Çanakkale Zaferinin 104. Yılı

Çanakkale Zaferinin 104. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları salonunda gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı. 
Öğrenci velileri ve tüm okul öğrencilerinin de katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Türkçe öğretmenleri Sayın Özlem AKÇİN, Fatima ÇAYLI ve Emine Gülden ÇOLAK tarafından sunulan tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. Şanlı zaferin öyküsünü 7. sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Bir Kahramanlık Öyküsü” adlı tiyatro gösterisi ile anlatıldı. 
7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı tiyatroda “Binlerce ananın yavrusu ardından gözyaşı dökerek, binlerce yavrunun yetim kalmasıyla elde edilen vatan toprağının bir karışının bile kolay kazanılmadığı ve şehidinin kanı elinin kınası olan kahraman Türk kadınının elinde silah cephede vatan için, bayrak için mücadelesi” anlatıldı. 7.sınıf öğrencilerinin izleyenlere duygulu anlar yaşattığı programa, Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM ile 4, 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerinin çalıp seslendirdiği türküler ile 5 ve 6.sınıflar öğrencilerimizin oluşturduğu koro ile eşlik etti. 
Duygulu anların yaşandığı ve bu vatanın kolay kazanılmadığının vurgulandığı program öğrencilerin Çanakkale türküsü eşliğinde son buldu. Program sonunda günün anlam ve önemine hitaben konuklara üzüm hoşafı ikram edildi.


 

Özel Fethiye’de Dünya Pi Günü

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 14 Mart Dünya Pi günü coşkulu bir şekilde kutlandı.
Pi günü, ünlü matematik sabiti Pi sayısı anısına özel olarak kabul edilmiştir ve her yıl 14 Mart’ta kutlanmaktadır. Bunun sebebi ise Amerikan tarih formatında bu günün 3/14 (üç sılaş on dört) olarak geçmesi ve bunun Pi sayısının en yaygın kullanımını anımsatmasıdır.
Pi günü, ünlü bir fizikçi olan Larry Shaw tarafından ilk defa 1988’de San Francisco Exploratorium’da kutlandı. 2004 yılının Pi gününde “Bay Beyin” olarak tanınan Daniel Tammet, Pi sayısının virgülden sonraki 22.514 basamağını ezberden okuyarak önemli bir rekora imza atmıştır. 12 Mart 2009’da ise Amerika Pi gününü “Ulusal Pi Günü” ilan etti. Ülkemizde ise Pi günü ilk kez 2007’de kutlanmaya başlandı.
Matematikteki sabitler arasında pi sayısı kadar ilgi çekeni yoktur. Öklid uzayında bir çemberin çevresinin o çemberin çapına oranı olarak tanımlanan pi sayısı matematik, bilim ve mühendislikte büyük yere sahiptir. Rasyonel bir sayı olmayan pi sayısı için tarih boyunca çeşitli yaklaşık değerler kullanılmıştır. 1436 yılında ünlü Semerkantlı Türk Matematikçi Giyasüddün Cemşid El Kaşi, ilk defa pi sayısının değerini 16 ondalığa kadar hesaplamıştır.
Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında da Pi günü matematik öğretmenlerinin rehberliğinde hazırlanan farklı programlarla coşkulu bir şekilde kutlandı. 5.sınıf öğrencileri ile Türkçe öğretmenleriyle “Pili Öyküler” yazdılar. 6. Sınıf öğrencileri resim öğretmenleriyle “Pi Ayraçları” yaptılar. 6 ve 7. Sınıf öğrencileri de matematik öğretmenleri rehberliğinde “Pi Logosu” yarışması yaptılar. Yarışmada 7.Sınıf öğrencisi Melek Melisa Küp 1. , 6.sınıf öğrencisi Derin Akpolat 2. , 7.sınıf öğrencisi Zeynep Çamlıca 3. Oldular. Ayrıca 4, 5 ve 6. Sınıflara Pi sayısının önemi ve ne anlama geldiği ile ilgili sunum yapılarak etkinliklerle pekiştirmeler yapıldı. 
14 Mart Dünya Pi Günümüz Kutlu Olsun.


 

Özel Fethiyeli Öğrenciler Tıp Bayramını Kutladı

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sağlık Temizlik Kulübü öğrencileri üç rehber öğretmen eşliğinde ilçemizdeki hastaneleri ziyaret ettiler. Özel Fethiye İlköğretim Okulu olarak tüm sağlık çalışanlarına sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilediler.  

Bugünün anısına çiçeklerini doktorlara takdim ettiler. Sağlığımızın bekçileri bugünde hatırlandıkları için çok mutlu oldular. Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL 2019

Özel Fethiye İlköğretim Okulu öğrencilerinden oluşan bir grup öğrencimiz, Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL 15.Ulusal Turnuvasında incelemeler yaparak, gelecek yıl oluşturacakları turnuva takımı için ön hazırlık yaptılar. Okul standlarını gezerek Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler ile bilgi paylaşımında bulunup, Robot karşılaşmalarını yerinde izlediler. #fll#bilimkahramanlarıbuluşuyor #fll2019#özelfethiye #özelfethiyeilköğretimokulu#izmir #fuarizmir #kodlama #robotik #bilim

Öğretmenler Günümüz

Öğretmenler altın kanatlı kelebeklere benzer. Durmadan, yorulmadan çiçeklerin arasında dolaşır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerine Baş Öğretmeni olmasından dolayı her yıl coşkuyla kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında gurur ve coşkuyla kutlandı.

Devamını oku...

ÖZEL FETHİYE TENİSTE İL BİRİNCİSİ

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi.

4-8 Mart 2019 tarihlerinde Muğla’da düzenlenen okullar arası Yıldız Erkek ve Yıldız Kız Tenis İl Turnuvasına okulumuz takımı da katılmıştır.

Muğla da düzenlenen okullar arası tenis il birinciliği turnuvasında okulumuz yıldız erkek ve yıldız kız takımlarımız başarılı maçlar çıkarmıştır. Yapılan maçların sonucunda Yıldız Erkek takımımız İL İKİNCİSİ, Yıldız Kız takımımız İL BİRİNCİSİ olmuştur. Okulumuzu ve ilçemizi Muğla il seçmelerinde başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimiz büyük bir başarı örneği göstererek herkesin gururu oldu. Yıldız Kız takımımız elde ettiği birincilikle İzmir’de düzenlenecek grup müsabakalarında ilimizi temsil edecektir.

Kazanılan bu zafer sonrasında Okul Müdürümüz Ayser YILMAZ “Öğrencilerimiz elde ettiği başarılar bizleri gururlandırdı. Tenis gibi zor bir spordan il birinciliği elde etmek bizim için ayrı bir gurur tablosu oldu. Başta öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ve teşekkür ediyorum. Grup yarışmalarında öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

BİLSEM Semineri

Bilim ve Sanat Merkezleri; ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrencilerin (resim, müzik ve genel zihinsel yetenek) örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla açılmış olan bağımsız özel eğitim kurumlarıdır. Farklılaştırılmış bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri, 81 ilde 135 BİLSEM ile hizmet vermektedir.

Devamını oku...

Özel Fethiye’de 1.Sınıf Öğretmenlerini Tanışma Kokteyli

            Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2019-2020 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve derse giren branş öğretmenlerini 09.03.2019 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan kokteylde, eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Seray KORKMAZ ile Ayşe ÖZERDEM veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda örnekler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra kokteyl iyi dileklerle son buldu.

"Elimi Tutsan Engelimi Unutsam"

"Elimi Tutsan Engelimi Unutsam"

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencilerinin 24 Kasım Öğretmenler gününde Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM eşliğinde öğretmenlerimize sürprizi. Öğrenciler "Anlat Bana Öğretmenim" şarkısını işaret dilini kullanarak öğretmenlerine söylemişlerdir. 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde farkındalık yaratmak isteyen 7.Sınıf öğrencileri, Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM eşliğinde "Hayat Bayram Olsa" şarkısını işaret dili ile seslendirmişlerdir. Videoları aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Devamını oku...

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…

            Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…

Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Öğrencilerimizin şiirler okunduğu programda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mesut ATLI günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Ardından 7.sınıf öğrencimiz Defne BİNGÖL’ün okuduğu şiir ile program devam etti. “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasında İlçe birinciliği için okulumuzu temsil eden 4. Sınıf öğrencimiz Defne ARSLAN ile 7. Sınıf öğrencimiz İbrahim Baran ÇAVDAR’ın İstiklal Marşımızı okumasıyla program sona erdi.

Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.

Doğa Gezisindeyiz

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5. sınıf öğrencileri Kayaköy doğa gezisi yaptılar.

Devamını oku...

ÖZEL FETHİYE ÖĞRENCİLERİ TALES MATEMATİK YARIŞMASINA KATILDI.

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından düzenlenen 4.Ulusal Matematik Yarışmasına katıldılar.

Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından 2 aşamada gerçekleştirilmesi planlanan 4.Ulusal Matematik Yarışmasının 1. Aşaması 08 Mart 2019 Cuma Günü okul salonunda yapılan sınavla gerçekleşti. “Doğanın dili, tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesi ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesi amacıyla Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından gerçekleştirilen 4.Ulusal Matematik Yarışmasına Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu 4,5,6,7, ve 8. sınıf öğrencileri de katıldı.

54 öğrencinin katıldığı yarışmada değerlendirme sonucuna göre 11-12 Mayıs 2019 tarihlerinde Aydın’da yapılacak “Tales Matematik Bilgi Yarışmasına”dereceye giren öğrencilerin davet edileceği bildirildi.

Özel Fethiye'den Kıyafet Yardımı

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci, öğretmen ve velileri ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve ayakkabı yardımı yaparak sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

Devamını oku...

İstiklal Marşı’mızı Güzel Okuma Yarışması

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde tüm okulların katılımıyla İstiklal Marşı’mızı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Özel Fethiye Eğim Kurumları da ilkokul ve ortaokul kategorilerinde yarışmaya katıldı. Okul bünyesinde daha önce yapılan elemelerde ilkokullarda 4.sınıf öğrencisi Defne ARSLAN, ortaokullarda 7.Sınıf öğrencisi İbrahim Baran ÇAVDAR okul birincileri olarak ilçe birinciliği yarışmasına katıldılar. Okulumuzu başarıyla temsil eden iki öğrencimizi de başarılarından dolayı kutluyor, devamını diliyoruz. Katkılarından dolayı da öğretmenlerimize, desteklerinden dolayı da ailelerine teşekkür ediyoruz.

Akıl Oyunları Semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları sınıf ve matematik öğretmenleri matematik öğretiminde verimliği arttırmak için “Oyunlarla Matematik” seminerine katıldı.

Devamını oku...

ÖZEL FETHİYE’DE SİVİL SAVUNMA VE DEPREM TATBİKATI

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Letoon Hastanesi’nin katkılarıyla 1 Mart 2019 Cuma günü sivil savunma tatbikatını gerçekleştirildi.

Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel sirenlerin çalmasından sonra en kısa sürede okulu tahliye etti. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından  öğrencilerle konuşan Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz, alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz sizlere ve öğretmenlerimize hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca uygulamalı eğitimimizde bizlere yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum " dedi.

Özel Fethiye’de Seminer

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencilerinin meslekleri tanıması ve ilerleyen yaşamlarında kendilerine uygun meslekleri seçebilmeleri amacıyla yürüttükleri“Geleceğimi Şansa Bırakmıyorum” projesiyle meslek tanıtımları devam etti.

Devamını oku...

Özel Fethiye Öğrencileri “Oxford Big Read” Okuma Yarışması’nda “Akdeniz ve Ege Bölgesi” Finalisti Seçildi!

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, öğrencilerinin okuma alışkanlığı kazanabilmeleri ve İngilizce seviyelerini daha iyi bir düzeye getirebilmeleri için 9 yıldır Oxford University Press tarafından düzenlenen “Oxford Big Read” (Geniş Kapsamlı Okuma) okuma yarışmasına katılmaktadır.

Okumanın öneminin farkında olan ve yıllardır bu tecrübeyle öğrencilerini yetiştiren, yabancı dilde kendisini ispatlamış bir okul olan Özel Fethiye Eğitim Kurumları, öğrencilerinin bu yarışmaya katılmalarının ve yarışmalarda her yıl bölge finalisti olmalarının haklı gururunu yaşamaktadır.

Yarışmaya katılma sürecinde öğrenciler, kendi düzeylerinde, kendi seçtikleri kitaplarla okumayı eğlenceli hale dönüştürüp, farklı kategorilerde hazırladıkları projelerle yarışmaya girmektedirler.2018/2019 eğitim öğretim yılı I. döneminde düzenlenen yarışmaya katılan tüm öğrencilerden 1. Sınıf öğrencisi Meryem ÖNDER ile 2. Sınıf öğrencisi Elfin Elis EVRAN büyük bir başarı elde ederek Akdeniz ve Ege Bölgesi Finalisti olmaya hak kazanmışlardır. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve dereceye giren öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimize rehberlik eden öğretmenlerimize ve destekleyen anne babalarına teşekkür ediyoruz.

Basketbolda Grup Birincisiyiz

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Fethiye’de düzenlenen okullar arası Yıldız Erkek Basketbol Turnuvasına okulumuz takımı da katılmıştır.

Devamını oku...

Özel Fethiye’de Eko-Okul Programı

Özel Fethiye Eğitim Kurumları yıllardır uyguladığı çevreci eğitim sistemini 2018-2019 eğitim ve Öğretim yılı başında eko-okullar programına dahil olarak uygulamaya devam ediyor. 

Devamını oku...

Uzaya Yolculuk Sergisi

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri Fen Bilimleri öğretmeleri rehberliğinde “Uzay’a Yolculuk” sergisi açtılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumlarının İlkokul 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile Ortaokul öğrencileri Fen Bilimleri dersleri 1. Ünitesinde yer alan Güneş Sistemi ve Uzay ile ilgili çalışmalarından oluşan bir sergi açtılar.

Devamını oku...

Meyve Salatası Etkinliği

Okul aile birliğimiz etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Okul aile birliği velilerimiz sağlıklı ve dengeli beslenme için gerekli olan meyve tüketimine dikkat çekmek için “Meyve Salatası” etkinliği düzenlediler.

Devamını oku...

Yerli Malı Haftası

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı coşkulu bir şekilde kutladılar.

12–18 Aralık tarihlerinin okullarda “Tutum, Yatırım ve Türk Malları” haftası olarak kutlandığı haftada yerli malı üretiminin tüketilmesini bilinçli olarak artmasını sağlamak, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli malı kullanmanın önemi okulumuzda yapılan etkinliklerle vurgulandı. Öğrenciler evlerinden getirdikleri yerli yiyecek ve içecekler eşliğinde şiir okuyup, şarkılar söyleyerek “Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı” sınıflarında coşkuyla kutladılar.

Devamını oku...

Yerel Tohum Hasadımız

Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nda“Organik Bahçem Projesi’nde” Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi ve Yerel Tohum Derneği ile işbirliği içinde ekilen yerel tohumların hasadı gerçekleştirildi.

Devamını oku...

Yeni Yılı Kutluyoruz

Yeni Yıl Özel Fethiye'de öğrenci, öğretmen ve velileriyle coşkuyla karşılandı.

31 Aralık 2018 Pazartesi günü tüm öğrencilerimiz konferans salonunda düzenlenen yeni yıla merhaba partisinde gönüllerince eğlendiler, dans ettiler ve yeni yıla merhaba dediler. Yapılan bu etkinlikle öğrencilerimiz bütün bir yılın stresini attılar, yoğun ders temposuna bir ara vermiş oldular.

Devamını oku...

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si