Haydi Tatile

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 17 Haziran 2022 Cuma günü aldıkları karneleri ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 06 Eylül 2021 Pazartesi günü başladıkları 2021-2022 eğitim-öğretim yılına, 9 ay süren yoğun bir tempoyla anne ve babalarının da katımıyla 17 Haziran’da karnelerini alarak tatile çıktılar. Çok başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçiren öğrencilerimiz karnelerini alırken heyecanları yüzünden okunuyordu.

Özel Fethiyeli ailesi olarak karne alan tüm öğrenci, öğretmen ve velilere iyi tatiller dileriz.

 

 

TİYATRO HAFTASI ETKİNLİKLERİMİZ

Tiyatrolar haftası nedeniyle nedeniyle ilkokul öğrencilerimiz ile yaptığımız "Masal Anlatma Etkinliğimizi" tamamladık. Drama öğretmenimizin liderliğinde yapılan etkinlikte öğrencilerimiz eğlenceli zaman geçirip, anlatılan masalı resmettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezuniyet Sevinci

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2021–2022 Ders yılı 23. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 16 Haziran 2022 Perşembe günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

Matematik Öğretmeni Anıl Yalçın ve Fen Bilimleri Öğretmeni Zeynep Güngör Bilen’in sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına Aysu Koçak’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler adına konuşmayı 8. sınıf öğrencisi Gülce Ateş yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Mezuniyet Kütüğüne sınıf öğretmenleriyle birlikte tüm öğrenciler tarafından mezuniyet plakası çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Fırat Günay ve Fatma Öykü Cengiz ile 7. sınıf öğrencileri Sedat Atilla Karacadağ ve Ela Naz Küp’e bayrak ve filamayı teslim etti. Öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler sevinç,  hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

 

SPORTİF BAŞARILAR

Afyonkarahisar'da düzenlenen Okul Sporları Karate Grup Yarışmasına katılan öğrencilerimiz başarılı sonuçlar elde etti. Yıldız Erkekler kategorisinde yarışan Deniz Aslantaş Grup 1.si, Küçük Kızlar kategorisinde yarışan Duha Naz Karaca Grup 3.sü olmuştur. Öğrencilerimiz elde ettikleri derecelerle okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi 30.04.2022 tarihinde Antalya/Manavgat'ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonasında temsil edeceklerdir. Öğrencilerimizi elde ettikleri derecelerden dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca yardım ve katkılarından dolayı da ailelerine ve çalıştırıcılarına teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

Özel Fethiye Portfolyo Sunumu

Özel Fethiye Eğitim Kurumları'nda portfolyo sunum günleri öğrenci liderliğinde, İngilizce öğretmenlerinin rehberliğinde,  öğrencilerimizin ebeveynlerine kişisel çabalarını, ilerlemelerini ve akademik başarılarını aktardığı toplantı günleridir. Okulumuz 1. Sınıfları 16-27 Mayıs 2022 tarihlerinde yıl boyunca İngilizce derslerinde öğrendiği bilgileri, öğrenme süreçlerinin ürünlerini büyük bir heyecan ve başarıyla anne ve babalarıyla paylaştılar. Öğretmen ve öğrencilerimizin emeklerine, ailelerimizin katılımlarına teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE VELİ TOPLANTILARI

ÖZEL FETHİYE'DE VELİ TOPLANTILARI 

2021–2022 ders yılı II. Dönem I. veli toplantılarımızı tamamladık.

2021–2022 ders yılı II. Dönem I. veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul, ortaokul bazında tamamladık. İki hafta süren veli toplantılarımızda II. dönem çalışmalarımız hakkında bilgilendirme, sınıf-okul kurallarının hatırlatılması, veli işbirliği ve istekler, ve sınıflara özgü konularda görüşmeler yapıldı. Beş gün boyunca yoğun katımla geçen toplantı da velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler.

İLKOKULA VEDA, ORTAOKULA MERHABA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2021–2022 Ders yılı “4.Sınıflar İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba Programı”okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 14 Haziran 2022 Salı günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

İngilizce Öğretmeni Dilara Göçer’in sunumuyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’ın konuşması ile devam edildi. Sınıf öğretmenlerimiz Aygül Braderin ve Nuray Keskin’in ile veliler adına Fehime Bingöl’ün yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerimiz vals dansını sergilediler.

            4. Sınıf öğrencilerinin sınıf öğretmenleri tarafından ortaokul öğretmenlerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Daha sonra günü anısına öğrencilerimize albüm ve başarı belgeleri verildi. Öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak ortaokullu olmanın mutluluğunu yaşadılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler sevinç,  hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öğrencilerimizin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin ortaokul eğitimi yaşamlarında başarılar diledi.

Orman Haftası Kutlandı.

21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı, Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Ormancılık Haftası ve Ağaç Bayramı okul bahçesinde yapılan programla kutlandı. 2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı programda orman konulu şiirler okundu.

Daha sonra  öğrenciler orman ve ağaç ile ilgili sözler söylediler. Program öğrencilerin söyledikleri orman şarkısı ile sona erdi.

 

 

 

  

 

 

  

 

Özel Fethiye Okuma Bayramı Sevinci

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1. sınıfları 31 Mayıs, 1, 2 Haziran 2022 tarihlerinde  tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla coşkulu bir programlarla okuma bayramlarını gerçekleştirdiler.

Geleceğimizin mimarları, Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileri minikler, tüm ders yılı boyunca yaptıkları çalışmaların meyvesini, okullu olmanın verdiği heyecanı öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programla sundular. 1. Sınıf öğretmenlerimiz Hidayet Atlıhan, Erol Erdoğan ve Sadıka Akgün rehberliğinde hazırlanan programda öğrenciler “Dersler Konuşuyor” oratoryosunu sergilediler. Müzik öğretmenleri eşliğinde çaldıkları melodikalardan sonra İngilizce şarkı söylediler. Halk oyunları öğretmenimiz eşliğinde dans ederek program sona erdi. Program boyunca ailelerinden de bolca alkış aldılar. Müzik ve danslarıyla birlikte büyük beğeni topladılar.

Program sonunda Okul Müdürü Ayser YILMAZ, “Öğrencilerimizi gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının eğitim öğretim hayatlarının ilk yılında olduğu gibi artarak devam etmesini diliyorum. Misafirlerimize de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

22 MART DÜNYA SU GÜNÜ

Özel Fethiye’de 22 Mart Dünya Su Günü Kutlandı

 Su, bireylerin en temel gereksinimi olma ve başlıca ekonomik faaliyetlere kaynaklık etme özelliği ile ulusların devamlılığı için yaşamsal bir kaynaktır. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 1992 yılında Rio de Janerio'da düzenlenen Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı'nda dünyada suyun giderek artan öneminden dolayı her yıl 22 Mart gününün “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar verilmiştir.

22 Mart 1993 tarihinden bu yana ve her yıl farklı temalarla kutlanmakta olan Dünya Su Günü Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu’nda coşkulu bir şekilde kutlandı. 3A sınıfı öğrencilerimizin hazırladığı program, öğrencilerimizin günün anlamı ile ilgili konuşmaları yapmasından sonra “Su” ilgili şiirlerin okunmasıyla devam etti. Program su ile ilgili şarkılar söylenmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE İZMİR UZAY KAMPI

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6.sınıf öğrencilerinden oluşan 51 öğrenci ve 4 öğretmen ile 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir Uzay Kampı gezisi düzenlemiştir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri 13 Mayıs 2022 Cuma günü Uzay Kampına giriş yapan öğrencilerimiz 15 Mayıs 2022 Pazar günü kamptan ayrıldılar. Daha sonra

Doğal Yaşam Parkını” gezdiler ve ardından Fethiye’ye dönüş yaptılar.

Uzay Kampında da öğrencilerin uzay bilimleri alanında eğitim alması, uzay simülasyonları ile takım çalışmasının önemini anlamaları ve uzay teknolojileri ile tanışmaları sağlanmıştır. Kamp süresince öğrencilerimiz aşağıdaki çalışmalara katıldı.

-  Hidroponik (topraksız bitki yetiştirme) yöntemi,

- Gözlemevindeki teleskopla Apollo araçlarının indiği Ay’ın kraterlerinin, Jüpiter’in kuşaklarının, Satürn’ün halkalarının, takımyıldızlar içindeki çift yıldızların gözlenmesi

- Yapay gece gökyüzünün oluşturulduğu dijital yıldız evinde konum astronomisi ve gök mekaniği,

- Fizik ve kimyanın temellerinin açıklandığı deneyler sunumu ve uzayın araştırılması çalışmalarında Fen Bilimlerinin nasıl kullanıldığı,

-  Mars gezgini simülatörüyle sanal Mars keşfi konularında bilgilendirilmişlerdir.”

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri kampta hoşça vakit geçirip yeni bilgiler edinmiş olarak dönüş yaptılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107. Yılı COŞKUSU

Özel Fethiye’de Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Coşkusu

Çanakkale Zaferinin 107. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları bahçesinde gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı. Tüm okul öğrencilerinin de katıldığı program saygı duruşu

ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Türkçe öğretmenleri Sayın Özlem AKÇİN KANAR, Fatima ARSLAN ve Emine Gülden ÇOLAK tarafından sunulan tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapıldı. Şanlı zaferin öyküsünü 7. sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Onların Destanı” adlı drama ile anlatıldı.

7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı dramada “Binlerce ananın yavrusu ardından gözyaşı dökerek, binlerce yavrunun yetim kalmasıyla elde edilen vatan toprağının bir karışının bile kolay kazanılmadığı ve şehidinin kanı elinin kınası olan kahraman Türk kadınının elinde silah cephede vatan için, bayrak için mücadelesi” anlatıldı. 7.sınıf öğrencilerinin izleyenlere duygulu anlar yaşattığı programa, Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM yönetiminde ile 6 ve 7.sınıf öğrencilerinden oluşan koro eşlik etti.

Duygulu anların yaşandığı ve bu vatanın kolay kazanılmadığının vurgulandığı program öğrencilerin Çanakkale türküsü eşliğinde son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye İzmir'de

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen İzmir okul gezisi çok renkli geçti.

24-25 Nisan 2022 tarihlerinde İzmir iline düzenlenen geziye 4 öğretmen ile okulumuz 7.sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

24-25 Nisan 2022 tarihlerinde yapılan gezi birinci günüde Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Şirince Köyü gezildi. Burada öğrencilerimiz öğretmenlerinden Efes Antik Kenti ve Şirinci Köyü hakkında detaylı bilgiler aldılar. Daha sonra İzmir merkeze geçildi ve burada da alışveriş merkezinde öğrenciler gönüllerince vakit geçirdiler. Gezinin ikinci gününde de öğrencilerimiz lise eğitimleri için tercih edebilecekleri okullar arasında olan İzmir Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi ve İzmir Atatürk Lisesi’ni ziyaret ederek bu okullar hakkında detaylı bilgiler edindiler. Okulların yaptıkları çalışmaları yerinde incelediler.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Ayrıca lise eğitimleri için tercih edebilecekleri liseleri de yakından görmüş oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İSTİKLAL MARŞININ 101. YILI TÖRENİ

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı

 

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…

            Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…

Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 101. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Selçuk ZEYBEK’İN günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptığı program “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin İstiklal Marşı’nı birlikte okumaları ve dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Daha sonra 3.sınıf öğrencilerimizin işaret diliyle İstiklal Marşını okumasıyla program sona erdi.

Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE’DE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

 ÖZEL FETHİYE’DE ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI SEVİNCİ

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.
Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı. Okul bahçesinden koridorlara, sınıflardan panolara okulun her köşesinde bayram sevinci ve neşesi yansıtıldı, her yer öğrencilerin yaptığı resimler ve yazdığı şiirlerle süslendi. 22.04.2022 Cuma günü okul bahçesinde yapılan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’ın bayram kutlaması ve günün anlam ve önemi anlatan konuşmanın 4. Sınıf Öğretmeni Nuray Keskin’in konuşmasıyla devam edildi. 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinden oluşan okul korosu ve orkestrası ise ayakta alkışlandı. Anasınıfları, 1. 2. Ve 3. sınıf öğrencileri hazırlamış oldukları halkoyunları gösterileri ve bando eşliğinde geçit töreni ile bayram kutlamalarımız sona erdi.
23 Nisan 2022 Cumartesi günü de Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen çocuk şenliğiyle doyasıya bayram coşkusunu hep birlikte yaşadık.
Yaşasın 23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gün…
Yaşasın Yurdumuzun temeli, geleceğimiz çocuklarımız...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"İSTİKLAL MARŞIMIZI" GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl geneli “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışması düzenlendi. Fethiye İlçe seçmelerine okulumuz öğrencileri de katıldı. İlkokul öğrencimiz Mina KESMEN ile Ortaokul Öğrencimiz Melek Zehra GÜNAL ilçe seçmelerinde başarılı bir şekilde yarışarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

 

 

ÖZEL FETHİYE’DE BAHAR COŞKUSU

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında yoğun ders maratonu içerisinde bir mola vermek, eğlenmek ve baharı karşılamak amacıyla 10. Geleneksel Bahar Şenliği düzenlendi. Şenlikte tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir aradaydı.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan ve geleneksel hale gelen bahar şenliğinin bu yıl onuncusu düzenlendi. Okul bahçesindeki yemeğin ardından tüm öğrencilerin dansıyla şenlik başladı. Daha sonra müzik öğretmenimiz eşliğinde öğretmen ve öğrencilerden oluşturulan orkestra ile mini konser verdiler. Öğrenciler resim öğretmenimiz eşliğinde tişört boyadılar. Daha sonra öğrencilerimiz Beden Eğitimi Öğretmenimiz eşliğinde çuval yarışı, sandalye çekme ve halat çekme yarışmaları yapıldı. Şenlikle ile ilgili olarak da Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Her yıl daha da geliştirdikleri bahar şenliğinin amacının çocukları yoğun eğitim sisteminden biraz olsun uzaklaştırıp birlikte olmanın tadına vararak kısa da olsa bir eğlence molası vermek ve doğanın baharla uyanışına tanıklık etmelerini sağlamaktı. Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapamadığımız şenlik ile bol bol enerji depoladık. Katılımları için tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.” Dedi.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmeni, öğrencisi, velisiyle hep beraber baharın neşesi, sevinci ve heyecanıyla güzel bir güne tanıklık ettiler. Herkes yoruluncaya kadar gönüllerince şarkı söyleyip dans ettiler. Aile sıcaklığının, dostluğun, samimiyetin olduğu ortam tüm katılımcıların yüzlerine gülümseme şeklinde yansımıştı. Hep birlikte daha nice baharlara diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında bu bahar günü herkesi imrendirecek güzellikteydi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SİVİL SAVUNMA VE DEPREM TATBİKATI YAPILDI.

28 Şubat Sivil Savunma Günü ile 1-7 Mart Deprem Haftası çerçevesinde Özel Fethiye Eğitim Kurumları Sivil Savunma Kulübü tarafından 04 Mart 2022 Cuma günü sivil savunma ve deprem tatbikatını gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 2022 yılı "Afet Tatbikat Yılı" olarak belirlendi. Bu sebeple bu hafta içerisinde tüm sınıflarımızda AFAD tarafından hazırlanan animasyon filmleri izletildi. Öğretmenlerimiz tarafından da gerekli eğitimler yapıldı. 04 Mart 2022 Cuma günü yapılan tatbikata tüm öğrenci, öğretmen ve personelimiz katıldı. Sirenlerin çalmasından öğretmenlerimiz kontrolü ile okul en kısa sürede tahliye edildi. Amacına uygun olarak başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikatın ardından  öğrencilerle konuşan Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Bugün yaptığımız bu tatbikatla sivil savunmanın ne kadar önemli olduğunu alınacak tedbirlerin ve ikaz, alarm işaretlerine uymanın ne denli hayati önem arz ettiğini göstermiş olduk. Sivil savunmayla alakalı ciddi çalışmalar yürütüldüğü için çok mutluyuz sizlere ve öğretmenlerimize hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca uygulamalı eğitimimizde bizlere yardımcı olan tüm birimlere teşekkürlerimizi sunuyorum" dedi.

 

 

 

images/Tatbikat 2022-4.jpg

 

 

images/Tatbikat 2022-6.jpg

 

 

 

 

 

ÖZEL FETHİYE’DE BAHAR COŞKUYLA KARŞILANDI

Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında yoğun ders maratonu içerisinde bir mola vermek, eğlenmek ve baharı karşılamak amacıyla 9. Geleneksel Bahar Şenliği düzenlendi. Şenlikte tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler bir aradaydı.

Her yıl geleneksel hale gelen bahar şenliğinin bu yıl dokuzuncusu düzenlendi. Okul bahçesindeki yemeğin ardından sıra eğlenceye geldi. Öğrenciler resim öğretmenimiz eşliğinde tişört boyadılar. Anasınıfı öğrencilerimizde öğretmen ve velileriyle de organik bahçeme bitki diktiler. Daha sonra müzik öğretmenimiz eşliğinde ortaokul öğrencilerimiz ritim etkinliği ve oluşturulan orkestra ile de mini konser verdiler. Şenlik Grup White Noise’nun konseri ile coşkulu bir şekilde devam etti. Şenlikle ile ilgili olarak da Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz “Her yıl daha da geliştirdikleri bahar şenliğinin amacının çocukları yoğun eğitim sisteminden biraz olsun uzaklaştırıp birlikte olmanın tadına vararak kısa da olsa bir eğlence molası vermek ve doğanın baharla uyanışına tanıklık etmelerini sağlamaktı. Bu sene her zaman ki şenlikten farklı olarak Grup White Noise’un konseri ile herkes doyasıya şarkı söyleyip dans etti.” Dedi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmeni, öğrencisi, velisiyle hep beraber baharın neşesi, sevinci ve heyecanıyla güzel bir güne tanıklık ettiler. Herkes yoruluncaya kadar gönüllerince şarkı söyleyip dans ettiler. Aile sıcaklığının, dostluğun, samimiyetin olduğu ortam tüm katılımcıların yüzlerine gülümseme şeklinde yansımıştı. Hep birlikte daha nice baharlara diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında bu bahar günü herkesi imrendirecek güzellikteydi.

 

 

LGS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

LGS Tercih ve Yerleştirme Bilgilendirme semineri
 
8.sınıf ikinci dönem bilgilendirme veli seminerlerimizin ilki gerçekleştirildi .Ortaokul Müdür Yardımcımız tarafından geçen sürecin değerlendirilmesi , ikinci dönem lgs çalışmaları ve genel bilgilendirmesinin ardından Rehber Öğretmenimiz Müjde Yorulmaz tarafından yapılan etüt çalışmaları , hafta sonu deneme ve hafta sonu etüt çalışmaları, sınav sürecindeki öğrenci ve ailelerin stres ve heyecan kontrolü hakkında neler yapabileceği , tercih konusunda detaylı bilgilendirmesi olmuştur. Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..
 
 
 
 
 
 
 

''ÇOCUK GÖZÜYLE FETHİYE'' KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen "Çocuk Gözüyle Fethiye" konulu fotoğraf yarışmasında okulumuz öğrencileri tüm ödülleri topladı.

4. Sınıf öğrencimiz Ekin Yücel 1.
1. Sınıf öğrencimiz Eva Aylin Yeşil 2.
1. Sınıf öğrencimiz Eymen Kazancı 3. Olmuştur. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. SINIF VELİ TOPLANTIMIZ

Adım Adım LGS..

7.sınıf Öğrenci Velilerimiz ile Değerlendirme @Bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.
2021-2022 dönemin geçen sürecin değerlendirmesi yapan Branş Öğretmenlerimiz ,gelecek yıl yapılacak çalışmalar, bu yıldan alınan ve alınacak tedbirler ders bazında bilgilendirilmesi yapıldı.
Rehber Öğretmenimiz tarafından öğrencilerimize bu yıl başlatılan LGS çalışmaları, her hafta Cumartesi yapılmaya başlanan deneme sınavları ,her hafta yapılan rehberlik dersleri hakkında bilgi verdikten sonra LGS nedir başlığı ile detaylı bir şekilde Liselere Giriş Sisteminin ne olduğu ,Merkezi Sınav Yerleştirme ve Yerel Yerleştirme sistemi, lise türleri ve yerleştirme basamaklarının ne olduğu detaylı bir şekilde anlatıldı .
Yoğun katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"From Traditional to the Future" SEMİNERİ

  Özel Fethiye Eğitim kurumları olarak gelişen ve değişen eğitim-öğretim programlarını takip edebilmek amacıyla hizmet içi öğretmen eğitimlerine önem veriyor ve öğretmenlerimizi bu anlamda destekliyoruz.

Okulumuz ingilizce öğretmenlerinden Dilara Göçer ve İlayda Oktaş Express yayınevi tarafından 10-13 mart tarihleri arasında düzenlenen "From Traditional to the Future" seminerine katılmışlardır.
İnkaş yayınevi kurucusu sayın Erol Fikri'nin konuşmasıyla başlayan seminerde öğretmenlerimiz;
"Sınıfa bilinmeyeni davet etme"
"Öğrencilerin öğrenim sürecinde farklılık yaratacak araştırma temelli stratejiler"
"Otantik sınıf içi materyallerin kullanımı" ve
"Eğitimdeki bireysel farklılıklar" konularıyla ilgili eğitimlerini tamamlamışlardır.
İki günlük seminer boyunca, alanında uzman konuşmacılarla birlikte farklı materyalleri inceleme fırsatı bulan öğretmenlerimiz değişen ve gelişen dünyada eğitim ve teknolojinin birleştirilerek derslere nasıl entegre edileceği konusunda eğitim alıp, semineri başarı ile tamamlamışlardır.
İnkaş ailesi ve Express yayinevi'ne destekleri için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oxford yayınevi tarafından 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlenen “Oxford2gether” semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak gelişen ve değişen eğitim ve öğretim programlarını takip edebilmek amacıyla hizmet içi öğretmen eğitimlerine önem veriyor ve öğretmenlerimizi bu anlamda destekliyoruz. Okulumuz İngilizce öğretmenlerinden Seynan Kargı ve Gülsüm Oral Oxford yayınevi tarafından 25-27 Mart tarihleri arasında düzenlenen “Oxford2gether” seminerine katılmışlardır. OUP Türkiye Satış Müdürü Evrim Önk’ün konuşmasıyla başlayan seminerde öğretmenlerimiz;

“Assessment for Learning”
“Global Skills”
“Wellbeing / Mindfulness” konularıyla ilgili eğitimlerini tamamlamışlardır. Seminer boyunca alanında uzman konuşmacılarla birlikte öğretmenlerimiz evrensel becerilerin derslere nasıl entegre edileceği ve bu becerilerin hangi yöntemlerle değerlendirileceği konusunda eğitim alıp semineri başarı ile tamamlamışlardır. İnkaş ailesi ve Oxford yayınevine destekleri için teşekkür ederiz.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LGS SÜRECİNE BAŞLIYOR.

7.sınıf öğrencilerimiz LGS sürecine başlıyor ..
Her cumartesi deneme sınavı yapılan 8.sınıf öğrencilerimize 7.SINIF öğrencileri de katılıyor.
ADIM ADIM LGS!!

 

 

 
 
 

4. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE ORTAOKUL HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

4.sınıf öğrencilerimizle ortaokula hazırlık çalışmaları devam ediyor.

Rehber öğretmenimiz Müjde Yorulmaz tarafından on beş günlük periyotlarda yapılan rehberlik derslerinde bu haftaki konusu Niçin Öğreniyoruz ve Tekrar yapmanın Başarı da ki önemi oldu.
Başarı ve Başarma duygusu , bu duyguların Motivasyondaki yeri ,tekrar yapmanın önemi konusunda bilgilendirme yaptı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TÜRKÇE VE MATEMATİK SEMİNERİ

Okulumuz 7 ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğumuz “Yeni Nesil Taktikler” seminerimiz; öğrencilerimizin gözlerinde mutluluk ve akıllarında sınav sistemine yönelik stratejik yöntemlerle keyifli bir şekilde gerçekleştirildi. Bugün deneyimlerini bizlerle paylaşan; İsem Yayınevi Matematik Zümre Başkanı Harun Özdemir’e İsem Genel Yayın Yönetmeni ve Sosyal Bilgiler Yazarı Şahin Ersin Tuncer’e Ve İsem Yayınevi Türkçe yazarı Levent Kuşçu’ya gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

OKULLAR ARASI ARTİSTİK CİMNASTİK İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI

Muğla'da düzenlenen okullar arası Artistik Cimnastik il birinciliği yarışmasında Duru Çağıl Çağlar küçük kategorisinde il 2. si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

1.Sınıf Öğretmenlerimiz ile Tanışma Toplantısı

Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2022-2023 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri 19.02.2022 Cumartesi günü Covid-19 tedbirleri kapsamında okul salonunda düzenlediği toplantı ile tanıttı. Tanışma toplantısına anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Aygül BRADERİN ile Şadiye OĞUZER veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda bilgiler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra toplantı iyi dileklerle son buldu.

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si