ÖZEL FETHİYE OKULU İZMİR UZAY KAMPINDA

 Özel Fethiye Eğitim Kurumları 4 ve 5. sınıf öğrencileri öğretmenleri ile 26-28 Mayıs 2023 tarihlerinde İzmir Uzay Kampı gezisi düzenledi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri 26 Mayıs 20123 Cuma günü Uzay Kampına giriş yaptılar. Müze ve Doğal Yaşam Parkı ziyaretinin ardından Uzay Kampına giriş yapan öğrenciler, 28 Mayıs 2023 Pazar günü kamptan ayrıldılar ve Fethiye’ye dönüş yaptılar.

Uzay Kampında da öğrencilerin uzay bilimleri alanında eğitim alması, uzay simülasyonları ile takım çalışmasının önemini anlamaları ve uzay teknolojileri ile tanışmaları sağlanmıştır. Kamp süresince öğrencilerimiz aşağıdaki çalışmalara katıldı.

ü  Hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemi,

ü  Gözlemevindeki teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının, takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi

ü  Yapay gece gökyüzünün oluşturulduğu dijital yıldız evinde konum astronomisi ve gök mekaniği,

ü  Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında Fen Bilimlerinin nasıl kullanıldığı,

ü  Mars gezgini simülatörüyle sanal Mars keşfi konularında bilgilendirilmişlerdir.”

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri kampta hoşça vakit geçirip yeni bilgiler edinmiş olarak dönüş yaptılar.

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye Öğrencileri İzmir ve Çanakkale’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen İzmir ve Çanakkale gezisi çok renkli geçti.

11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde İzmir ve Çanakkale illerine düzenlenen geziye 7 öğretmen ile okulumuz 6 ve 7.sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz İzmir’in ve Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan gezinin birinci gününde Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü gezildi. Burada öğrencilerimiz öğretmenlerinden Efes Antik Kenti ve Şirinci Köyü hakkında detaylı bilgiler aldılar. Daha sonra İzmir merkeze geçildi ve burada da alışveriş merkezinde öğrenciler gönüllerince vakit geçirdiler. Gezinin ikinci gününde de öğrencilerimiz lise eğitimleri için tercih edebilecekleri okullar arasında olan Bornova Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi ve Amerikan Koleji’ni ziyaret ederek bu okullar hakkında detaylı bilgiler edindiler. Okulların yaptıkları çalışmaları yerinde incelediler. Gezi ekibi daha sonra Çanakkale’ye hareket etti. Gezinin üçüncü gününde de Çanakkale’nin tarihi ile ilgili detaylı bilgiler aldılar. Gelibolu Yarımadası’nı, Şehitlikleri, Şehitler Anıtı’nı ve müzeleri gezen öğrenciler bir kez daha tarihe tanıklık ettiler.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Ayrıca lise eğitimleri için tercih edebilecekleri liseleri de yakından görmüş oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiyede Birebir Veli Toplantıları

   2022–2023 ders yılı II. Dönem II. veli toplantılarımızı tamamladık.

2022–2023 ders yılı II. Dönem II. Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak tamamladık. 2 hafta sonunda farklı saatlerde her sınıf kademesi ile bireysel olarak yapılan  veli toplantılarımızda öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri, okul kültürüne uyumları ve eğitim öğretim durumlarının detaylı görüşmesi yapıldı.

Yoğun katımla geçen toplantılarda velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler. Toplantılarımız başarılı dönem dilekleriyle sona erdi.

 

 

 

 

 

          

Anneler Günü Sınıf Etkinliklerimiz

 Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2. Sınıf öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde anneler gününü kutladı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri sınıf öğretmenlerimiz rehberliğinde 9-10-11 Mayıs 2023 tarihlerinde 2. Sınıflarımız okul salonunda "Anneler Günü" etkinliklerini gerçekleştirdi. Etkinliklerde canlandırmalar, anne ile ilgili şiirler ve öğrenciler tarafından hazırlanan oratorya ilgiyle izlendi. Duygusal anların yaşandığı programlarda öğrenciler şarkılar eşliğinde hediyelerini annelerine teslim etti. Farklı tarih ve saatte yapılan programlar sıcacık kucaklaşmalarla, duygu dolu anlarla ve annelerimizin gururlu gözyaşlarıyla sona erdi.

Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye Karate Türkiye Şampiyonası’nda

Okul sporları Karate Şampiyonası 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde Karaman'da düzenlendi. Turnuvaya katılan öğrencilerimiz Deniz Aslantaş ve Duha Naz Karaca kendi kategorilerinde başarılı maçlar yaparak okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi şampiyonada başarı ile temsil etmiştir. Öğrencilerimizi, ailelerini ve çalıştırıcılarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

Özel Fethiye’de Kermes Günleri

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler tamamlandı.

2022-2023 ders yılının başında okul aile birliği tarafından yapılan toplantı sonucunda okulumuzda farklı zamanlarda kermes yapılması kararlaştırılmıştı. Her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermesler 1. Sınıfların kermesi tamamlandı.

Ev yapımı ürünler öğrencilerimiz tarafından çok beğenildi. Okul aile birliği başkanımız Sayın Semra Küp kermes ile ilgili olarak “Yaptığımız bu çalışmalar öğrencilerimiz tarafından beğeni topladı. Kermes sonucunda elde edilen gelirler ise daha sonra herhangi bir yere yardım için kullanılacaktır.” dedi.

 Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize öğrencilerimiz için yaptıkları bu etkinliklerden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

TRAFİK HAFTASI

 Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında   İlçe Emniyet Müdürlüğünce 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimize trafik eğitimi verildi. Trafik Büro Amirliğinde görevli Trafik Polisi Ali Sarıbel tarafından trafik eğitim parkında yapılan eğitimde öğrencileri uygulamalı olarak eğitim aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE BAHAR COŞKUYLA KARŞILANDI

  Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında yoğun ders maratonu içerisinde bir mola vermek, eğlenmek ve baharı karşılamak amacıyla 11. Geleneksel Bahar Şenliği düzenlendi. Şenlikte tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir aradaydı.

Geleneksel hale gelen bahar şenliğinin bu yıl on birincisi düzenlendi. Okul bahçesindeki yemeğin ardından tüm öğrencilerin dansıyla şenlik başladı. Daha sonra müzik öğretmenimiz eşliğinde öğretmen ve öğrencilerden oluşturulan orkestra ile mini konser verdiler. Öğrenciler resim öğretmenimiz eşliğinde tişört boyadılar. Daha sonra öğrencilerimiz Beden Eğitimi Öğretmenimiz eşliğinde çuval yarışı, sandalye çekme ve halat çekme yarışmaları yapıldı. Okul Aile birliği tarafından lokma ikramının yapıldığı şenlik eğlenceli geçti.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmeni, öğrencisi, velisiyle hep beraber baharın neşesi, sevinci ve heyecanıyla güzel bir güne tanıklık ettiler. Herkes yoruluncaya kadar gönüllerince şarkı söyleyip dans ettiler. Aile sıcaklığının, dostluğun, samimiyetin olduğu ortam tüm katılımcıların yüzlerine gülümseme şeklinde yansımıştı. Hep birlikte daha nice baharlara diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında bu bahar günü herkesi imrendirecek güzellikteydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

 Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı. Okul bahçesinden koridorlara, sınıflardan panolara okulun her köşesinde bayram sevinci ve neşesi yansıtıldı, her yer öğrencilerin yaptığı resimler ve yazdığı şiirlerle süslendi. 25.04.2023 Salı günü okul bahçesinde yapılan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’ın bayram kutlaması ve günün anlam ve önemi anlatan konuşmanın 4. Sınıf öğrencilerinin konuşmasıyla devam edildi. 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan okul korosu ve orkestrası ise ayakta alkışlandı. Anasınıfları, 1. 2. Ve 3. sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları halkoyunları gösterileri ve bando eşliğinde geçit töreni ile bayram kutlamalarımız sona erdi.
Yaşasın 23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gün…
Yaşasın Yurdumuzun temeli, geleceğimiz çocuklarımız...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye Antalya’da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle organize edilen Antalya Devlet Tiyatrosu “Herkes için Keloğlan” oyunu ve Antalya gezisi çok renkli geçti.

09/04/2023 tarihinde Antalya iline düzenlenen geziye 6 öğretmen ile Özel Fethiye Eğitim Kurumları ilkokul öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü kültür gezisinde öğrencilerimiz bolca moral depoladılar.
Öğrenciler gezinin ilk durağın olan Antalya Akvaryumda bulunan bölümleri gezdi. Akvaryum içerisindeki “Face 2 Face, wax Museum, Wildpark, XD Cinema” bölümlerini gördüler. Antalya Akvaryum turundan sonra öğrenciler Antalya Devlet Operası ve Balesi binasına geçerek burada oynanan “Herkes için Keloğlan” oyununu izlediler. Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yapılan organizasyonda öğrenciler “Herkes için Keloğlan” oyununu izlerken eğlenceli zaman geçirdiler. Tiyatro sonunda öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrenciler çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar.

 

 

 

 

 

FETHİYE MAVİ YEŞİL OKULLAR SATRANÇ TURNUVASI

6-7 Nisan tarihilerinde yapılan FETHİYE MAVİ YEŞİL OKULLAR SATRANÇ TURNUVASI C-10 YAŞ VE ALTI KATEGORİSİNDE yarışan okulumuz öğrencilerinden Gülse Suzan 2nci, Alper Deniz Dikmen 10ncu olarak madalya ve sürpriz hediyeler kazanmayı başarmıştır.

Turnuvaya katılan Deniz Yalçın, Emiralp Çaput ve Ayşenaz Çaput ise başarılı sonuçlar alarak katılım göstermişlerdir.
Bütün öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Küçük Kızlar Tenis Takımımız İl 3.sü olmuştur!

Küçük Kızlar Tenis Takımımız, Muğla düzenlenen Küçük Kızlar Tenis İl Birinciliği maçlarında başarılı sonuçlar alarak İl 3.sü olmuştur. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, çalıştırıcılarını ve ailelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Yazar Derya Akdeniz Söyleşi Gerçekleştirildi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2,3 ve 4.sınıf öğrencileri @muğlaokugezeryazarprojesi kapsamında yazar Derya Akdeniz ile söyleşi gerçekleştirdi. "Şans topu Marimo" kitabı yazarı öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra kitabını imzaladı.

Yazar Derya Akdeniz İle Söyleşi

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri @muglaokurgezeryazarprojesi kapsamında yazar Derya Akdeniz ile söyleşi gerçekleştirdi. "Şans Topu Marimo" kitabı yazarı Derya Akdeniz öğrencilerin sorularını cevapladıktan sonra kitabını imzaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de 1.Sınıf Öğretmenlerinle Tanışma Toplantısı

Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2023-2024 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve branş öğretmenlerini 25.03.2023 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği toplantı ile tanıttı. Tanışma toplantısına anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Ülkü ÖZYURT ile Şeyma GÜLTEKİN veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda bilgiler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra toplantı iyi dileklerle son buldu.

 

 

Küçük Erkek Basketbol Takımımızdan Gelen Galibiyet Sevinci

Okul sporları İl Birinciliği için yarışan Küçük Erkek Basketbol Takımımız ilk maçında başarılı bir maç çıkararak Girne Kolejini yenmiştir. İl birinciliği maçlarında ilk maçını alan takımımıza ikinci maçında başarılar diliyoruz.

 

 

Üretim Dağıtım ve Tüketim” ünitesi “ Kaynaklarımız Kazanca Dönüşüyor

6.sınıf öğrencilerimiz Sosyal Bilgiler dersinin “ Üretim Dağıtım ve Tüketim” ünitesi “ Kaynaklarımız Kazanca Dönüşüyor.” konusu kapsamında Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mustafa Kulaksız sorumluluğunda bölgemizin önde gelen süt ürünleri üretim tesisi olan Gürler Süt ve Süt Ürünleri’ne ziyaret gerçekleştirdiler. Yapılan ziyarette üretimin her aşamasını öğrencilerimiz yerinde gördü. Sorumlu gıda mühendisleri eşliğinde soru cevap ve anlatımlar yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiyede İstiklal Marşı Heyecanı

 Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…

            Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…

Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 102. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Selçuk ZEYBEK’İN günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptığı program ortaokul öğrencilerimizin İstiklal Marşı ile ilgili şiirleri okumasıyla program sona erdi.

Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.

16-17 Mart 2023 2.dönem 1. Veli toplantımız

 16-17 Mart 2023 tarihlerinde yaptığımız toplantılarımız ile 2022-2023 Ders yılı 2.Dönem 1. Veli toplantılarımızı tamamladık.

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de Çanakkale Zaferinin 108. Yılı Coşkusu

 Çanakkale Zaferinin 108. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları bahçesinde gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Tüm okul öğrencilerinin de katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Türkçe öğretmeni Sayın Emine Gülden tarafından sunulan tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapıldı. Şanlı zaferin öyküsünü 5. sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları drama ile anlatıldı.

5.sınıf öğrencilerinin hazırladığı drama da “Binlerce ananın yavrusu ardından gözyaşı dökerek, binlerce yavrunun yetim kalmasıyla elde edilen vatan toprağının bir karışının bile kolay kazanılmadığı ve şehidinin kanı elinin kınası olan kahraman Türk kadınının elinde silah cephede vatan için, bayrak için mücadelesi” anlatıldı. 5.sınıf öğrencilerinin izleyenlere duygulu anlar yaşattığı programa, Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM yönetiminde 7.sınıf öğrencilerinden oluşan koro ve orkestra eşlik etti.

Duygulu anların yaşandığı ve bu vatanın kolay kazanılmadığının vurgulandığı program İlçe geneli düzenlenen resim yarışmasında 1. Olan Gülse Suzan’a ve şiir yarışmasında 1. olan Güldeniz Çolak’a ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

 

 

 

 

  

DÜNYA MATEMATİK GÜNÜ KUTLU OLSUN!

Pi Günü, matematik sabiti π sayısının anısına her yıl 14 Mart tarihinin saat 1.59 itibariyle kutlanmaktadır. Pi sayısı virgülden sonra trilyonlarca basamağı olan özel bir sayı ve en bilinen kısa hali 3.14 dür.

Öğrencilerimizle bu konu ile ilgili videolar izleyip, çeşitli eğlenceli etkinlikler yaptık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE İLKOKUL VELİ TOPLANTISI

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin, okul kültürüne uyumlarının, vb. eğitim öğretim durumlarının detaylı ve bireysel olarak görüşülmesi amacıyla 2022-2023 Ders yılı 1. Dönem, 2 veli toplantılarımızı 17/12/2022 Cumartesi günü farklı saatlerde anasınıfı,1,2,3 ve 4.sınıf öğrenci velilerimiz ile bireysel görüşme yaparak gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE MUĞLA SATRANÇ İL BİRİNCİLİĞİ

10-11 Aralık tarihlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Muğla Satranç İl Temsilciliği tarafından düzenlen Küçükler (07–12 YAŞ) Muğla Satranç İl Birinciliğine katılan okulumuz öğrencilerinden;

9 Yaş Genel Kategorisinde Emiralp Çaput 15nci,
10 Yaş Genel Kategorisinde Alper Deniz Dikmen 2nci,
10 Yaş Kızlar Kategorisinde Gülse Suzan 1nci,
Deniz Yalçın 2nci,
11 Yaş Kızlar Kategorisinde Ayşenaz Çaput 3ncü olmayı başarmışlardır.
Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz
 
 
 

ÖZEL FETHİYE KARATE İL TURNUVASINDA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi. 12.12.2022 Pazartesi günü Muğla’da düzenlenen okullar arası Karate İl Turnuvasına okulumuz öğrencileri de katılmıştır.

Muğla da düzenlenen Karate İl Birinciliği yarışmasında okulumuzu ve ilçemizi il seçmelerinde başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimiz Kız Kata kategorisinde Duha Naz KARACA il Birincisi olmuştur.
İl birinciliği nedeniyle öğrencimizi, öğretmenlerimizi, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ve teşekkür ediyoruz.
 

ÖZEL FETHİYEDE SEÇİM HEYECANI

 

Özel Fethiye’de Seçim Heyecanı
Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında öğrenci temsilcisinin belirleneceği seçim 14.12.2022 Çarşamba günü yapıldı.
Özel Fethiye Eğitim Kurumlarının sınıf temsilcilerinin oluşturduğu öğrenci meclisi, Öğrenci Meclisi Danışman öğretmenleri Sayın Selçuk ZEYBEK ve Mustafa KULAKSIZ rehberliğinde geçen haftalarda yapılan toplantı ile aday olacak olan öğrenciler tespit edilmiş ve adaylıkları meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edilmişti. Adaylara seçim propagandası için süre verilmiş ve bu süreç içinde adaylar okul bahçesinde konuşmalar yapmış, afişler asarak propaganda sürecini çok iyi değerlendirmişlerdir.
14.12.2022 Çarşamba günü yapılan seçimde sandık başkanlarının gözetiminde oy verme işlemi gerçekleşti. İlkokulu ve Ortaokul öğrencilerinin ayrı ayrı oy kullandıkları seçim çok renkli geçti. Oy verme işlemi bittikten sonra sandık başkanlarının gözetiminde oyların sayım işlemi yapıldı. Sayım sonucunda; Okul Öğrenci Temsilcisi: Arhan Fırat KAYA olmuştur.
 
 
 

1. Dönem, 2. Veli Toplantıları 2022

 Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin, okul kültürüne uyumlarının, vb. eğitim öğretim durumlarının detaylı ve bireysel olarak görüşülmesi amacıyla 2022-2023 Ders yılı 1. Dönem, 2. veli toplantılarımızı 10/12/2022 Cumartesi günü farklı saatler 5,6 ve 7.sınıf öğrenci velilerimiz ile bireysel görüşme yaparak gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Berfin Sıla Kepez İle Atölye Çalışması

3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz Masal Anlatıcı ve çocuk kitapları yazarı Berfin Sıla Kepez ile atölye çalışması yaptı. "Cam Tavşan" çocuk kitabı yazarı olan Berfin Sıla Kepez kitabındaki karakterlerin canlandırılmasını yaptığı program kitapların imzalanmasıyla sona erdi.

 

 

Özel Fethiye’ de Kermes Günü

 Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler devam etmektedir.

2022-2023 ders yılının başında okul aile birliği tarafından yapılan toplantı sonucunda okulumuzda farklı zamanlarda kermes yapılması kararlaştırılmıştı. Bu Kermeslerin ikincisi 4.Sınıflar velileri tarafından gerçekleştirildi. Velilerimiz kendi hazırladıkları yiyecekleri ve içecekleri okul kantinde öğrencilerimizin satışına sunmuşlardır.
Öğrencilerimiz tarafından çok beğenilen ev yapımı ürünler kısa süre tükenmiştir. Okul aile birliği başkanımız Sayın Semra Küp kermes ile ilgili olarak “Yaptığımız bu çalışma öğrencilerimiz tarafından beğenilmiştir. Kermes sonucunda elde edilen gelirler ise daha sonra herhangi bir yere yardım için kullanılacaktır.” dedi. Okul aile birliği tarafından bu kermeslerin ders yılı sonuna kadar da devam edeceği bildirildi.
Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize öğrencilerimiz için yaptıkları bu etkinliklerden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berfin Sıla Sönmez ile Söyleşi ve İmza Günü

 2. Sınıf öğrencilerimiz Masal Anlatıcı ve çocuk kitapları yazarı Berfin Sıla Kepez ile atölye çalışması yaptı. "Bal Gibi" çocuk kitabı yazarı olan Berfin Sıla Kepez kitabındaki karakterlerin canlandırılmasını yaptığı program kitapların imzalanmasıyla sona erdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de 2022 Öğretmenler Günü

 Öğretmenler altın kanatlı kelebeklere benzer. Durmadan, yorulmadan çiçeklerin arasında dolaşır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerine Baş Öğretmeni olmasından dolayı her yıl coşkuyla kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında gurur ve coşkuyla kutlandı.

25 Kasım 2022 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Anasınıfı öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla devam eden program da günün anlam ve önemini belirten konuşma İngilizce Öğretmeni Meltem TÜRKEN tarafından yapıldı. Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM önderliğinde okulumuz müzik kulübü öğrencileri ve öğretmenlerinden oluşan orkestra ve koronun müzik dinletisi ayrı bir mutluluk yaşattılar.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si