Özel Fethiye'nin Cambrigde ESOL Sınavı Başarıları

2022-2023 Eğitim öğretim yılı 11 Haziran 2023'te Özel Fethiye Eğitim Kurumların 102 öğrencisi Cambridge ESOL sınavlarına katıldı. Sınav sonuçları Cambridge Üniversitesi'nde UCLES tarafından değerlendirilerek sertifikalar gönderildi. Sonuçlara göre, uluslararası bir niteliğe sahip olan Cambridge Üniversitesi’nin Avrupa Dil Çerçeve Programı (Common European Framework) kapsamında öğrencilerin dil yeterliliklerini ölçen Cambridge ESOL Sınavlarında (Starters, Movers, Flyers,  Ket  ve Pet), Özel Fethiye Koleji öğrencileri yüzde 100 başarı elde etmeyi başardı. ESOL sınavlarında başarılı olan öğrencilere sertifikaları 1 Aralık 2023 tarinde okulda düzenlenen törende verildi. Yabancı diller bölüm başkanı Elvan Göçer, öğrencilerin uluslararası sınavlara katılımlarını her zaman teşvik ettiklerini, 14 yıldır Cambridge sınav merkezi olduklarını, öğrencilerin sınavlarda elde ettikleri başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. “Bu sınavlar bir dilde temel yetenekler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarının her birinde ayrı ayrı ölçüm yaparak güvenilir bir sonuç ortaya koymakta, okulumuz öğrencilerinin ESOL gibi merkezi sınavlarda elde ettiği başarılar okulumuzda verilen yabancı dil eğitimin kalitesini kanıtlamakta ve yüksek başarı istatistiklerimiz okulumuzu bölgemizde ve Türkiye genelinde en başarılı eğitim kurumlarının arasına taşımaktadır." dedi. Okul Müdürü Ayser YILMAZ başarılarından dolayı öğrencileri kutlayarak emekleri için yabancı dil öğretmenlerine ve destekleri için velilere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Çocukları Atatürk Şiirleri Etkinliğimiz

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında okulumuz 3. Sınıf öğrencileri "Cumhuriyet Çocukları Atatürk Şiirlerini" okudular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Öğretmenler Günü Kutlaması

Öğretmenler altın kanatlı kelebeklere benzer. Durmadan, yorulmadan çiçeklerin arasında dolaşır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerine Baş Öğretmeni olmasından dolayı her yıl coşkuyla kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında gurur ve coşkuyla kutlandı.

24 Kasım 2023 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Emekli öğretmenimiz Beden Eğitimi öğretmeni Turgut OLCAŞ’IN konuşmasıyla devam eden program da günün anlam ve önemini belirten konuşma İngilizce Öğretmeni Sinem KUTLU tarafından yapıldı. Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM önderliğinde okul orkestrası ile öğrenciler ve öğretmenlerinden oluşan orkestra ve koronun müzik dinletisi ayrı bir mutluluk yaşattılar.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyetin 100. Yılı Yürüyüş Etkinliğimiz

21 Ekim 2023 Cumartesi günü, 5., 6., ve 7. Sınıf öğrenci, öğretmen ve velilerinin katıldığı Kayaköy'den Ölüdeniz'e "Cumhuriyetin 100. Yılı" temalı yürüyüş gezimiz gerçekleşmiştir.
Etkinliğimize katılan öğrenci, öğretmen, velilerimize katılımlarından ve Mortırnaklar Yürüyüş Ekibinden Sayın Yusuf CERAN ve Sayın Sevgi CERAN'a da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Öğrencimizin Oyunculuk Eğitimi Başarısı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Konservatuar bölümünde "Oyunculuk" eğitimini tamamlayan öğrencimiz Deniz Çağan ÇAĞLAR'a sertifikası Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ tarafından verilmiştir.
Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
 
 

T.B.M.M.'yi ve Eskişehir'i Ziyaret Ettik.

Okulumuz 7. ve 8. Sınıf öğrencileri 2-5 Kasım 2023 tarihlerinde "Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında "Ankara Gezisi (Cumhuriyet'in Çocukları)" etkinliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Eskişehir'i ziyaret etti.

 

 

 

Özel Fethiye Öğrencileri DEKAMER'de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5. sınıf öğrencileri, Fen Bilimleri zümresi tarafından 'Dostum Caretta Projesi' kapsamında düzenlenen gezide Dalyan'da bulunan DEKAMER'i (Deniz Kaplumbağalarını Koruma, Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi) ziyaret ettiler. Coğrafyamızda bulunan deniz kaplumbağalarının üreme, beslenme ve yaşam alanları hakkında bilgi alan öğrencilerimiz, yaralı Caretta Carettaların tedavi ve bakım süreçlerini gözlemleme fırsatı buldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATA’MIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK.

85 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Atatürk’ü Anma Programına okul bahçesinde Türkçe öğretmeni Sayın Fatma ARSLAN’ın sunumu ile başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapıldı. Anasınıfı öğrencilerinin Ata’ya saygı seremonisi Ata’mıza özlemimizin çocuksu yansımasıydı. 6.sınıflarımızın ve okul orkestrasının 10 Kasım Korosu ile 7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Benim Mustafa” adlı oratoryo tüm izleyicilerde duygu yoğunluğu ile program sona erdi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınavı

17 Ekim 2023 Salı günü okulumuzda, öğrencilerimize WEXT Jet "Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınav" uygulanmıştır. WEXT JET ( Wext Junior English Test), Cambridge Young Learners sınavlarının kazanımlarıyla birebir eşleşen 3 seviyeden oluşan (Pre A1-A1-A2) dijital bir sınavdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CUMHURİYET BAYRAMININ 100. YIL COŞKUSU

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”
Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 100.yıl dönümü günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde coşkuyla kutlandı.
27 Ekim 2023 Cuma günü saat 09.30’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. Ardından anasınıflarının “Cumhuriyet Dansı” ile program devam etti. 6.sınıf öğrencilerinin oluşturduğu “Ya İstiklal Ya Ölüm” oratoryosu ve 7. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro ile Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Bütün öğretmen ve öğrencilerin bando eşliğinde yaptığı tören geçidinden öğrenci ve öğretmenler “Atatürk Çocukları” şarkısıyla hep birlikte dans ettiler ve marşların söylenmesinden sonra program sona erdi.
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ 100. YILI KUTLU OLSUN…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koşu Yarışması Başarımız

15 Ekim 2023 Pazar günü Fethiye’de düzenlenen "Yaşam İçin Yarış Koşu Yarışmasında" 2013-2015 doğumlular arasında öğrencimiz Emir ÖZDEMİR 2. olmuştur.
Öğrencimize başarısından ve katılımından dolayı Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ tarafından ödülü verilmiştir. Biz de kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Satranç Turnuvası Başarımız

04-05 Kasım 2023 tarihlerinde Dalaman'da düzenlenen DALAMAN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA SATRANÇ TURNUVASI 10 Yaş altı kategorisinde yarışan okulumuz öğrencilerinden Sare KARACA 8. olarak madalya kazanmayı başarmıştır.
Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Öğrencilerimizin Satranç Başarısı

12 Ekim 2023 tarihinde düzenlenen Muğla'nın En Güçlüsü Seçme Yarışmalarında 2012 doğumlu kızlardan öğrencimiz Defne Ela KÜÇÜKÇOBAN 2. olmuştur.
Ayrıca Ortaca'da düzenlenen Satranç Turnuvasında öğrencilerimizden Ayşenaz ÇAPUT 4., Emiralp ÇAPUT 21. olmuştur.
Öğrencilerimize başarılarından ve katılımlarından dolayı Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ tarafından ödülleri verilmiştir. Biz de kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

 

Okul-Aile Birliği Sene Başı Toplantımız

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Okul-Aile Birliği Sene Başı Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımıza katılım sağlayan velilerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

Eylül Ayı Rehberlik Çalışmalarımız

Eylül ayında Rehberlik Öğretmenimiz Müjde Yorulmaz ile Rehberlik Saatinde yaptıklarımız;

Balböceklerimiz ile bu haftaki rehberlik dersimizde Hijyen konusunda etkinlik yapılmıştır. Vücudumuzda en fazla mikrop ve virüsleri barındıran ellerimizin hijyeni nasıl sağlanmalı, kişisel temizliğimizin önemi konusunda sohbet ettik.

Mini mini bir kuş konmuştu... şarkımız eşliğinde en az 20 saniye ellerimizin hijyeni nasıl sağlanır birlikte keşfettik.

1.sınıflarımiz ile rehberlik saati..

Okul yaşantımız, sınıf kurallarımız ve sorumluluklarımız.. Dersimizde ısınma etkinliği sonrasında Rehber öğretmenimiz öğrencilerimiz ile toplu yaşamda uyulması gereken kuralları ve bu konudaki sorumluluklarımızın neler olduğu hakkında sohbet edip sorumluluk çizelgelerini dağıttık.

2.Sınıf öğrencilerimiz ile yeni öğretim yılımızın ilk Rehberlik saati.. İlkokul gruplarımızda derse başlarken ısınma etkinliği olarak çeşitli görselli dikkat ve odaklanma çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.

İlk dersimizin konusu: Kurallar hayatımızı kolaylaştırır.. Sınıfta, okulda ve girdiğimiz farklı ortamlarda kurallara uymanın önemi, kişiler arası iletişim ve arkadaşlık üzerine konuştuk. Öğrencilerimizde kendi fikirlerini söyleyerek bol kazanımlı bir çalışma gerçekleşmiştir.

3.sınıflarımız ile Rehberlik dersimizde öğrencilerimiz ile Niçin Öğreniyoruz ve Çalışıyoruz sorusuna yanıt aradık.

"Hasır Ol Başarılı Ol" etkinliği ile günümüzü nasıl planlamamız gerektiği, derse hazırlık, ders dinleme ve ev çalışmalarının nasıl yapılması gerektiği üzerine bilgilendirme yaptık. Ayrıca etkinlik formalarımızı doldurarak kendimizi bu konuda analiz ettik...

4.sınıflarımız ile Rehberlik Çalışması.. Öğrencilerimize rehber öğretmenimiz tarafından "Niçin Öğreniriz? Ölçülü, Düzenli ve Etkin Çalışmanın Faydaları Nelerdir? Günlük Çalışma Rutinlerini Oluşturmanın Önemi" hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

7.sınıf öğrencilerimiz ile haftalık Rehberlik saatlerine başlanmıştır.

Bu yıl yapılacak çalışmalar, ikinci dönem başlayacak cumartesi denemeleri ve etütler ile ilgili bilgi verildikten sonra. Liselere giriş sistemi hakkında sunumlara başlanmıştır.

LGS 2024

Haftalık yapılan rehberlik dersimizde bu hafta Lise Türlerini tanıdık. Hangi lise türlerini hangi dersler okutulur, üniversite ve meslek seçimine katkısı, etkisi nedir? Merkezi Sınav ile yerleştirme ve Yerel yerleştirmenin özellikleri ve kriterleri nelerdir?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye Anıtkabir'de

Okulumuz 7. ve 8. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri "Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında "Ankara Gezisi (Cumhuriyet'in Çocukları)" etkinliğimizde Anıtkabir'i ziyaret ettiler.

 

 

 

Dünya Çocuk Günü Etkinliğimiz

Özel Fethiye İlkokulu’nda Dünya Çocuk Günü küçük ama tadı damağında bırakan bir törenle kutlandı.

2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı ve sunduğu program günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başladı. Ardından öğrenciler ülke bayrakları ile ülkeler hakkında kısa bilgiler verdiler. Öğrenciler gruplar halinde ülkelere özgü kostüm ve danslarla canlandırma yaptılar.  İşaret dilini kullanarak şarkılar söylediler.

Özel Fethiye ailesi olarak bizler de tüm dünya çocuklarının gününü kutlarız.

 

 

 

100. Yıl Satranç ve Atletizm Yarışmaları

28-29 Ekim 2023 tarihlerinde yapılan FETHİYE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI-100.YIL SATRANÇ TURNUVASINA katılan okulumuz öğrencilerinden
Gülse Suzan B kategorisinde(12 yaş altı) 1. olarak kupa ve madalya kazanmayı başarmıştır.
Alper Deniz Dikmen 16.
Sare Karaca 20. olmayı
Derin Eda Küçükçoban 30.
Demiralp Kurt 31.
başarmışlardır.
Ayrıca 28 Ekim 2023 tarihinde Isparta'da düzenlenen 100. YIL CUMHURİYET TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜSÜ ATLETİZM YARIŞMASINDA öğrencilerimizden Defne Ela KÜÇÜKÇOBAN 3. olmuştur.
Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
 
 
 
 

Veli Toplantılarımızı Tamamladık

2023–2024 ders yılı I. Dönem I. veli toplantılarımızı tamamladık.

2023–2024 ders yılı I. Dönem I. Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak tamamladık. 2 gün süren veli toplantılarımızda yeni ders yılı ile ilgili çalışmalarımızın ve müfredatlarımızın tanıtılması, sınıf-okul kurallarının hatırlatılması, veli işbirliği ve istekler, okul aile birliğini oluşturacak sınıf veli temsilcilerinin seçimi ve sınıflara özgü konularda bilgilendirmeler yapıldı.
Toplantılarımız başarılı dönem dilekleriyle sona erdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cumhuriyetin 100. Yılı Yarışmalarımız

Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinliklerimiz kapsamında;
Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Sayın Funda ÇIRPAN önderliğinde 6. ve 7. Sınıflar arasında düzenlenen "100. Yıl Logosu" yarışmasında öğrencilerimizden Asya ŞENOL 1., Defne ÖZÇELEBİ 2., Defne Ela KÜÇÜKÇOBAN 3. olmuştur.
Okulumuz Türkçe zümresi tarafından ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen "Cumhuriyetin Yüzü" adlı kompozisyon yarışmasında öğrencilerimizden Güldeniz ÇOLAK 1., Nilda TÜRKLER 2., Ege Alp DOĞAN 3. olmuştur.
Fethiye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Dizelerle Cumhuriyetin Yüzü" konulu şiir yarışmasında öğrencimiz Güldeniz ÇOLAK ilçe birincisi olmuştur. "Renklerimde Cumhuriyetin Yüzü" konulu resim yarışmasında da öğrencimiz Zeynep YORULMAZ ilçe ikincisi olmuştur.
100. Yıl Cumhuriyet koşusunda öğrencimiz Defne Ela KÜÇÜKÇOBAN 2., Cemre GÖKÇEASLAN 3. olmuştur.
Başarılarından ve katılımlarından dolayı kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
 
 
 
 
 

Özel Fethiye'de Hayvanları Koruma Günü Farkındalığı

4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde farkındalık yaratmak adına öğrencilerimiz sokak hayvanları için okulumuza mama getirdiler. Toplanan mamalar da 1.Sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenleriyle birlikte 5 Ekim 2023 Perşembe gününde Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağına teslim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Sinema Etkinliğimiz

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında okulumuz ilkokul öğrencilerine Sosyal Bilgiler Öğretmenlerimiz Atatürk ve Cumhuriyet'i anlattılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayvanları Koruma Günü Etkinliğimiz

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine küçük yaştan itibaren hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla “Hayvanları Koruma Günü" etkinliğini gerçekleştirdi.
Özel Fethiye öğrencileri 04 Ekim 2023 Çarşamba günü 3/A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı programla bu güzel günü kutladılar. Programda öğrenciler hayvanları sevmenin ve korumanın önemini vurguladılar. Şarkılar söylediler. Ayrıca farkındalık yaratmak adına öğrenciler sokak hayvanları için okula mama getirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Dansı Etkinliğimiz

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında okulumuz öğrencileri "Cumhuriyet Dansı (Atatürk Çocukları)" etkinliğini gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

1/B Sınıfı Harfleri Öğreniyor

1/B sınıfımız "A" harfini oyun hamurlarıyla oynayarak öğrendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Konulu Kompozisyon Etkinliğimiz

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında okulumuz 5. Sınıf öğrencileri Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerinde Atatürk konulu kompozisyonlarını okudular.

 

 

 

 

1/A Sınıfı Harfleri Öğreniyor

1/A sınıfımız "L" harfini hem yazarak hem de oyun hamurlarıyla oynayarak öğrendi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Çocukları Korosu Etkinliğimiz

"Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında okulumuz 4. Sınıf öğrencileri "Cumhuriyet Çocukları Korosu" etkinliğini gerçekleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

Balböceklerimizin Kahvaltı Saati

Okulumuzun en küçükleri Balböceklerimiz kahvaltı saatindeydi.

 

 

 

 

 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si