Anasınıflarımız yüz yüze eğitime başladı.

Anasınıfları İngilizce, rehberlik, müzik, beden eğitimi, drama, satranç, robotik kodlama, görsel sanatlar dersleri  ve sınıf öğretmenlerinin etkinlikleriyle yüz yüze eğitimin  ikinci haftasında uyum sürecine devam ediyorlar.

ÖZEL FETHİYE AİLESİNDE 23 NİSAN COŞKUSU

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren Ulu Önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene 23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı. Meclisin açılışının 100.yılı nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan bayram her evde coşkuyla kutlandı. Çocuğu, genci, yaşlısı herkesin ortak olduğu kutlama da öğrencilerimiz evlerinin balkonları süsleyip, videolar çektiler, şarkı seslendirdiler. Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla online bayram kutlaması yapan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri okul bahçesinde, sınıflarında bayram kutlaması yapamamanın burukluğunu yaşasalar da gönüllerince evlerinde her yeri süsleyip bayraklarla donattılar. Evde yaptıkları çalışmaları öğretmenleriyle paylaşan öğrencilerimiz 23 Nisan’ın 100.yılını doyasıya kutladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Özel Fethiye’de Okul Coşkusu 2020-2021

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileriyle 2020–2021 ders yılına başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle 13 Marttan bu yana kapalı olan okullar anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle 31.08.2020 Pazartesi günü açıldı. Anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde okul bahçesinde düzenlenen sade törenle 2020-2021 ders yılı başlamış oldu.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlık, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenniediyoruz.

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı 12 Mart 2020

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…
Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Öğrencilerimizin şiirler okunduğu programda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mustafa KULAKSIZ günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Ardından 8.sınıf öğrencimiz Muzaffer ÖZTÜRK’ün okuduğu şiir ile program devam etti. “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasında ilk üçe giren öğrencilerimizin İstiklal Marşımızı okumasıyla program sona erdi.
Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.


ORTAOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz ;Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu,

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 11.03.2020 Çarşamba günü tüm öğretmen ve öğrencilerine Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri yapmıştır.


İLKOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz; Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu, Sınıf öğretmenimiz genel bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Özel Fethiye’de Tales Matematik Yarışması

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından düzenlenen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına ev sahipliği yaptı.

Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından 2 aşamada gerçekleştirilmesi planlanan 5.Ulusal Matematik Yarışmasının 1. Aşaması 07 Mart 2020 Cumartesi günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. “Doğanın dili, tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesi ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesi amacıyla Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından gerçekleştirilen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına Özel Fethiye Eğitim Kurumları sınav merkezi olarak Fethiye ve çevresinde öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerini misafir etti.

Her sınıf kademesinde birçok öğrencinin katıldığı yarışmada değerlendirme sonucuna göre 2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde Aydın’da yapılacak final yarışmasına dereceye giren öğrencilerin davet edileceği bildirildi.   

Özel Fethiye’de Mezuniyet Sevinci 2020

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2019–2020 Ders yılı 21. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 21 Ağustos 2020 Cuma günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

Fen Bilimleri Öğretmeni Özlem KİPER ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Selçuk ZEYBEK’in sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına Sevgi ERKAN’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler adına konuşmayı 8. sınıf öğrencisi Nihan Dilay BOZ yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Pandemi süreci nedeniyle sosyal maske ve sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleşen törende Mezuniyet Kütüğüne mezuniyet plakası tüm öğrenciler adı Müdür yardımcıları tarafından çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Ege BİLEN ve Ilgın YAĞCI ile 7. sınıf öğrencileri Orhan SAĞLICAN ve Berfin Azra GÜRSOY’a bayrak ve filamayı teslim etti. Daha sonra öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

 

1.Sınıf Öğretmenlerini Tanıtım Kokteyli

            Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2020-2021 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve derse giren branş öğretmenlerini 07.03.2020 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan kokteylde, eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Zahide ERDOĞAN ile Leyla ONAT veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda örnekler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra kokteyl iyi dileklerle son buldu.

Liselere Giriş Sınavında Üstün Başarı

LGS'de elde edilen üstün başarı ses getirmeye devam ediyor.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2019-2020 ders yılında yapılan Liselere Giriş Sınavında üstün bir başarıya imza attı. 

Yapılan sınavda okulumuz ilçe birincisi olmuştur. Ayrıca ilk üçte yer alan öğrenciler yine okulumuz öğrencisidir.

Ahmet ERKAN : İl - ilçe 1.si

Nihan Dilay BOZ : İlçe 2.si

Ilgın YAĞCI : İlçe 3.sü

Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.


Mandıra Filozofu Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları tiyatro ve sinema oyuncusu Müfit Can Saçıntı’yı öğrencileriyle buluşturdu.

Öğrencilerimiz televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen Müfit Can Saçıntı ile harika bir söyleşi yaptı. Mandıra Filozofu, Mandıra Filozofu İstanbul, Yaşamak Güzel Şey, Babamın Ceketi gibi filmlerde, birçok dizide oynayan ve ayrıca yönetmenlikte yapan Sayın Müfit Can Saçıntı; tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculuk ilgili soruları cevapladılar. İlginç hikayelerini paylaşan sanatçı öğrencilerin yoğun ilgisi karşısında şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi. Samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.

Öğrencilerimizin bu güzel insanla buluşmasına katkı sağlayan Mesegün Organizasyon yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.


“Beslenme Dostu Okul Özel Fethiye”

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile aldı.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün denetimleri sonucunda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunan okullara verilen “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika töreni ile Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu İsmail Cazağ ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Müdürü Ayser Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Huriye Ersoy’un katıldığı toplantıda “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” okul müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’dan aldı.

Ünlü Meddah Burak TAMDOĞAN Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Ünlü "Meddah" oyuncusu Burak TAMDOĞAN’ı öğrencileriyle söyleşide buluşturdu.
Öğrencilerimizin televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen Ünlü "Meddah" oyuncusu Burak TAMDOĞAN öğrencilerimizle harika bir söyleşi yaptı. Tiyatronun sevilen yüzü Burak TAMDOĞAN ve Tiyatro KUKA’nın müziklerini yapan Evren GÜLSEVEN tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculukla ve hayatlarıyla ilgili soruları cevapladılar. Öğrencilerin yoğun ilgisi karsısında samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.


Fethiye'nin Dev Adamları Özel Fethiye’de

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu okulumuz salonunda düzenlenen “Spor ve Sağlık” konulu söyleşiye katıldılar.

Okulumuz salonunda düzenlenen söyleşiye Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübünden Baş antrenör Alkım AY, oyuncular takım kaptanı Sercan Ergin, Ozan Dilik, Darnell Angelo, Erick Neal, Doğukan Sönmez katıldı. Söyleşiye Baş antrenör Alkım AY teşekkür konuşması yaparak ve oyuncularını tanıtarak başladı. Alkım Ay konuşmasında kulüp çalışmalarına, hedeflerine ve şuan bulundukları duruma değindi. Daha sonra sporun önemi, eğitim hayatına etkisini, başarma süreçlerini, sporu hayatlarının neresinde bulundurmaları gerektiğini, sağlık için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Alkım Ay’ın konuşmasından sonra sırayla oyuncular kendilerini tanıtarak çalışmaları hakkında bilgiler aktarıp, bulundukları nokta nasıl geldikleri konusunda bilgiler verdiler. Söyleşiye katılan öğrenciler oyunculara büyük ilgi gösterdi. Soru cevaplarla devam eden söyleşi Alkım Ay’ın Cumartesi günü oynanacak maça öğrencileri davetiyle sona erdi.

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü Baş antrenörü Alkım AY söyleşi sonunda yaptığı açıklamada, “Sporla eğitimin birlikte yürütüldüğü takdirde öğrencilerin başarısının arttığına dikkat çekti. Ay, Özel Fethiye Eğitim Kurumları yetkililerinden bugün söyleşi ile ilgili davet alınca çok mutlu olduk. Basketbolun eğitime olan katkısı, çocukların geleceği açısından spor yapmalarının faydalarını anlattık. Ben ve oyuncularımız daha önceki tecrübelerimize dayanarak tecrübelerimizi paylaştık. Bizleri davet ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Umarız çocuklarımız çok başarılı olurlar” diye konuştu.

Okul müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ da söyleşi sonunda, “Eğitim Kurumları olarak çocukların eğitim ve öğretiminde her konuyu önemsiyor ve bu konuda onların bilinçlenmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz. Bugün de Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu konuğumuz oldular. Öğrencilerimize sporun hayatımızdaki önemi, bedenimize, ruhumuza, sağlımıza ve başarımıza katkısını anlatmaları amacıyla okulumuza davet ettik. Minik bir söyleşi gerçekleştirdik. Çocuklarımız da çok coşkuyla karşıladılar, çok mutlu oldular.   Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosuna teşekkür ediyoruz, meslek hayatlarında ve şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi.


 

2021 LGS Çalışmaları

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileriyle 2021 LGS çalışmalarına 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü başladı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileri 2020-2021 ders yılı LGS hazırlığına uzaktan eğitim ile başladı. Online olarak yapılacak çalışmalar yaz dönemi boyunca devam edecektir.

İngilizce Kitap Coşkusu

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu yabancı diller zümresi, yabancı dil öğretiminde okumaya büyük önem vermektedir. Yabancı dilde okuma yapmanın öğrenciler üzerinde yadsınamayacak kadar büyük bir etkisi olduğu için, öğretmenlerimiz de onlara düzenli bir okuma alışkanlığı kazandırmayı amaç edinmişlerdir. Bu amaç doğrultusunda her bir sınıfın kendi seviyelerine uygun sınıf kitaplığı oluşturularak öğrencilerin çok sayıda kitap okumaları sağlanmıştır.Öğrencilerimiz de İngilizce kitaplarını okumaktan büyük bir keyif aldıkları için, okulumuza Oxford Yayınevi hikaye kitapları getirerek stant açmıştır. Okulumuz öğrencileri bu hikaye kitaplarına büyük bir ilgi göstermiştir. Seviyelerine uygun kendi beğendikleri kitapları öğretmenleri eşliğinde seçerek okumaya başlamışlardır.

“Yakından Uzağa" - 4.Sınıflar Ünite Gezisi

Öğretim ilkelerinden “Yakından Uzağa “ ilkesi derki; Öğrenciler öğrenmeye öncelikle bulundukları çevreden başlarlar...
Bu ilkeden yola çıkarak, 4. Sınıf öğrencilerimize yaşadıkları şehri tanımaları için şehir oryantasyonu gezisi düzenledik...
Öğrencilerimiz bu gezide Şehrin tarihine ve bu gününe dokundu...

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başladıkları 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile veda ettiler. Covid-19 salgını nedeniyle buruk bir yılsonu yaşayan Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencisiz bir törenle yaz tatiline başladı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz tüm sınıflara online bağlanarak uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayretli ve sabırlı çalışmalar için öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller dileklerinde bulundu.  

Özel Fethiyeli ailesi olarak tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi 2019-2020 eğitim-öğretim yılındaki çalışmaları ile uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayret, sabır ve özveri için tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyoruz.

SİVİL SAVUNMA VE DEPREM TATBİKATI 2020

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Letoon Hastanesi’nin katkılarıyla 2 Mart 2020 Pazartesi günü sivil savunma tatbikatını gerçekleştirildi.
Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel sirenlerin çalmasından sonra en kısa sürede okulu tahliye etti. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından öğrencilerle konuşan Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz, alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz sizlere ve öğretmenlerimize hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca uygulamalı eğitimimizde bizlere yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.


Özel Fethiye’de Okul Aile Birliği Toplantısı Yapıldı - Haziran 2020

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Okul Aile Birliği” toplantısı 12.06.2020 Cuma günü okul salonunda gerçekleştirildi.
Okul salonunda gerçekleştirilen toplantı Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ başkanlığında yapıldı. Gerekli hijyen tedbirlerinin alındığı toplantıya tüm sınıfların temsilcileri katıldı. Toplantıda 2019-2020 ders yılı çalışmaları ve Covid-19 nedeniyle ara verilen süre de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Okul Aile birliğinin ders yılı içerisinde yaptığı kermesler, yardım kampanyaları ve diğer çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra ise 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve bundan sonra süreçte nasıl bir yol izleneceği velilere aktarıldı. Fikir alışverişinin yapıldığı toplantı sağlık ve mutluluk dilekleriyle sona erdi.

Özel Fethiye’de Ortaokul Tanıtım Kokteyli

Eğitim öğretim hayatında ortaokul kademesi akademik çalışmaların başladığı, sınav hazırlıklarının artarak devam ettiği, sosyal faaliyetlerin yoğunlaştığı ve öğrenci gelişiminin de en üst seviye de olduğu ve gerekli çalışmalar yapılmazsa, önlemler alınmazsa nelerle karşılaşılabileceği herkes tarafından bilinen bir durumdur. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2020-2021 ders yılında 5.sınıf olacak olan öğrenci velilerine okul programını, işleyişini, çalışmalarını ve öğretmenlerini 29.02.2020 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde 4.sınıf öğrenci velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı da okul müdürü okulun eğitimi ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi. Daha sonra branş öğretmenleri tanıtıldı. Branş öğretmenleri de okulda yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundular. Misafirlerin sorularının cevaplanmasında sonra toplantı iyi dileklerle sona erdi.

İlkokullarımız İle Online Veli Toplantılarımız gerçekleştirildi.

Bir hafta boyunca farklı zaman dilimlerinde okulöncesi ve ilkokul sınıflarımızın öğrenci velileri ile online toplantılarımızı gerçekleştirdik. Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve rehberlik servisimiz geçen süreci değerlendirerek, uzaktan eğitimin biteceği döneme kadar ki çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Anaokulunda İngilizce Portfolyo günleri

Anaokulu öğrencilerimiz, İngilizce dersleri ve atölyeleri ile yeni bir dil öğrenme sürecini tamamlıyorlar. İngilizce Öğretmenleri eşliğinde hazırlandıkları ve bireysel performanslarını ailelerine sundukları İngilizce Portfolyo günlerinde öğrencilerimiz, anne ve babaları ile bir araya gelerek keyifli bir sunum gerçekleştiriyorlar.

6.SINIF VELİ BİLGİLENDİRME@DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

6.sınıf öğrenci velilerimizi ile şubeler bazında Ortaokul Müdür Yrd. ,Rehberlik Servisimiz, Sınıf Öğretmenlerimiz ve Branş Öğretmenlerimizin katılımıyla Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantılarımız gerçekleştirilmiştir.
Uzaktan eğitim sürecinin değerlendirildiği, branş öğretmenlerinin müfredat, ders işleyiş ve etütler hakkında bilgi verdiği toplantıda , Rehberlik servisimiz öğrencilerimizin ev içi sorumlulukları, öğrenme motivasyonu, kitap okuma, serbest zaman etkinlikleri ve teknolojinin doğru kullanımı ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından, velilerimizin soruları cevaplanmış ve önerileri alınmıştır.
Katlım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

"Spor Tırmanış" il birinciliği

24.02.2020 Pazartesi günü Fethiye'de düzenlenen okullar arası "Spor Tırmanış" il birinciliği yarışmasında Minik A kategorisinde Duru Çağıl Çağlar 1., Ezgi Dursun 2., Özüm Naz Hoşafçı 3., Ela Deniz Göçer 4. oldu. öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, desteklerinden ötürü de ailelerine ve çalıştırıcılarına teşekkür ediyoruz...

8.sınıf Velilerimiz ile sınıflar bazında Rehberlik Servisi ve Sınıf öğretmenleri ile online seminerlerimizi gerçekleştirdik.

EVDE LGS'ye NASIL HAZIRLANIYORUZ? başlıklı sunumumuzda:
*Geçen sürecin değerlendirilmesi,
*Müfredatın değişmesi,
*Kalan zamanda yapılacak çalışmalar,
*Eba-tv, internet üzerinden Eba kullanımı,
*Online yapılan derslerimiz, etüt sistemimiz,
*Velilerimizin bu noktada çocuklar ile iletişim sürecini yürütebilmesi için nelere dikkat etmesi gerektiği,
konularında bilgilendirme yapılmış ve velilerimizin soruları yanıtlanmıştır.

Özel Fethiye Öğrencilerinin Eskrim Başarısı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşıyor.

10-11 Şubat 2020 tarihlerinde Fethiye’de yapılan Eskrim İl Birinciliği yarışmalarında Küçük kızlar kategorisinde Lila BALTALI 1., Nisa ÇAMLICA 5., Yıldız kızlar kategorisinde yarışan Lidya KOÇGAZİ 2. olarak okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar.

Kazanılan başarılar sonrasında Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ öğrencileri, öğretmenlerini, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si