Balböceklerimizin Karne Heyecanı

Okulumuzun en küçükleri Balböceklerimiz, karnelerini alıp tatillerine başladılar.

 

 

 

 

 

 

 

2023-2024 Ders Yılı İlkokul 2.Dönem 2.Veli Toplantısı

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin, okul kültürüne uyumlarının, vb. eğitim öğretim durumlarının detaylı ve bireysel olarak görüşülmesi amacıyla 2023-2024 Ders yılı 2. Dönem 2. Veli Toplantılarımızı 11.05.2023 Cumartesi günü ilkokul öğrenci velilerimiz ile bireysel görüşme yaparak gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba Programı

             Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2023–2024 Ders yılı “4.Sınıflar İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba Programı” okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 11 Haziran 2024 Salı günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

            Türkçe Öğretmenleri Fatima ARSLAN ve Sinem TOKATÇI’nın sunumuyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Sınıf öğretmenlerimiz Zahide Erdoğan ve Leyla Onat’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerimiz vals dansını sergilediler.

            4. Sınıf öğrencilerinin sınıf öğretmenleri tarafından ortaokul öğretmenlerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Daha sonra günü anısına öğrencilerimize albüm ve başarı belgeleri verildi. Öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak ortaokullu olmanın mutluluğunu yaşadılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler sevinç, hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öğrencilerimizin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin ortaokul eğitimi yaşamlarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de 1. Sınıfların Kermesi

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler devam ediyor.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermese bu ay 1. Sınıflar ile devam etti.
Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

Cimnastik Başarımız

5 Haziran 2024 tarihinde Muğla'da düzenlenen "Okullar Arası Minik A Kız Artistik Cimnastik Yarışmasında" ferdi olarak yarışan 142 sporcu arasında okulumuz öğrencilerinden Cemre GÖKÇEASLAN 7. ve Nilda Ayla ÖZKAN 42. olmuştur.

6 Haziran 2024 tarihinde Muğla'da düzenlenen "Okullar Arası Minik B Kız Artistik Cimnastik Yarışmasında" okulumuz öğrencilerinden İlay KAVAK, Talya CANLISOY, Eylül KARABULUT, Ezgi ÜNAL takım olarak il 1.si olmuştur.
Ayrıca İlay KAVAK ferdi olarak il 3.sü olmuştur.
Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, çalıştırıcılarımıza ve velilerimize de destekleri için teşekkür ederiz.

 

 

Öğrencilerimiz Çocuk Felsefesi İle Tanıştılar

Okulumuz 1. Sınıf öğrencileri, P4C( Çocuklar İçin Felsefe) ile tanıştılar. "İyi Yürekli Dev Memo" adlı hikâyeyi soruşturdular. "İyilik nedir?, "Yardımın sınırı olmalı mıdır?", "İyilik yapan herkes iyi kalpli midir?" gibi sorularına farklı bakış açılarıyla cevaplar aradılar. Sorgularken, birbirlerinin fikirlerini dinleyip, kendi fikirlerini de rahatça söylemenin, eleştirel düşünmenin keyfine vardılar.

 

 

 

 

Özel Fethiye Öğrencileri Kapadokya'da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Kapadokya okul gezisi çok renkli geçti.
04-07 Haziran 2024 tarihlerinde Kapadokya’ya düzenlenen geziye 8 öğretmen ile okulumuz 7 ve 8. Sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz Kapadokya ve çevresinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.
04-07 Haziran 2024 tarihlerinde yapılan gezi birinci gününde Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi ve Vadi içinde Melendiz Çayı gezildi. Burada öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte Panoramik Peribacalarını gezdi. Buralar hakkında öğretmenlerinden detaylı bilgiler aldılar. Gezinin ikinci günü Devrent Hayal Vadisi, Zelve Açık Hava Müzesi, Paşa Bağları, Avanos, Kızılırmak Nehri etrafında yürüyüş, Çanak Çömlek Atölyesi Ziyareti, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Onyx Taşı Atölyesi, Peribacaları ve Ürgüp’ün simgesi Üç Güzeller ziyaret edildi. Öğrenciler buralar hakkında bölgede bulunan rehberlerden bilgiler edindiler. Gezinin üçüncü günü Konya ili ve Mevlana Müzesi gezildi. Daha sonra dönüşe geçildi.
Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de tarihi ve coğrafi özellikleri hakkında bölgede bulunan rehberler, tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Eğlenceli ve güzel bir gezi ile yaz tatiline başladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-2024 Ders Yılı Ortaokul 2.Dönem 2.Veli Toplantısı

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin, okul kültürüne uyumlarının, eğitim öğretim durumlarının vb. detaylı ve bireysel olarak görüşülmesi amacıyla 2023-2024 Ders yılı 2. Dönem 2. Veli Toplantılarımızı 04.05.2024 Cumartesi günü ortaokul öğrenci velilerimiz ile bireysel görüşme yaparak gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İngilizce Veli Portfolyo Sunumu 2024

Okulumuz 1. Sınıf öğrencileri, yıl boyunca öğrendikleri bilgileri "İngilizce Veli Portfolyo Sunumunda" velilerine başarı ile sergilediler.
Velilerimize eğitim kurumumuza olan güvenleri ve etkinliğimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-7 Mayıs Trafik ve İlk Yardım Haftası Etkinliğimiz

1-7 Mayıs Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamında okulumuzda Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Büro Amirliği ekiplerini ağırladık.
Desteklerinden dolayı Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özel Fethiye’de Okuma Bayramı Sevincimiz

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1. sınıfları 28-29 Mayıs 2024 tarihlerinde tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla coşkulu bir programlarla okuma bayramlarını gerçekleştirdiler.

Geleceğimizin mimarları, Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileri minikler, tüm ders yılı boyunca yaptıkları çalışmaların meyvesini, okullu olmanın verdiği heyecanı öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programla sundular. 1. Sınıf öğretmenlerimiz Ülkü Özyurt ve Şeyma Gültekin rehberliğinde hazırlanan programda öğrenciler “Alfabe Anne ve 29 Çocuğu ve Küçük Şeflerden Büyük Tarifler” oratoryosunu sergilediler. Müzik öğretmenleri eşliğinde çaldıkları melodikalardan sonra İngilizce şarkı söylediler. Halk oyunları öğretmenimiz eşliğinde dans ederek program sona erdi. Program boyunca ailelerinden de bolca alkış aldılar. Müzik ve danslarıyla birlikte büyük beğeni topladılar.

Program sonunda Okul Müdürü Ayser YILMAZ, “Öğrencilerimizi gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının eğitim öğretim hayatlarının ilk yılında olduğu gibi artarak devam etmesini diliyorum. Misafirlerimize de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ağaçlarımızın Plakalandırılması

Gerçek bahar ülkemize “23 Nisan”la gelir. Okulumuza da öyle. Bu yıl yine bahar şenliğimizle karşıladık 23 Nisan’ı.
Fen Bilimleri zümremiz; farklı bir proje ile şenliğimizi daha anlamlı hale getirdi.
Fen Bilimleri zümremiz;
Kurucularımız, okul müdürümüz adına; zamansız kaybettiğimiz öğretmen ve öğrencilerimiz anısına neredeyse okulumuzla yaşıt ağaçlarımızı plakalandırarak kurumumuzun ekolojik duyarlılığını da vurgulamış oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Kermes Günleri Tamamlandı

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler tamamlandı.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermese bu ay 5. Sınıflar ile yapılan kermes ile tamamlandı. Okul aile birliğimize ve emeği geçen velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE BAHARI COŞKUYLA KARŞILADI

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında yoğun ders maratonu içerisinde bir mola vermek, eğlenmek ve baharı karşılamak amacıyla 12. Geleneksel Bahar Şenliği düzenlendi. Şenlikte tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir aradaydı.
Geleneksel hale gelen bahar şenliğinin bu yıl on ikincisi düzenlendi. Okul bahçesindeki yemeğin ardından tüm öğrencilerin dansıyla şenlik başladı. Daha sonra müzik öğretmenimiz eşliğinde öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşturulan orkestra ile mini konser verdiler. Öğrenciler resim öğretmenimiz eşliğinde tişört boyadılar. Program içerisinde ayrıca okulumuz bahçesindeki ağaçların isimlendirilmesi ve plaka çakma işlemi yapıldı. Daha sonra öğrencilerimiz Beden Eğitimi Öğretmenimiz eşliğinde çuval yarışı, sandalye çekme ve halat çekme yarışmaları yapıldı. Okul Aile birliği tarafından lokma ikramının yapıldığı şenlik eğlenceli geçti.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmeni, öğrencisi, velisiyle hep beraber baharın neşesi, sevinci ve heyecanıyla güzel bir güne tanıklık ettiler. Herkes yoruluncaya kadar gönüllerince şarkı söyleyip dans ettiler. Aile sıcaklığının, dostluğun, samimiyetin olduğu ortam tüm katılımcıların yüzlerine gülümseme şeklinde yansımıştı. Hep birlikte daha nice baharlara diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında bu bahar günü herkesi imrendirecek güzellikteydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Sınıflarımıza Trafik Eğitimi

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğünce okulumuz 4. Sınıf öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE’DE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMASI

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı. Okul bahçesinden koridorlara,  sınıflardan panolara okulun her köşesinde bayram sevinci ve neşesi yansıtıldı, her yer öğrencilerin yaptığı resimler ve yazdığı şiirlerle süslendi. 22.04.2024 Pazartesi günü okul bahçesinde yapılan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’ın bayram kutlaması ve günün anlam ve önemi anlatan konuşmanın 4. Sınıf öğrencilerinin konuşmasıyla devam edildi. 4.sınıf öğrencilerimizin “Haberin Var mı?” oratoryosu ile devam eden programda 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan okul korosu ve orkestrası ise ayakta alkışlandı. Anasınıfları, 1. 2. Ve 3. sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları halkoyunları gösterileri ve bando eşliğinde geçit töreni ile bayram kutlamalarımız sona erdi.

Yaşasın 23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gün…

Yaşasın Yurdumuzun temeli, geleceğimiz çocuklarımız...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denizli, Pamukkale Gezimiz

Okulumuz 5. Sınıf öğrencileri, 24 Mayıs 2024 Cuma günü Denizli, Pamukkale ve Hierapolis Antik Kentini ziyaret ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulumuz Satranç Takımımızın Başarısı

2-6 Nisan 2024 tarihlerinde Uşak Merkez'de yapılan "2023-2024 OKULLARARASI SATRANÇ UŞAK GRUP YARIŞMASI KÜÇÜKLER KIZLAR" kategorisinde, Muğla Şampiyonu olarak yarışan ve güçlü rakiplerine karşı başarılı sonuçlar alarak takım halinde 4'üncü olmayı başaran okulumuz Satranç Takımı; 3-7 Haziran 2024 tarihlerinde Rize'de yapılacak olan OKULLARARASI KÜÇÜKLER-YILDIZLAR-GENÇLER SATRANÇ FİNALİ'ne katılma hakkı kazanmıştır.
Satranç takımızı tebrik eder, Türkiye Finalinde başarılar dileriz.
Desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

2. Sınıflarımızın İngilizce Tiyatro Oyunu

Okulumuz 2. Sınıf öğrencileri, "Three Billy Goats" adlı tiyatro oyununu sergilediler. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz ise öğrencilerimizin gösterisini büyük bir heyecanla izlediler.
Başta bu gösteriyi hazırlayan ve sunan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve dil eğitimi konusunda her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

Süleyman Bulut'u Okulumuzda Ağırladık

Büyük Atatürk'ten Ķüçük Öyküler, Arkadaşım Nasrettin Hoca, 101 Deyim 101 Öykü, 101 Atasözü 101 Öykü, Tekerlemeler ve daha niceleri... Hep severek okuduk onu, hep beğendik. Şimdi de tanışma vakti. Bu yılki okuma listemizde değerli kitaplarına yer verdiğimiz Süleyman Bulut,  5. ve 6. sınıflarımızla buluştu ve harika bir söyleşi gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz okuma ve yazma serüvenine dair çok kıymetli bilgiler edindiler.

 

 

 

 

 

WEXT "Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınavı

17 Ekim 2023 Salı günü sene başı seviye tespiti amacı ile okulumuz 3.,4.,5.,6. ve 7.sınıf öğrencilerimize uygulanan WEXT "Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınavı'nın" 2. olan ve öğrencilerin bir ders yılı İngilizce ilerlemelerini ölçen WEXT sınavı 21 Mayıs 2024 tarihinde uygulanmıştır. Bu sınav yıl içerisinde öğrencilerin eksiklerini tespit edip yıl sonunda öğrencilerin geldiği noktayı görmek adına değerlendirilip bir "Progress Tes" veya "Final Achievement Test" şeklinde kullanılacaktır.
Öğrencilerimiz Grammar & Vocabulary, Listening, ve Reading bölümlerinde yaş gruplarına uygun ve kazanımlar doğrultusunda çeşitlendirilmiş tarzda sorularla karşılaştılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Kitap Bir İnsan 3.Sınıflar

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Bir Kitap Bir İnsan" Projesi kapsamında okulumuz 3. Sınıf öğrencileri, Kaunos Antik Kenti'nde kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek keyifli zaman geçirdiler.

 

 

 

Özel Fethiye 2024 Cambridge ESOL Sınavları Yapıldı.

Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en güvenilir yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin bilgilerinin sınanmasıdır. Bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sınavlar, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavlarıdır. Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio), bireylerin dil öğrenme nitelik ve deneyimlerini Avrupa standartlarında yansıta bilindiği bir araçtır.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak yabancı dil eğitimimizin düzeyini belirlemek için öğrencilerimizi uluslararası geçerliği olan bu sınavlara yönlendirmekte ve sertifika almalarını sağlamaktayız. Okulumuz öğrencileri 2004 yılından bu yana bu sınavlara katılmakta ve sınav merkezi olmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Cambridge Esol sınavlarının birinci basamağı olan starters sınavlarından başlayarak movers, flyers, ket ve pet aşamalarına bu yılda 114 öğrencimiz başvuru yapmıştır. 4. Sınıf öğrencilerimizden 8. Sınıf öğrencilerimize kadar her sene Avrupa Portfolyosunun önemli bir aşaması olan Cambridge sınavlarında büyük başarı elde etmekteyiz. 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nda gerçekleşen sınavlarda öğrencilerimiz rahat bir ortamda sınava girmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

 

 

 

 

Özel Fethiye 3. Sınıf Öğrencileri Dalyan'da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen "Dalyan Gezisi Etkinliği" çok keyifli geçti.
30 Mart 2024 Cumartesi tarihinde Dalyan'a düzenlenen geziye 4 öğretmen ve 3. Sınıf öğrencilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz geziye Köyceğiz Gölağzı'ndan başlayıp teknelerle ilk durak olarak çamur banyosu bölgesine ziyaret gerçekleştirip bölgenin jeolojik yapısı hakkında bilgi aldıktan sonra Kral Mezarları ve Kaunos Antik Kenti'ni gezerek eğlenceli zaman geçirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Sınıflarımızın İngilizce Tiyatro Gösterisi

Okulumuz 4/A Sınıfı öğrencileri "Aladdin" ve yine okulumuz 4/B Sınıfı öğrencileri "F-Aladdin" adlı İngilizce tiyatro oyunlarını sergilediler. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz, gösteriyi büyük bir keyif ve heyecanla izlediler.
Başta bu gösteriyi hazırlayan ve sunan öğrencilerimize ve dil eğitimi konusunda her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye İlkokulu Deniz Temiz TURMEPA Derneğinde

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Deniz Temiz TURMEPA Derneği işbirliğinde okulumuz 4. Sınıf öğrencilerine "Sürdürülebilir Deniz ve Tatlı Su Ekosistemi" hakkında eğitim verildi.
Eğitim sonunda öğrencilerimiz Deniz Temiz TURMEPA Derneği'nin "Denizden Çıkan Atıklar Sergisini" gezdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'nin Teknologları TEKNOFEST 2024

Okulumuz 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan Özel Fethiye'nin Teknologları takımı Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Yağmur ANDAÇ danışmanlığında katıldıkları TEKNOFEST 2024 Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışmasının "Ön Değerlendirme Raporu" aşamasından başarıyla geçmiştir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın diğer aşamalarında da kendilerine başarılar dilerken desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.
 
 
 

Özel Fethiye İlkokulu Kütüphanede

Özel Fethiye İlkokulu 2.sınıf öğrencilerimiz Kütüphane Haftası nedeniyle sınıf öğretmenleri ve Türkçe Öğretmenimiz ile birlikte Fethiye İlçe Halk Kütüphanesini ziyaret ettiler. Kütüphaneyi gezip, bilgi alan öğrencilerimiz daha sonra öğretmeleri ile birlikte kitap okudular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye Öğrencileri Çanakkale'de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Çanakkale gezisi çok renkli geçti.

09-11 Mayıs 2024 tarihlerinde Çanakkale illerine düzenlenen geziye 6 öğretmen ile okulumuz 6.sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz ve Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

09-11 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılan gezinin birinci gününde Aydın Tales Matematik Müzesi ve İzmir KEY Araba müzesi gezildi. Daha sonra Çanakkale’ye geçildi. Gezinin ikinci ve üçüncü gününde de öğrencilerimiz Çanakkale’nin tarihi ile ilgili detaylı bilgiler aldılar. Gelibolu Yarımadası’nı, Şehitlikleri, Şehitler Anıtı’nı ve müzeleri gezen öğrenciler bir kez daha tarihe tanıklık ettiler.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Ayrıca lise eğitimleri için tercih edebilecekleri liseleri de yakından görmüş oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Kitap Bir İnsan

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "Bir Kitap Bir İnsan" Projesi kapsamında okulumuz 4. Sınıf öğrencileri, Kaunos Antik Kenti'nde kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek keyifli zaman geçirdiler.

 

 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si