“Yakından Uzağa" - 4.Sınıflar Ünite Gezisi

Öğretim ilkelerinden “Yakından Uzağa “ ilkesi derki; Öğrenciler öğrenmeye öncelikle bulundukları çevreden başlarlar...
Bu ilkeden yola çıkarak, 4. Sınıf öğrencilerimize yaşadıkları şehri tanımaları için şehir oryantasyonu gezisi düzenledik...
Öğrencilerimiz bu gezide Şehrin tarihine ve bu gününe dokundu...

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başladıkları 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile veda ettiler. Covid-19 salgını nedeniyle buruk bir yılsonu yaşayan Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencisiz bir törenle yaz tatiline başladı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz tüm sınıflara online bağlanarak uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayretli ve sabırlı çalışmalar için öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller dileklerinde bulundu.  

Özel Fethiyeli ailesi olarak tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi 2019-2020 eğitim-öğretim yılındaki çalışmaları ile uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayret, sabır ve özveri için tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyoruz.

SİVİL SAVUNMA VE DEPREM TATBİKATI 2020

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Letoon Hastanesi’nin katkılarıyla 2 Mart 2020 Pazartesi günü sivil savunma tatbikatını gerçekleştirildi.
Tatbikatta tüm öğrenci, öğretmen ve personel sirenlerin çalmasından sonra en kısa sürede okulu tahliye etti. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından öğrencilerle konuşan Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz, alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz sizlere ve öğretmenlerimize hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca uygulamalı eğitimimizde bizlere yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.


Özel Fethiye’de Okul Aile Birliği Toplantısı Yapıldı - Haziran 2020

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Okul Aile Birliği” toplantısı 12.06.2020 Cuma günü okul salonunda gerçekleştirildi.
Okul salonunda gerçekleştirilen toplantı Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ başkanlığında yapıldı. Gerekli hijyen tedbirlerinin alındığı toplantıya tüm sınıfların temsilcileri katıldı. Toplantıda 2019-2020 ders yılı çalışmaları ve Covid-19 nedeniyle ara verilen süre de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Okul Aile birliğinin ders yılı içerisinde yaptığı kermesler, yardım kampanyaları ve diğer çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra ise 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve bundan sonra süreçte nasıl bir yol izleneceği velilere aktarıldı. Fikir alışverişinin yapıldığı toplantı sağlık ve mutluluk dilekleriyle sona erdi.

Özel Fethiye’de Ortaokul Tanıtım Kokteyli

Eğitim öğretim hayatında ortaokul kademesi akademik çalışmaların başladığı, sınav hazırlıklarının artarak devam ettiği, sosyal faaliyetlerin yoğunlaştığı ve öğrenci gelişiminin de en üst seviye de olduğu ve gerekli çalışmalar yapılmazsa, önlemler alınmazsa nelerle karşılaşılabileceği herkes tarafından bilinen bir durumdur. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2020-2021 ders yılında 5.sınıf olacak olan öğrenci velilerine okul programını, işleyişini, çalışmalarını ve öğretmenlerini 29.02.2020 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde 4.sınıf öğrenci velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı da okul müdürü okulun eğitimi ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildi. Daha sonra branş öğretmenleri tanıtıldı. Branş öğretmenleri de okulda yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundular. Misafirlerin sorularının cevaplanmasında sonra toplantı iyi dileklerle sona erdi.

İlkokullarımız İle Online Veli Toplantılarımız gerçekleştirildi.

Bir hafta boyunca farklı zaman dilimlerinde okulöncesi ve ilkokul sınıflarımızın öğrenci velileri ile online toplantılarımızı gerçekleştirdik. Sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri ve rehberlik servisimiz geçen süreci değerlendirerek, uzaktan eğitimin biteceği döneme kadar ki çalışmalar ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Anaokulunda İngilizce Portfolyo günleri

Anaokulu öğrencilerimiz, İngilizce dersleri ve atölyeleri ile yeni bir dil öğrenme sürecini tamamlıyorlar. İngilizce Öğretmenleri eşliğinde hazırlandıkları ve bireysel performanslarını ailelerine sundukları İngilizce Portfolyo günlerinde öğrencilerimiz, anne ve babaları ile bir araya gelerek keyifli bir sunum gerçekleştiriyorlar.

6.SINIF VELİ BİLGİLENDİRME@DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

6.sınıf öğrenci velilerimizi ile şubeler bazında Ortaokul Müdür Yrd. ,Rehberlik Servisimiz, Sınıf Öğretmenlerimiz ve Branş Öğretmenlerimizin katılımıyla Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantılarımız gerçekleştirilmiştir.
Uzaktan eğitim sürecinin değerlendirildiği, branş öğretmenlerinin müfredat, ders işleyiş ve etütler hakkında bilgi verdiği toplantıda , Rehberlik servisimiz öğrencilerimizin ev içi sorumlulukları, öğrenme motivasyonu, kitap okuma, serbest zaman etkinlikleri ve teknolojinin doğru kullanımı ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından, velilerimizin soruları cevaplanmış ve önerileri alınmıştır.
Katlım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

"Spor Tırmanış" il birinciliği

24.02.2020 Pazartesi günü Fethiye'de düzenlenen okullar arası "Spor Tırmanış" il birinciliği yarışmasında Minik A kategorisinde Duru Çağıl Çağlar 1., Ezgi Dursun 2., Özüm Naz Hoşafçı 3., Ela Deniz Göçer 4. oldu. öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, desteklerinden ötürü de ailelerine ve çalıştırıcılarına teşekkür ediyoruz...

8.sınıf Velilerimiz ile sınıflar bazında Rehberlik Servisi ve Sınıf öğretmenleri ile online seminerlerimizi gerçekleştirdik.

EVDE LGS'ye NASIL HAZIRLANIYORUZ? başlıklı sunumumuzda:
*Geçen sürecin değerlendirilmesi,
*Müfredatın değişmesi,
*Kalan zamanda yapılacak çalışmalar,
*Eba-tv, internet üzerinden Eba kullanımı,
*Online yapılan derslerimiz, etüt sistemimiz,
*Velilerimizin bu noktada çocuklar ile iletişim sürecini yürütebilmesi için nelere dikkat etmesi gerektiği,
konularında bilgilendirme yapılmış ve velilerimizin soruları yanıtlanmıştır.

Özel Fethiye Öğrencilerinin Eskrim Başarısı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşıyor.

10-11 Şubat 2020 tarihlerinde Fethiye’de yapılan Eskrim İl Birinciliği yarışmalarında Küçük kızlar kategorisinde Lila BALTALI 1., Nisa ÇAMLICA 5., Yıldız kızlar kategorisinde yarışan Lidya KOÇGAZİ 2. olarak okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar.

Kazanılan başarılar sonrasında Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ öğrencileri, öğretmenlerini, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

ÖZEL FETHİYE AİLESİNDE 23 NİSAN COŞKUSU

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren Ulu Önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle bu sene 23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı. Meclisin açılışının 100.yılı nedeniyle ayrı bir öneme sahip olan bayram her evde coşkuyla kutlandı. Çocuğu, genci, yaşlısı herkesin ortak olduğu kutlama da öğrencilerimiz evlerinin balkonları süsleyip, videolar çektiler, şarkı seslendirdiler. Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla online bayram kutlaması yapan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrenci ve öğretmenleri okul bahçesinde, sınıflarında bayram kutlaması yapamamanın burukluğunu yaşasalar da gönüllerince evlerinde her yeri süsleyip bayraklarla donattılar. Evde yaptıkları çalışmaları öğretmenleriyle paylaşan öğrencilerimiz 23 Nisan’ın 100.yılını doyasıya kutladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Seksenler Dizisinin Oyuncuları Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları FBKM’de gösterimi gerçekleşen "Hayat Kime Güzel" tiyatrosunun oyuncularını öğrencileriyle söyleşide buluşturdu.

Öğrencilerimizin televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen birbirinden değerli isimler öğrencilerimizle harika bir söyleşi yaptı. Televizyonun sevilen dizisi “Seksenlerde” de oynayan Sayın Faruk SOFUOGLU, Sayın Haci Ali KONUK, Sayın Tuba ERDEM, Sayın Deniz ORAL ve Sayın Burçak KABADAYI; tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculukla ve hayatlarıyla ilgili soruları cevapladılar. Öğrencilerin yoğun ilgisi karsısında samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.

Öğrencilerimizin bu güzel insanlarla buluşmasına katkı sağlayan Mesegün Organizasyon yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı 12 Mart 2020

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…
Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Öğrencilerimizin şiirler okunduğu programda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mustafa KULAKSIZ günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Ardından 8.sınıf öğrencimiz Muzaffer ÖZTÜRK’ün okuduğu şiir ile program devam etti. “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasında ilk üçe giren öğrencilerimizin İstiklal Marşımızı okumasıyla program sona erdi.
Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.


GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİMİ 1

İlkokul-Ortaokul öğrencilerimize iki haftalık gerçekleştirilecek olan Güvenli Yaşam Eğitimimizin 1.oturumunda 4.sınıf öğrencilerimize Tehlike-Güven-Risk kavramlarını,ilkyardım bilgisinin önemini,doğal ve insan kaynaklı riskler ve bunlardan korunma yöntemleri üzerinde bilgilendirme çalışması yapıldı.Ayrıca okul ortamında oluşabilecek tehlikeleri önleyici ve sonrasında oluşabilecek riskli durumlarda yapılması gerekenler anlatılırken uygulamalı ve örnekleme çalışması gerçekleşmiştir.
Güvenli Yaşam Eğitimi-2. çalışmasında ev ve dış ortamlarda kendimizi güvenli tutma yolları anlatılacaktır.

Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile 11.03.2020 Çarşamba günü tüm öğretmen ve öğrencilerine Bulaşıcı Hastalıklar hakkında bilgilendirme semineri yapmıştır.


MİNİK DENİZ YILDIZLARI'NIN AİLE KATILIM GÜNÜ

Minik Deniz Yıldızlarımız dan Elif KARA'nın ailesi bugünkü Aile Katılım günümüzün ev sahipliğini üstelendi. Velimiz sayın Figen KARA çocuklarımız ile birlikte "Seramik Boyama" etkinliğini gerçekleştirdi. Velimize okulumuz ve Minik Deniz Yıldızlarımız adına katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz 


 

Özel Fethiye’de Tales Matematik Yarışması

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından düzenlenen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına ev sahipliği yaptı.

Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından 2 aşamada gerçekleştirilmesi planlanan 5.Ulusal Matematik Yarışmasının 1. Aşaması 07 Mart 2020 Cumartesi günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. “Doğanın dili, tüm akademik branşların temelini oluşturan matematik biliminin sevdirilmesi ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir matematik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını yaratıcı matematik düşünce sistemlerinin geliştirilmesi amacıyla Aydın Tales Matematik Müzesi tarafından gerçekleştirilen 5.Ulusal Matematik Yarışmasına Özel Fethiye Eğitim Kurumları sınav merkezi olarak Fethiye ve çevresinde öğrenim gören 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10. sınıf öğrencilerini misafir etti.

Her sınıf kademesinde birçok öğrencinin katıldığı yarışmada değerlendirme sonucuna göre 2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde Aydın’da yapılacak final yarışmasına dereceye giren öğrencilerin davet edileceği bildirildi.   

"5. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI"

Okulumuzun ev sahipliğinde 7 Mart 2020 Cumartesi günü uygulanacaktır. Yarışmaya tüm okullarımızın 3,4,5,6,7,8,9 ve 10 sınıflarında okuyan öğrencileri katılabilir. Başvuralar şahsen ÖZEL FETHİYE EĞİTİM KURUMLARINA 14 Şubat 2020 Cuma gününe kadar yapılacaktır. Tüm öğrencilerimizi bekliyoruz....


1.Sınıf Öğretmenlerini Tanıtım Kokteyli

            Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2020-2021 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve derse giren branş öğretmenlerini 07.03.2020 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği kokteyl ile tanıttı. Tanışma kokteylinde anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan kokteylde, eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Zahide ERDOĞAN ile Leyla ONAT veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda örnekler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra kokteyl iyi dileklerle son buldu.

ÖZEL FETHİYE ÖĞRENCİLERİ MATEMATİK KAMPINDA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6. Sınıf öğrencileri Tales Matematik Müzesi işbirliği ile 19-23 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek IC Hotels Santai Family Resort de bu yıl 3. sü düzenlenen EDUCATİON&ADVENTURE CAMP DA VİNCİ de katıldılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak her zaman çalışmalarımızı soyut halden somut hale getirerek öğrencilerimizin dokunmalarını, uygulamalarını, problem çözme ve keşfetme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl da katıldığımız EDUCATİON &ADVENTURE CAMP DA VİNCİ programı ile matematiksel düşünme yeteneğinin yanında resimden müziğe, mimariden, mühendisliğe, matematik müzesi ve atölye çalışmalarından, IQ Bilim Merkezi sergisine, bilim atölyelerinden geometri çalışmalarına, çok yönlü spor ve sanat aktivitelerini birlikte yaptılar. Kamp süresince eğitici ve eğlenceli bir zaman geçiren öğrencilerimiz 1. Gün Da Vinci icatlar sergisi, Vedik matematik atölyesi ve bilim müzesinde 2. Gün de ise Matematik atölyesi, speaking work shop, oyun atölyesi, spor ve yüzme etkinlikleri, gastronomi atölyesi, akıl oyunları atölyesi ve farklı yarışmalara katıldılar. Kampta geçen son günün ardından öğrencilerimiz öğretmenlerini ile birlikte katılım sertifikalarını alıp doyasıya eğlenerek programı tamamladılar.

Mandıra Filozofu Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları tiyatro ve sinema oyuncusu Müfit Can Saçıntı’yı öğrencileriyle buluşturdu.

Öğrencilerimiz televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen Müfit Can Saçıntı ile harika bir söyleşi yaptı. Mandıra Filozofu, Mandıra Filozofu İstanbul, Yaşamak Güzel Şey, Babamın Ceketi gibi filmlerde, birçok dizide oynayan ve ayrıca yönetmenlikte yapan Sayın Müfit Can Saçıntı; tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculuk ilgili soruları cevapladılar. İlginç hikayelerini paylaşan sanatçı öğrencilerin yoğun ilgisi karşısında şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi. Samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.

Öğrencilerimizin bu güzel insanla buluşmasına katkı sağlayan Mesegün Organizasyon yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.


Özel Fethiye Miniklerin Karne Heyecanı

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları minikleri, ilk karne heyecanını 17 Ocakta aldıkları karneleri ile yaşadılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Anasınıfı öğrencileri denizyıldızları ve bal böcekleri okul salonunda hazırladıkları gösteri ile karnelerini aldılar. Denizyıldızları ve bal böcekleri I. Dönem boyunca yaptıklarını ve tüm derslerde öğrendiklerini bir araya getirerek İngilizce şarkılar söyleyip ve müzikler eşliğinde ritim tuttular. Drama çalışmaları sergileyerek büyük beğeni topladılar. Minikler anne babalarından bolca alkışlar alıp onlara unutamayacakları bir gün yaşattılar.

Gösteri sonunda da minik öğrenciler Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’dan da karneleri ile birlikte hediyelerini aldılar.


Ünlü Meddah Burak TAMDOĞAN Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Ünlü "Meddah" oyuncusu Burak TAMDOĞAN’ı öğrencileriyle söyleşide buluşturdu.
Öğrencilerimizin televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen Ünlü "Meddah" oyuncusu Burak TAMDOĞAN öğrencilerimizle harika bir söyleşi yaptı. Tiyatronun sevilen yüzü Burak TAMDOĞAN ve Tiyatro KUKA’nın müziklerini yapan Evren GÜLSEVEN tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculukla ve hayatlarıyla ilgili soruları cevapladılar. Öğrencilerin yoğun ilgisi karsısında samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.


Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2019-2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 17 Ocakta aldıkları karneleri ile tatile başladılar.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 9 Eylül’de başladıkları eğitim öğretim çalışmalarına, anne ve babalarının da katımıyla 17 Ocak’ta karnelerini alarak tatile çıktılar. Çok başarılı bir 1. Dönemden sonra kısa bir tatili hak eden öğrenciler karnelerini alırken heyecanları yüzünden okunuyordu.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencilerine, öğretmenlerine ve karne alan diğer tüm öğrenci ve öğretmenlerimize de iyi tatiller dileriz.

Fethiye'nin Dev Adamları Özel Fethiye’de

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu okulumuz salonunda düzenlenen “Spor ve Sağlık” konulu söyleşiye katıldılar.

Okulumuz salonunda düzenlenen söyleşiye Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübünden Baş antrenör Alkım AY, oyuncular takım kaptanı Sercan Ergin, Ozan Dilik, Darnell Angelo, Erick Neal, Doğukan Sönmez katıldı. Söyleşiye Baş antrenör Alkım AY teşekkür konuşması yaparak ve oyuncularını tanıtarak başladı. Alkım Ay konuşmasında kulüp çalışmalarına, hedeflerine ve şuan bulundukları duruma değindi. Daha sonra sporun önemi, eğitim hayatına etkisini, başarma süreçlerini, sporu hayatlarının neresinde bulundurmaları gerektiğini, sağlık için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Alkım Ay’ın konuşmasından sonra sırayla oyuncular kendilerini tanıtarak çalışmaları hakkında bilgiler aktarıp, bulundukları nokta nasıl geldikleri konusunda bilgiler verdiler. Söyleşiye katılan öğrenciler oyunculara büyük ilgi gösterdi. Soru cevaplarla devam eden söyleşi Alkım Ay’ın Cumartesi günü oynanacak maça öğrencileri davetiyle sona erdi.

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü Baş antrenörü Alkım AY söyleşi sonunda yaptığı açıklamada, “Sporla eğitimin birlikte yürütüldüğü takdirde öğrencilerin başarısının arttığına dikkat çekti. Ay, Özel Fethiye Eğitim Kurumları yetkililerinden bugün söyleşi ile ilgili davet alınca çok mutlu olduk. Basketbolun eğitime olan katkısı, çocukların geleceği açısından spor yapmalarının faydalarını anlattık. Ben ve oyuncularımız daha önceki tecrübelerimize dayanarak tecrübelerimizi paylaştık. Bizleri davet ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Umarız çocuklarımız çok başarılı olurlar” diye konuştu.

Okul müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ da söyleşi sonunda, “Eğitim Kurumları olarak çocukların eğitim ve öğretiminde her konuyu önemsiyor ve bu konuda onların bilinçlenmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz. Bugün de Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu konuğumuz oldular. Öğrencilerimize sporun hayatımızdaki önemi, bedenimize, ruhumuza, sağlımıza ve başarımıza katkısını anlatmaları amacıyla okulumuza davet ettik. Minik bir söyleşi gerçekleştirdik. Çocuklarımız da çok coşkuyla karşıladılar, çok mutlu oldular.   Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosuna teşekkür ediyoruz, meslek hayatlarında ve şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi.


 

Uluslararası EKO-Okul projesi

Özel Fethiye, sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası eko okul programında ikinci senesini yürütüyor. Çocuklarımızla birlikte "geri dönüşüm ve atıklar" konusunda çalışmalar yapıyor, çevre konusunda farkındalığı yüksek çocuklar yetiştiriyoruz.

İngilizce Kitap Coşkusu

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu yabancı diller zümresi, yabancı dil öğretiminde okumaya büyük önem vermektedir. Yabancı dilde okuma yapmanın öğrenciler üzerinde yadsınamayacak kadar büyük bir etkisi olduğu için, öğretmenlerimiz de onlara düzenli bir okuma alışkanlığı kazandırmayı amaç edinmişlerdir. Bu amaç doğrultusunda her bir sınıfın kendi seviyelerine uygun sınıf kitaplığı oluşturularak öğrencilerin çok sayıda kitap okumaları sağlanmıştır.Öğrencilerimiz de İngilizce kitaplarını okumaktan büyük bir keyif aldıkları için, okulumuza Oxford Yayınevi hikaye kitapları getirerek stant açmıştır. Okulumuz öğrencileri bu hikaye kitaplarına büyük bir ilgi göstermiştir. Seviyelerine uygun kendi beğendikleri kitapları öğretmenleri eşliğinde seçerek okumaya başlamışlardır.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyoruz.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyıp , kendi şehrine yabancı olmasınlar diye Fethiye’nin geçmişi ve bugünü arasında gidip geldik...
-Türk Büyükleri Anıtı
-Uğur Mumcu Parkı
-Şehitler Anıtı
-Beşkaza Meydanı
-Özer Olgun Kültür Merkezi
-Fethiye Belediyesi
-Amintas Kral Mezarı
-Şehit Fethi Bey Parkı
Bu noktalara neden bu isimler verilmiş ve her gün duyduğumuz ,yanından geçtiğimiz, bu anıt ve isimlerin hikayeleri nelermiş hepsini öğrencilerimiz öğretmenler eşliğinde yerinde öğrendiler.


Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si