Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2019-2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 17 Ocakta aldıkları karneleri ile tatile başladılar.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 9 Eylül’de başladıkları eğitim öğretim çalışmalarına, anne ve babalarının da katımıyla 17 Ocak’ta karnelerini alarak tatile çıktılar. Çok başarılı bir 1. Dönemden sonra kısa bir tatili hak eden öğrenciler karnelerini alırken heyecanları yüzünden okunuyordu.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencilerine, öğretmenlerine ve karne alan diğer tüm öğrenci ve öğretmenlerimize de iyi tatiller dileriz.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları minikleri, ilk karne heyecanını 17 Ocakta aldıkları karneleri ile yaşadılar.


Özel Fethiye Eğitim Kurumları Anasınıfı öğrencileri denizyıldızları ve bal böcekleri okul salonunda hazırladıkları gösteri ile karnelerini aldılar.
Denizyıldızları ve bal böcekleri I. Dönem boyunca yaptıklarını ve tüm derslerde öğrendiklerini bir araya getirerek İngilizce şarkılar söyleyip ve müzikler eşliğinde ritim tuttular. Drama çalışmaları sergileyerek büyük beğeni topladılar. Minikler anne babalarından bolca alkışlar alıp onlara unutamayacakları bir gün yaşattılar.
Gösteri sonunda da minik öğrenciler Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’dan da karneleri ile birlikte hediyelerini aldılar.


Uluslararası EKO-Okul projesi

Özel Fethiye, sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası eko okul programında ikinci senesini yürütüyor. Çocuklarımızla birlikte "geri dönüşüm ve atıklar" konusunda çalışmalar yapıyor, çevre konusunda farkındalığı yüksek çocuklar yetiştiriyoruz.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyoruz.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyıp , kendi şehrine yabancı olmasınlar diye Fethiye’nin geçmişi ve bugünü arasında gidip geldik...
-Türk Büyükleri Anıtı
-Uğur Mumcu Parkı
-Şehitler Anıtı
-Beşkaza Meydanı
-Özer Olgun Kültür Merkezi
-Fethiye Belediyesi
-Amintas Kral Mezarı
-Şehit Fethi Bey Parkı
Bu noktalara neden bu isimler verilmiş ve her gün duyduğumuz ,yanından geçtiğimiz, bu anıt ve isimlerin hikayeleri nelermiş hepsini öğrencilerimiz öğretmenler eşliğinde yerinde öğrendiler.


Eğitimde Öğretmen mi? Eğitimde Teknoloji mi?

Eğitimde Öğretmen mi?
Eğitimde Teknoloji mi?
5. sınıf öğrencilerimiz Eğitimde Öğretmen ve Eğitimde Teknoloji konuları hakkında münazara çalışması yaptılar.Eğitimde öğretmenin ve teknolojinin önemini vurgulayan öğrencilerimiz sunumlarını gerçekleştirdiler.Sunum çalışmalarından sonra öğrencilerimiz soru-cevap şeklinde münazara çalışmalarını tamamladılar.


Özel Fethiye Göcek’te Fidan Dikti.

Toprak yeşerince güzel
Bu slogan dilimizde,
Kazma kürek elimizde
100 çam ağacı diktik
O kararmış yamaçlara.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak bizler, ancak bir araya gelinirse doğanın daha rahat nefes alacağını biliyoruz. Bu nedenle, Resim ve Fotoğrafçılık Kulübü ve Ekotim öğrencileri öğretmenleri eşliğinde yanan Göcek ormanları için seferber oldular. Minik ellerden toprağa bırakılan fidanlarla kararmış topraklara can oldu.

 
 
 

Mektup Arkadaşlığı

Özel Fethiye İlkokulu 2. sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerinin desteğiyle mektup arkadaşları edindiler. Mardin'in Artuklu ilçesindeki Sakarya Aycan Caltekin İlkokulu ve Mersin'in Tarsus ilçesindeki Kurtuluş İlkokulu 2. sınıf öğrencileri ile mektuplasan öğrencilerimiz mektuplarını büyük bir neşe içinde okudular. Yıl boyunca mektuplasacak olan öğrencilerimiz cevaplarını yazmaya başladılar.


Özel Fethiye’de Matematik Semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında bir yazar ve öğrenci buluşmasına daha imza atmanın gururunu yaşadılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları konferans salonunda Matematik zümresi önderliğinde gerçekleştirilen “Yeni Nesil Taktikler" seminerinde yeni nesil sorular alanında Uzman Matematikçi Harun Özdemir ve İSEM Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Ersin Tuncer öğrencilerle buluştu. Seminerde öğrencilere sınava nasıl hazırlanması gerektiği, stres ve kaygıyı bastırma teknikleri, MEB yeni nesil sorulara bakış açısı ve yeni nesil matematik soruları çözme teknikleri hakkında bilgiler verildi. Seminer sürecinde hem eğlenceli hem de eğitici etkinlikler yapıldı. Seminer soru cevaplarla sona erdi.

Beslenme Dostu Okul Projesi Etkinlikleri

Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında 5.sınıf öğrencilerimiz Sağlıklı Beslenme ve Hareket konularında münazara çalışması yaptılar.

Sağlıklı Beslenme ve Hareketin önemini vurgulayan ve sunumlarını gerçekleştiren öğrencilerimiz soru-cevap şeklinde münazara çalışmalarını tamamladılar.

 


 

ÖZEL FETHİYE KARATE’DE İL BİRİNCİSİ

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi. 31.12.2019 Salı günü Muğla’da düzenlenen okullar arası Minik A Kız ve Küçük Erkek Karate İl Turnuvasına okulumuz öğrencileri de katılmıştır.

Muğla da düzenlenen Karate İl Birinciliği yarışmasında okulumuzu ve ilçemizi il seçmelerinde başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimiz Minik A Kız Kata kategorisinde İpek Bige SAVAŞCI ile Küçük Erkek Kata kategorisinde Deniz ASLANTAŞ il Birincisi olmuşlardır.

İl birinciliği nedeniyle öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Özel Fethiye’de Yeni Yıl Coşkusu

Yeni Yıl Özel Fethiye'de öğrenci, öğretmen ve velileriyle coşkuyla karşılandı.

31 Aralık 2019 Salı günü tüm öğrencilerimiz konferans salonunda düzenlenen yeni yıla merhaba partisinde gönüllerince eğlendiler, dans ettiler ve yeni yıla merhaba dediler. Yapılan bu etkinlikle öğrencilerimiz bütün bir yılın stresini attılar, yoğun ders temposuna bir ara vermiş oldular.

Özel Fethiye Ailesi olarak bizlerde herkesin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar, yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederiz.

 

Mezun Öğrencimiz Dr. Murat Güner Yapay Zeka Söyleşisi

            Okulumuzda bugün konuğumuz, mezun öğrencilerimizden Dr. Murat Güner oldu. Akademisyen Dr. Murat Güner ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz ile yapay zeka ve matematik hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.

            Okulumuzdan mezun olan Dr. Murat Güner üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversite yüksek lisansını yapmıştır. Eğitim hayatına Amerika’da Rochester University’de doktora eğitimi alarak devam etmiştir. Yaşamını Amerika’da sürdüren Dr. Murat Güner Flatiron Scholl da “Veri Bilimi Eğitimcisi” olarak çalışmaktadır.   Burada yapay zeka ve makine öğrenimi üzerine dersler vermektedir.

            Okulumuz salonunda gerçekleşen söyleşiyi öğrencilerimiz dikkatle dinlediler. Dr. Murat Güner öğrencilere bu noktaya kadar nasıl geldiğini, neler yaptığını da anlatarak onlara tavsiyelerde bulundu. Yapay zeka, makine öğrenimi ve matematik üzerine bilgiler anlatarak çalışmalardan örnekler sundu. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği seminer, soru cevap sona erdi.

            Söyleşi için Okulumuzdan mezun olan Dr. Murat Güner’e teşekkür ediyor, eğitim ve çalışma hayatında başarılar diliyoruz.

 

Özel Fethiye’de Satranç Dersleri

Yaşamın bir parçası olarak düşünülen Satranç sporunun çocuk eğitiminde olumlu ve kalıcı etkiler olduğu yaygın kabul görmüştür. Satranç ile dikkat, hafıza gelişimi, mantık ve karşı hamlelerin geliştirilebilmesini sağlanmaktadır. Okul hayatı boyunca satranç eğitimi almış ve satrancı doğru şekilde düşünerek bir plan içinde oynayan öğrencilerin öğrenme düzeylerinde, okul ve akademik başarılarında uzun dönemli artışlar sağlandığı ve çoğunlukla yaşıtlarından önde oldukları tespit edilmiştir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında satranç eğitimi anasınıfı, 1, 2 ve 3. Sınıflarımızda serbest zaman etkinliklerinde bakanlıkça belirlenen müfredat doğrultusunda ders olarak yapılmaktadır. Öğrencilerimiz derslerini alanında uzman antrenörümüz ile yapmaktadır. Öğrencilerimiz satranç ile aklında bir hareket dizisi canlandırma, plan yapma, hamleleri görselleştirerek eşzamanlılık ve hızlı düşünme becerilerini kazanmaktadırlar. Bu sayede çocuklar daha iyi problem çözen, özgürce karar verebilen, yenildiğinde vazgeçmeyen, aynı zamanda centilmen bireyler olarak yetişiyorlar. Öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek ve özgüven kazanması sağlamak adına özel turnuvalara katılmaları sağlanmaktadır.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları satranç sporunu, eğitim sürecinin önemli bir parçası olarak görmüş ve saygın bir yer ayırmıştır.

Özel Fethiye’de Yerli Malı Haftası

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı coşkulu bir şekilde kutladılar.

12–18 Aralık tarihlerinin okullarda “Tutum, Yatırım ve Türk Malları” haftası olarak kutlandığı haftada yerli malı üretiminin tüketilmesini bilinçli olarak artmasını sağlamak, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli malı kullanmanın önemi okulumuzda yapılan etkinliklerle vurgulandı. Öğrenciler evlerinden getirdikleri yerli yiyecek ve içecekler eşliğinde şiir okuyup, şarkılar söyleyerek “Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı” sınıflarında coşkuyla kutladılar.

Konu ile ilgili olarak Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bütün sınıfları tek tek dolaşarak haftanın önemi ile ilgili şu mesajı verdi: “Tutumlu olmak ve yatırım yapma alışkanlığı çocuk yaşta kazanıldığı zaman ileri dönemlerde de aynen devam eder. Örneğin gereksiz yere yanan lambaların kapatılması, boşa akan musluğun kapatılması gibi alışkanlıklar çocuk yaşta edinildiğinde kalıcı olur. Tutumlu olmak aynı zamanda kendi kaynaklarımızı korumak, kendi ülkemizde fabrikalar açmak, ihtiyacımız olan her şeyi yine kendi kaynaklarımızdan karşılayacak konumda olmak demektir. Çocuklarımıza bu bilinci kazandırmak adına her sene Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı sınıflarımızda kutluyoruz. Ayrıca velilerimize yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederiz.” diyerek ülkemizi kalkındırmanın çok önemli olduğunu belirtti.

Özel Fethiye Öğrencilerinden Örnek Davranış

Özel Fethiye öğrencileri Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında okul kantininde stant açtılar.

“Atatürk, Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü” öğrencileri öğretmenleriyle birlikte üzerinde Atatürk resmi, imzası bulunan rozet, bardak, tişört, sticker, ajanda vb. materyallerin satışını gerçekleştirdi. Okul kantininde bir hafta boyunca devam eden satışa öğrenciler büyük ilgi gösterdiler.

“Atatürk, Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü” öğrencileri ve öğretmenleri 12.12.2019 Perşembe günü Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesini ziyaret ettiler. Ziyarette öğrencilerin satıştan elde ettikleri gelirler Atatürkçü Düşünce Derneği aracılığıyla üniversite öğrencilerine burs olarak verilmesi için Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Nursel Türetken’e teslim edildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Nursel Türetken Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve idarecilerine yaptıkları anlamlı çalışma için teşekkür etti. Dernek olarak bu parayı burs olarak ihtiyacı olan öğrencilere ulaştıracaklarını dile getirdiler.

 

Yazar Hanzade SERVİ Özel Fethiye’de

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen öğrencileri kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında bir yazar ve öğrenci buluşmasına daha imza atmanın gururunu yaşadılar.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları konferans salonunda Türkçe Zümresi önderliğinde gerçekleştirilen “Yazar Okulda" kültür sanat etkinliğinde çocuk kitapları yazarı Hanzade SERVİ öğrencilerle buluştu.
29 Kasım 2019 Cuma günü Özel Fethiye Eğitim Kurumları tarafından misafir edilen Yazar Hanzade SERVİ öğrencilerle kitap okumanın önemi, yazarlık, öykü, masal ve çocuk kitapları hakkında söyleşi gerçekleştirdi. Kitaplarını okudukları yazarla buluşmanın tadını çıkaran öğrencilerimiz, karakterlerden hayallere kadar pek çok kitabın hikayesini ilk ağızdan dinlediler. Söyleşi de Yazar Hanzade SERVİ öğrencilerin sorularını cevaplayarak onların meraklarını giderdi. Söyleşi sonunda yazar öğrencilerin kitaplarını imzalayarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.


Anasınıflarımızda Kodlama Eğitimi ve İngilizce Atölye Çalışmamız

Okul öncesinde kodlama etkinlikleri doğru donanım ve eğitmen ile uygulanırsa çocukların ekrandan uzaklaşmasını ya da daha az vakit geçirmesini, problem çözme, takım çalışması, dil gelişimi, yaratıcı düşünme gibi bir çok 21. Yüzyıl becerilerinin arttırılmasını, bu yaş grubunda verilecek kazanımların yaparak eğlenerek kalıcı olarak öğrenilmesini ve bilim, matematik, mühendislik, teknoloji gibi konularda çocukların küçük yaşta bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Bee-Bot okul öncesi basit programlanabilir eğitim robotu çocuklara kodlamanın temellerini öğretir.

Bee-Bot ile programlamaya giriş yapan çocuklar, kodlamanın temellerini öğrenmelerinin yanı sıra; Bee-Bot için özel olarak tasarlanmış matlar ile sayılar, renkler, toplama-çıkarma, ülkeler, şehirler gezegenler, harfler, şekiller, saatler gibi kavramları öğrenip,  farklı kazanımlar edinirler.

İngilizce öğretmenlerimiz eşliğinde gerçekleştirilen atölye derslerimizde çocuklar çift dilde eğitim alarak, Kodlama eğitimi yanında yabancı dil eğitimlerini de destekliyorlar. 

Ara tatil, eğitime verilmiş bir ara değildir.

"Ara tatil, eğitime verilmiş bir ara değildir. Bu bir hafta, çocuğun
sporla, sanatla,doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir
fırsat. Eğitime ara vermiyoruz. Çocuklarımızı hayattan beslenmeye,
yaşamdan öğrenmeye gönderiyoruz."

Prof. Dr. Ziya SELÇUK
Milli Eğitim Bakanı

Özel Fethiye Öğrencileri Fidanlarını Dikti.

Tarım ve Orman Bakanlığınca ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve özellikle son aylarda çıkan orman yangınları nedeniyle zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması amacıyla yapılan “11 Milyon Ağaç Bugün Fidan Yarın Nefes” projesine Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri de katıldı.

11 Kasım 2019 Pazartesi saat 11.11 de 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan etkinliğine Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri Değirmenbaşı mevkiinde ki dikim alanında fidanların dikimini gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler eğlenceli bir zaman geçirdiler. Doğaya olan saygı ve sevgileri yaptıkları dikim etkinliği ile bir kez daha göstermiş oldular.

ÖZEL FETHİYE ATA’SINI SAYGI VE SEVGİYLE ÖZLEMLE ANDI

81 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla tamamlandı. Bahçede yapılan törenin ardından Atatürk’ü Anma Programına okul salonunda devam edildi.

Atatürk’ü Anma Programa okul salonunda Türkçe öğretmenleri Sayın Özlem AKÇİN ve Sayın Fatma ÇAYLI’nın sunumu ile başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. Anasınıfı öğrencilerinin Ata’ya saygı seremonisi Ata’mıza özlemimizin çocuksu yansımasıydı. 7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı “1881’den Sonsuza Adı Mustafa” adlı oratoryo ve 6.sınıflardan oluşan koro tüm izleyicilerde duygu yoğunluğu oluşturdu. Program sonunda Atatürk’ün sevdiği şarkılar eşliğinde misafirlere kahve ve lokum ikramı yapıldı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

Özel Fethiye Çanakkale’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri, vatan kalbinin attığı yerde tarihi ve tarihi yazanlara bir adım daha yaklaşarak, Mustafa Kemal Atatürk ve onunla beraber ölüme koşanların bastığı topraklardaydı.

01-03.11.2019 tarihlerinde Çanakkale gezisi düzenlendi. 4 rehber öğretmen ile Özel Fethiye Eğitim Kurumları 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrenciler Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

01-03.11.2019 tarihlerinde yapılan gezi de Çanakkale gezildi. Gezinin birinci günü öğrenciler öğretmenleri eşliğinde Çanakkale Aynalı Çarşı, Kordon Deniz Müzesi, Nusret Mayın Gemisi, Truva atı, Çanakkale Seramik Müzesi ziyaret edildi. Birinci gün gezilen yerlerle ilgili öğretmenlerimiz öğrencilere bölgenin tarihi hakkında detaylı bilgiler verdiler.

Gezinin ikinci günü öğrenciler ve öğretmenler rehber eşliğinde Gelibolu Yarım Adası Tarihi Milli Parkı, Kilit Bahir Kalesi, Şehit Onbaşı Anıtı ve Mecidiye Tabyaları, Çanakkale Şehitleri Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı ve siperlerini ziyaret etti. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri 2 gün boyunca Çanakkale’nin tarihe ışık destanını yakından görüp yerinde incelediler. Kurtuluş mücadelesine tanık olmuş yerleri inceleyerek hem bilgilerini kalıcı hale getirdiler hem de minnetlerini sundular.    

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz güzel ve unutulmaz anlar yaşayarak kurtuluş savaşı ruhunun temellerini atan, insan hayatının, onurunun, gücünün ve cesaretinin etkili olabildiği son ve en büyük savaşlardan birisinin, nasıl kazanıldığını, vatan için nelerin feda edilebileceğini hissederek öğrendi.

 

 

ÖZEL FETHİYE’DE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”

         Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 96.yıl dönümü günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde coşkuyla kutlandı. 28 Ekim Pazartesi günü saat 09.00’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Anasınıfı öğrencilerinin “Atatürk Demek Özgürlük Demektir.” dansından sonra bütün öğretmen ve öğrenciler bando eşliğinde yapılan tören geçidinden sonra program Özel Fethiye Eğitim Kurumları Konferans salonunda devam etti.

          Özel Fethiye Eğitim Kurumları Konferans salonunda saat 10.00’te bütün öğrenci, öğretmen ve konukların katılımıyla başlayan programda önce günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapıldı. 4.sınıf öğrencilerinin vals gösterisi ile devam eden program “Destanın Adı: Cumhuriyet” adlı program ile tamamlandı. “Destanın Adı: Cumhuriyet” programda 6.sınıf öğrencilerinin oluşturduğu drama ve oratoryo ile yine 7. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro eşliğinde Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Program hep birlikte İzmir marşının söylenmesiyle sona erdi.

Özel Fethiye İlkokulu Antalya’da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Antalya gezisi çok renkli geçti.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2 ve 3. Sınıf öğrencileri ile öğretmenlerinin katıldığı Antalya gezisi 27/10/2019 tarihinde düzenlendi. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü kültür gezisinde öğrencilerimiz bolca moral depoladılar.

Öğrenciler gezinin ilk durağın olan Antalya Akvaryumu gezdi. Akvaryum içerisindeki balık çeşitlerini ve deniz altı canlılarını gördüler ve bilgiler edindiler. Antalya Akvaryum turundan sonra öğrenciler Antalya Devlet Operası ve Balesi binasına geçerek burada oynanan “Bremen Mızıkacıları’nın Hikayesi” oyununu izlediler. Dünyaca ünlü hikayenin oyununu izlerken eğlenceli zaman geçiren öğrencilerin tiyatro salonunda ki mutluluğu görülmeye değerdi.  

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrenciler çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar.

Özel Fethiye Likya Yolunda 2019

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve velileri ile 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Atatürk ve Cumhuriyet temalı doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve velileri cumartesi sabah, şehir merkezinde toplanarak araçlarla yürüyüşün yapılacak olduğu parkura ulaştı. Ekip liderliğini Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa Kulaksız’ın yaptığı yürüyüşte, Likya yollarının birinci parkuru olan Kirme-Ölüdeniz patikası yüründü. Atatürk ve Cumhuriyet temasıyla yapılan etkinlikte dünyanın cennet köşesi olan Ölüdeniz manzarası eşliğinde 7 km yapılan yürüyüşte öğrenciler doğa ile iç içe bir gün geçirme fırsatı buldular. Cumhuriyetimizin 96. Yılı nedeniyle Atatürk ve Cumhuriyet temasıyla yapılan yürüyüşte Ölüdeniz’in eşsiz güzelliğine yüksekten bakma şansını yakalayan öğrenci, öğretmen ve veliler bolca fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştirmişlerdir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları açısından birlik beraberlik içerisinde geçen doğa yürüyüşünün memnuniyeti görülmeye değerdi.   

Özel Fethiye’de Organik Bahçem Çalışmaları

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6. sınıf öğrencileri sınıf öğretmenleri ve Sosyal Bilgiler öğretmenleri rehberliğinde okulumuzun Organik Bahçem bölümüne ekimlerini yaptılar. Taze soğan ve marul dikimi yapan öğrenciler 'Organik tarım nedir? Çimlenme için hangi koşullara ihtiyaç vardır?' sorularının yanıtlarını doğal ortamda toprağa dokunarak öğrendiler. Aynı zamanda farklı bitkilerin farklı şekillerde yetiştirildiklerini gördüler.

ÖZEL FETHİYE DALYAN’DA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde Dalyan’a gezi düzenlendi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı geziye sınıf öğretmenleri eşlik etti. Okul önünden başlayan gezide öğrenciler öncelikle Dalyan’da teknelerle kanal turu yaptı. Daha sonra Kaunos antik kentini, kral mezarlarını ve çamur banyolarını gezen öğrenciler, burada gezi Rehberi İngilizce öğretmeni Elvan Göçer’den tarihi yerler hakkında bilgiler edindiler.  Öğrencilerin tarihi yerlerden sonraki durağı Caretta caretta kaplumbağaların üreme sahası ve bakım merkezi İztuzu Plajıydı. Caretta rehabilitasyon merkezini gezen öğrenciler burada yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Yaralı ya da bakıma muhtaç kaplumbağalarını da izlediler.

Çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşayan öğrenciler, gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar.

Özel Fethiye’de Dünya Çocuk Günü

“Çocuk bugünün yarını, yarının umududur.”

 

Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nda Dünya Çocuk Günü 8 Ekim 2019 Salı günü küçük ama tadı damağında bırakan bir törenle kutlandı.

2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı ve sunduğu program günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başladı. Ardından öğrenciler ülke bayrakları ile ülkeler hakkında kısa bilgiler verdiler. Öğrenciler gruplar halinde ülkelere özgü kostüm ve danslarla canlandırma yaptılar.  

            Özel Fethiye ailesi olarak bizler de tüm dünya çocuklarının gününü kutlarız.

 

Özel Fethiye’de Hayvanları Koruma Günü

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine küçük yaştan itibaren hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla “Hayvanları Koruma Günü etkinliğini gerçekleştirdi.

Özel Fethiye öğrencileri 04 Ekim 2019 Cuma günü 3. Sınıf öğrencilerimizin hazırladığı programla kutladılar. Programda öğrenciler hayvanları sevmenin ve korumanın önemini vurguladılar. 3. Sınıfların yaptığı programın dışında öğrenciler okul koridorlarında baktıkları ve besledikleri hayvanlarıyla çekilmiş fotoğraflarından bir pano yaptılar. Ayrıca farkındalık yaratmak adına harçlıklarından arta kalan paralarını da okulda oluşturulan kumbaraya atarak sokak hayvanlarına mama almak için biriktirdiler. Toplanan paralarla alınan mama da okul idaresince ilgili birimlere teslim edildi.

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si