Öğretmenler Kurulu 2021

2020-2021 ders yılı 2.dönem öğretmenler kurulu toplantımızı Uzaktan eğitim platformumuzda online olarak gerçekleştirdik. Kurul toplantımızda 2. Dönemde yapılacak olan Lgs çalışmalarımız,online ve yüz yüze derslerimiz,sosyal etkinliklerimiz konuşuldu.

 

Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Çocuklarımızın eve kapandığı bugünlerde bir nebze de olsa nefes aldırabilmek adına Beden Eğitimi zümresi olarak bisiklet turu organizasyonu düzenledik.

Kalabalık olmaması için sadece 6. Sınıflarımızla, Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük. İlerleyen haftalarda ayrı ayrı olmak üzere 7 ve 8inci sınıflarımızla organizasyona devam edeceğiz.

ÖZEL FETHİYE ATA’SINI SAYGI VE SEVGİYLE ÖZLEMLE ANDI 2020

82 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapılmasından sonra 2. Sınıf öğrencilerimiz Atatürk şiirlerini okudu. Müzik öğretmenimiz Önder YILDIRIM eşliğinde öğrencilerin söylediği şarkılar ile program tamamlandı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

Özel Fethiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu 2020

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”

         Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 97.yıl dönümü Covid-19 salgını nedeniyle az sayıda öğrenci ile kutlandı. 30 Ekim 2020 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Öğrencilerin hep birlikte marşlar okumasıyla bahçe töreni sona erdi.

Tören Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Uzaktan Eğitim” platformunda online olarak devam etti. Saat 09:30 da ortaokul, 10:30 da ilkokul öğrencileri ile yapılan program duruşu ve İstiklal Marşı başladı. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk Zeybek tarafından yapıldı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz’ın bayram kutlama videosunun izlenmesinden sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler okundu. Program bu güne özel hazırlanan Cumhuriyet izlenmesiyle sona erdi.

İlkokullarımız Yüz Yüze Eğitime Başladı

2,3 ve 4. Sınıflarımız yüz yüze eğitime başladılar.

Mini Mini 1'lerimizden sonra 2,3 ve 4. Sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını yaşadı. 2020-2021 ders yılına seyreltilmiş şekilde başlayan öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

ONLİNE KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVIMIZ başarıyla uygulanmıştır.

Uzaktan Eğitim Platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz Kazanım Değerlendirme Sınavımız 9.30-13.10 arasında, Ortaokul 5-6-7.sınıflarımızın katılımı ile tamamlanmış olup sonuçlar sistem üzerinden anında  öğrencilerimize rapor olarak aktarılmıştır .

Özel Fethiye’de Online Veli Toplantıları

2020–2021 ders yılı 1. Dönem 2. veli toplantılarımızı online olarak tamamladık.

2020–2021 ders yılı 1.Dönem 2.Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bazında online olarak yaptık. 4 gün süren veli toplantılarımızda okul açılışından bu güne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilerin paylaşılması, uzaktan eğitim sürecinin değerlendirilmesi, veli işbirliği ve istekler konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Dört gün boyunca yoğun katımla geçen toplantı da velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler.

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitim

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşadık. Okul bahçesinde yapılan sade bir törenle 1. sınıflarımız 2020-2021 ders yılına başladı. Pandemi nedeniyle ailelerin okul bahçesine alınmadığı törende öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod ünitesi kapsamında DNA'yı keçeden kestiğimiz parçalar ile modelledik ve DNA yapısını pekiştirdik. daha sonra muzdan DNA izolasyonu deneyini yaptık.


Anasınıflarımız yüz yüze eğitime başladı.

Anasınıfları İngilizce, rehberlik, müzik, beden eğitimi, drama, satranç, robotik kodlama, görsel sanatlar dersleri  ve sınıf öğretmenlerinin etkinlikleriyle yüz yüze eğitimin  ikinci haftasında uyum sürecine devam ediyorlar.

Özel Fethiye’de Okul Coşkusu 2020-2021

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileriyle 2020–2021 ders yılına başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle 13 Marttan bu yana kapalı olan okullar anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle 31.08.2020 Pazartesi günü açıldı. Anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde okul bahçesinde düzenlenen sade törenle 2020-2021 ders yılı başlamış oldu.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlık, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenniediyoruz.

ORTAOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz ;Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu,

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

İLKOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz; Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu, Sınıf öğretmenimiz genel bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Özel Fethiye’de Mezuniyet Sevinci 2020

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2019–2020 Ders yılı 21. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 21 Ağustos 2020 Cuma günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

Fen Bilimleri Öğretmeni Özlem KİPER ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Selçuk ZEYBEK’in sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına Sevgi ERKAN’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler adına konuşmayı 8. sınıf öğrencisi Nihan Dilay BOZ yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Pandemi süreci nedeniyle sosyal maske ve sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleşen törende Mezuniyet Kütüğüne mezuniyet plakası tüm öğrenciler adı Müdür yardımcıları tarafından çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Ege BİLEN ve Ilgın YAĞCI ile 7. sınıf öğrencileri Orhan SAĞLICAN ve Berfin Azra GÜRSOY’a bayrak ve filamayı teslim etti. Daha sonra öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

 

Liselere Giriş Sınavında Üstün Başarı

LGS'de elde edilen üstün başarı ses getirmeye devam ediyor.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2019-2020 ders yılında yapılan Liselere Giriş Sınavında üstün bir başarıya imza attı. 

Yapılan sınavda okulumuz ilçe birincisi olmuştur. Ayrıca ilk üçte yer alan öğrenciler yine okulumuz öğrencisidir.

Ahmet ERKAN : İl - ilçe 1.si

Nihan Dilay BOZ : İlçe 2.si

Ilgın YAĞCI : İlçe 3.sü

Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.


“Beslenme Dostu Okul Özel Fethiye”

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile aldı.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün denetimleri sonucunda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunan okullara verilen “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika töreni ile Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu İsmail Cazağ ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Müdürü Ayser Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Huriye Ersoy’un katıldığı toplantıda “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” okul müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’dan aldı.

2021 LGS Çalışmaları

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileriyle 2021 LGS çalışmalarına 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü başladı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileri 2020-2021 ders yılı LGS hazırlığına uzaktan eğitim ile başladı. Online olarak yapılacak çalışmalar yaz dönemi boyunca devam edecektir.

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başladıkları 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile veda ettiler. Covid-19 salgını nedeniyle buruk bir yılsonu yaşayan Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencisiz bir törenle yaz tatiline başladı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz tüm sınıflara online bağlanarak uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayretli ve sabırlı çalışmalar için öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller dileklerinde bulundu.  

Özel Fethiyeli ailesi olarak tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi 2019-2020 eğitim-öğretim yılındaki çalışmaları ile uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayret, sabır ve özveri için tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyoruz.

Özel Fethiye’de Okul Aile Birliği Toplantısı Yapıldı - Haziran 2020

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Okul Aile Birliği” toplantısı 12.06.2020 Cuma günü okul salonunda gerçekleştirildi.
Okul salonunda gerçekleştirilen toplantı Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ başkanlığında yapıldı. Gerekli hijyen tedbirlerinin alındığı toplantıya tüm sınıfların temsilcileri katıldı. Toplantıda 2019-2020 ders yılı çalışmaları ve Covid-19 nedeniyle ara verilen süre de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Okul Aile birliğinin ders yılı içerisinde yaptığı kermesler, yardım kampanyaları ve diğer çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra ise 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve bundan sonra süreçte nasıl bir yol izleneceği velilere aktarıldı. Fikir alışverişinin yapıldığı toplantı sağlık ve mutluluk dilekleriyle sona erdi.

İlkokullarımız İle Online Veli Toplantılarımız gerçekleştirildi.

Bir hafta boyunca farklı zaman dilimlerinde okulöncesi ve ilkokul sınıflarımızın öğrenci velileri ile online toplantılarımızı gerçekleştirdik. Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve rehberlik servisimiz geçen süreci değerlendirerek, uzaktan eğitimin biteceği döneme kadar ki çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

6.SINIF VELİ BİLGİLENDİRME@DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

6.sınıf öğrenci velilerimizi ile şubeler bazında Ortaokul Müdür Yrd. ,Rehberlik Servisimiz, Sınıf Öğretmenlerimiz ve Branş Öğretmenlerimizin katılımıyla Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantılarımız gerçekleştirilmiştir.
Uzaktan eğitim sürecinin değerlendirildiği, branş öğretmenlerinin müfredat, ders işleyiş ve etütler hakkında bilgi verdiği toplantıda , Rehberlik servisimiz öğrencilerimizin ev içi sorumlulukları, öğrenme motivasyonu, kitap okuma, serbest zaman etkinlikleri ve teknolojinin doğru kullanımı ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından, velilerimizin soruları cevaplanmış ve önerileri alınmıştır.
Katlım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

8.sınıf Velilerimiz ile sınıflar bazında Rehberlik Servisi ve Sınıf öğretmenleri ile online seminerlerimizi gerçekleştirdik.

EVDE LGS'ye NASIL HAZIRLANIYORUZ? başlıklı sunumumuzda:
*Geçen sürecin değerlendirilmesi,
*Müfredatın değişmesi,
*Kalan zamanda yapılacak çalışmalar,
*Eba-tv, internet üzerinden Eba kullanımı,
*Online yapılan derslerimiz, etüt sistemimiz,
*Velilerimizin bu noktada çocuklar ile iletişim sürecini yürütebilmesi için nelere dikkat etmesi gerektiği,
konularında bilgilendirme yapılmış ve velilerimizin soruları yanıtlanmıştır.

ÖZEL FETHİYE AİLESİNDE 23 NİSAN COŞKUSU

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren Ulu Önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene 23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı. Meclisin açılışının 100.yılı nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan bayram her evde coşkuyla kutlandı. Çocuğu, genci, yaşlısı herkesin ortak olduğu kutlama da öğrencilerimiz evlerinin balkonları süsleyip, videolar çektiler, şarkı seslendirdiler. Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla online bayram kutlaması yapan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri okul bahçesinde, sınıflarında bayram kutlaması yapamamanın burukluğunu yaşasalar da gönüllerince evlerinde her yeri süsleyip bayraklarla donattılar. Evde yaptıkları çalışmaları öğretmenleriyle paylaşan öğrencilerimiz 23 Nisan’ın 100.yılını doyasıya kutladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı 12 Mart 2020

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…
Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Öğrencilerimizin şiirler okunduğu programda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mustafa KULAKSIZ günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Ardından 8.sınıf öğrencimiz Muzaffer ÖZTÜRK’ün okuduğu şiir ile program devam etti. “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasında ilk üçe giren öğrencilerimizin İstiklal Marşımızı okumasıyla program sona erdi.
Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.


Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 11.03.2020 Çarşamba günü tüm öğretmen ve öğrencilerine Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri yapmıştır.


Özel Fethiye’de Tales Matematik Yarışması

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından düzenlenen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına ev sahipliği yaptı.

Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından 2 aşamada gerçekleştirilmesi planlanan 5.Ulusal Matematik Yarışmasının 1. Aşaması 07 Mart 2020 Cumartesi günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. “Doğanın dili, tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesi ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesi amacıyla Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından gerçekleştirilen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına Özel Fethiye Eğitim Kurumları sınav merkezi olarak Fethiye ve çevresinde öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerini misafir etti.

Her sınıf kademesinde birçok öğrencinin katıldığı yarışmada değerlendirme sonucuna göre 2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde Aydın’da yapılacak final yarışmasına dereceye giren öğrencilerin davet edileceği bildirildi.   

1.Sınıf Öğretmenlerini Tanıtım Kokteyli

            Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2020-2021 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve derse giren branş öğretmenlerini 07.03.2020 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan kokteylde, eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Zahide ERDOĞAN ile Leyla ONAT veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda örnekler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra kokteyl iyi dileklerle son buldu.

Mandıra Filozofu Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları tiyatro ve sinema oyuncusu Müfit Can Saçıntı’yı öğrencileriyle buluşturdu.

Öğrencilerimiz televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen Müfit Can Saçıntı ile harika bir söyleşi yaptı. Mandıra Filozofu, Mandıra Filozofu İstanbul, Yaşamak Güzel Şey, Babamın Ceketi gibi filmlerde, birçok dizide oynayan ve ayrıca yönetmenlikte yapan Sayın Müfit Can Saçıntı; tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculuk ilgili soruları cevapladılar. İlginç hikayelerini paylaşan sanatçı öğrencilerin yoğun ilgisi karşısında şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi. Samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.

Öğrencilerimizin bu güzel insanla buluşmasına katkı sağlayan Mesegün Organizasyon yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.


Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si