Özel Fethiye'de İlköğretim Haftası

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri 2021–2022 ders yılında pandemi koşulları ile yüz yüze eğitime başladı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene öğretmenler, öğrenciler katıldı. Kutlama programı başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Özel Fethiye İlköğretim Okulu Müdürü Ayser YILMAZ 'ın açılış konuşmasıyla devam etti.  Ayser Yılmaz yaptığı konuşmada: "2021-2022 ders yılının başladığı şu dakikalarda okula ilk kez adım atmanın heyecanıyla yüreği çarpan, pandemi nedeniyle tekrar okuluna, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız sizlerle anlam kazanan, güzelleşen okulumuza hoş geldiniz. Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak bizler bugün ilkeleri ve devrimleriyle Cumhuriyetimize ve eğitim sistemimize yol gösteren büyük önder Atatürk’ün izinde 27. eğitim-öğretim yılımıza başlamanın heyecanı ve coşkusu içindeyiz. Her başlangıç yeni bir umuttur. Her umut, yeni girişimleri, yeni beklentileri ve özünde yeni bir canlılığı da birlikte getirir. Bu duygular içinde yeni ders yılımızın sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu geçmesini diler, sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi. İyi dileklerle program sona edi.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2021-2022 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlık, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni etti.

“Vergi ağacının meyvesi hizmettir”

22-28 Şubat Vergi Haftası kapsamında
“Vergi ağacının meyvesi hizmettir” sloganıyla yola çıkıp , ortaokul ve ilkokul 3.4. Sınıf öğrencilerimize verginin önemini, bizlere geri dönüşlerini ve verginin geleceğimiz için gerekliliğini, online derslere konuk olan Sosyal Bilgiler Öğretmenlerimiz aracılığıyla anlattık .Şimdi onlar daha bilinçli alış veriş yapıp ,daha dikkatli olacaklar.
Çünkü onlar artık birer vergi bilir...

Miniklerin İlk Gün Heyecanı

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2021-2022 ders yılı açılışını 30Ağustos 2021 Pazartesi günü okul bahçesinde “Okula Uyum Programı” ile gerçekleştirdi.

Tören okul bahçesinde saat 09.00’da tüm öğretmenler, Anasınıfı, 1. sınıf ve 5. sınıf öğrenci ve velilerinin katılımıyla başladı. Türkçe Öğretmeni Sayın Emine Gülden ÇOLAK’ın sunuculuğunu yaptığı tören 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın kutlanmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Günün anlam ve öneminin konuşması Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. 8. Sınıf öğrencilerinin şiir okumasıyla “Uyum Haftası” programına geçildi. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın açılış konuşmasıyla devam eden programda, Anasınıfı, 1.sınıf ve 5. sınıf öğrencilerinin isimleri okunarak sınıf öğretmenlerine teslim edildi. Öğrenciler öğretmenlerine teslim edildikten sonra hep beraber kendileri için hazırlanan hoş geldiniz pastası kesildi. Ayrıca 1. sınıflarımız kendileriyle birlikte büyücek olan ağaçlarını hep birlikte diktiler. Sınıflarında öğretmenleriyle tanışırken veliler de okul salonunda kendileri için hazırlanan ikramların beraberinde tüm öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet ettiler.

 Özel Fethiye Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Sayın Buse UYSAL’ın velilere verdiği “Çocuğum Okula Başlıyorum” semineri ile program devam etti. Seminerde okula uyumu kolaylaştıracak davranışlarla ilgili ailelere önerilerde bulunuldu. Ayrıca öğretmen, veli, öğrenci işbirliğinin öneminden bahsedildi. Çocuğun örnek davranışlarında ailenin tutumunun gerekliliği belirtildikten sonra, velilerimizin duygu ve düşünceleri alınarak program sona erdi.

Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ: “İlk hafta, okula uyum sağlama sürecinde son derece önemlidir. Tıpkı yetişkinler için ilk izlenimin önemli olması gibi, öğrenciler için de bu dönem okul yaşamları açısından özel bir önem taşır. Süreç, bir tür tanıma ve tanışma dönemi olarak düşünülebilir. Hem uyum sağlamalarını hem onları tanımayı hem okulu tanıtmayı hem de okuma yazma çalışmalarına hazırlığı bir arada yürütmek gerekir. Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Anasınıfı, 1.sınıflar ve 5. sınıfların bu süreci olabildiğince sorunsuz geçirebilmeleri için tüm hazırlık ve planlamalar en ufak ayrıntılar dahi göz önünde bulundurularak tamamlanmıştır. Ayrıca bu vesile ile de tüm eğitim camiasının 2021-2022 ders yılını başarılı ve mutlu geçirmesini temenni ederim.” diyerek güzel temennileri ile konuşmasını bitirdi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nda ilk gün eğlenceli, sıcak, samimi bir hava içerisinde ana sınıfı, 1.sınıf ve 5.sınıf öğrencileri ile velilerin de yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma’ 2021

2020-2021 ders yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  yarışmasında ilkokullarımızdan 3.sınıf öğrencimiz GÜLDENİZ ÇOLAK ile ortaokullarımızdan 6. sınıflarımızdan ZEHRA MELEK GÜNAL adlı öğrencilerimiz bizleri temsil etmiştir. 6.sınıf öğrencimiz ilçede İKİNCİ olarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencimizi, velimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


2021-2022 Ders Yılı Hazırlığı

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğretmenleri ve personeli yoğun ve yorucu bir eğitim ve öğretim yılının ardından 2 Temmuz tarihinde başladıkları yaz tatilini en iyi şekilde dinlenerek ve değerlendirerek yeni eğitim öğretim yılına başladılar.

16 Ağustos 2021 Pazartesi günü gerçekleşen toplantıyla yeni öğretim yılına merhaba diyen öğretmenler, yeni dönemin hazırlık çalışmalarına başlayıp, bir önceki döneminde değerlendirmesini yaptılar.  Toplantıda akademik ve sosyal açıdan tüm yönler değerlendirilerek yeni öğretim yılında yapılması düşünülen tüm çalışmalar planlandı. Okul Müdürü Ayser YILMAZ toplantı ile ilgili olarak “Öğretmenlerimiz, 2 Temmuz 2021 tarihinde yaz tatiline girmişlerdi. Yaz tatili dönemi sona erdi. Bugün itibari ile öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte yeni ders yılı ile ilgili yeni planlamalar yapmak amacıyla bir düzenledik. Tabi pandemi koşullarında başlayacak olan yeni ders yılı için gerekli önlemlerimizi aldık. Toplantıda; sosyal faaliyetlerimizi, akademik çalışmalarımızı, LGS sonuçları ve yerleştirmeleri, etütlerimizi görüşerek kararlar aldık. Aramıza yeni katılan öğretmenlerimizle tanıştık. Yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili programlarımızı belirledik. 30 Ağustos’ta okula uyum eğitimimiz var. 6 Eylül’deki açılışımıza kadar tüm programlarımızı belirleyeceğiz. Okulumuzun fiziki ihtiyaçları, araç gereçleri ve tüm tamirat işlemlerimizi tamamlayarak yeni eğitim öğretim yılına tamamen hazır olacağız. Yeni eğitim öğretim yılı için çocuklarımızı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlıklı ve hayırlı olmasını dileriz.

Öğretmenler Kurulu 2021

2020-2021 ders yılı 2.dönem öğretmenler kurulu toplantımızı Uzaktan eğitim platformumuzda online olarak gerçekleştirdik. Kurul toplantımızda 2. Dönemde yapılacak olan Lgs çalışmalarımız,online ve yüz yüze derslerimiz,sosyal etkinliklerimiz konuşuldu.

 

Özel Fethiye’de Mezuniyet Sevinci 2021

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2020–2021 Ders yılı 22. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 28 Haziran 2021 Pazartesi günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

Türkçe Öğretmeni Fatma ARSLAN ve İngilizce Öğretmeni Bilge ÖZDEMİR’in sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına, Yeşim TUNÇOĞLU’nun yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler adına konuşmayı 8. sınıf öğrencisi Eylül ÖZDAĞLAR yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Pandemi süreci nedeniyle sosyal maske ve sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleşen törende Mezuniyet Kütüğüne mezuniyet plakası tüm öğrenciler adı Müdür yardımcıları tarafından çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Orhan SAĞLICAN ve Berfin Azra GÜRSOY ile 7. sınıf öğrencileri Fırat GÜNAY ve Fatma Öykü CENGİZ’e bayrak ve filamayı teslim etti. Daha sonra öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Çocuklarımızın eve kapandığı bugünlerde bir nebze de olsa nefes aldırabilmek adına Beden Eğitimi zümresi olarak bisiklet turu organizasyonu düzenledik.

Kalabalık olmaması için sadece 6. Sınıflarımızla, Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük. İlerleyen haftalarda ayrı ayrı olmak üzere 7 ve 8inci sınıflarımızla organizasyona devam edeceğiz.

2020-2021 2. dönem 5. sınıflar bireysel Veli toplantılarımız

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 2. dönem 5. sınıflar bireysel Veli toplantılarımızı uzaktan eğitim platformu canlı veli görüşme odalarımızda gerçekleştirdik.Öğretmenlerimiz bireysel Veli toplantılarımızda uzaktan eğitim süreci,öğrenci durumu,deneme sınavları,bireysel ve grup çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yaptı.Öğretmenlerimize ve velilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.


ÖZEL FETHİYE ATA’SINI SAYGI VE SEVGİYLE ÖZLEMLE ANDI 2020

82 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapılmasından sonra 2. Sınıf öğrencilerimiz Atatürk şiirlerini okudu. Müzik öğretmenimiz Önder YILDIRIM eşliğinde öğrencilerin söylediği şarkılar ile program tamamlandı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

2020-2021 2. dönem 6. sınıflar bireysel Veli toplantılarımız

2020-2021 Eğitim Öğretim yılı,2. dönem 6. sınıflar bireysel Veli toplantılarımızı uzaktan eğitim platformu canlı dersliklerimizde tamamladık.Bireysel veli toplantılarımızda uzaktan eğitim süreci,branş derslerimiz ve öğrenci durumlarımız ile ilgili bilgilendirmeler yaptık.


Özel Fethiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu 2020

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”

         Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 97.yıl dönümü Covid-19 salgını nedeniyle az sayıda öğrenci ile kutlandı. 30 Ekim 2020 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Öğrencilerin hep birlikte marşlar okumasıyla bahçe töreni sona erdi.

Tören Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Uzaktan Eğitim” platformunda online olarak devam etti. Saat 09:30 da ortaokul, 10:30 da ilkokul öğrencileri ile yapılan program duruşu ve İstiklal Marşı başladı. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk Zeybek tarafından yapıldı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz’ın bayram kutlama videosunun izlenmesinden sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler okundu. Program bu güne özel hazırlanan Cumhuriyet izlenmesiyle sona erdi.

LİSE TANITIM GÜNLERİ: İZMİR BORNOVA ANADOLU LİSESİ

Tercih ve Yerleştirme aşamasında öğrencilerimize seçimlerini yaparken doğru ve sağlıklı kararlar vermesine yardımcı olmak amacıyla organize ettiğimiz Tanıtım günlerinde konuk okulumuz İzmir Bornova Anadolu Lisesi oldu.
Rehber Öğretmenimizin moderatörlüğünde,okulun Rehber öğretmeni Abdullah Aydın ve tanıtım ekibi öğrencilerinden Ezgi Teymur,Arda Karademir okul hakkında bizlere detaylı bilgiler verdi. Okulun tarihçesi, fiziki koşulları, sosyal-kültürel-akademik-sportif başarılarından, okulun öğrenci merkezli projelerinden,kulüp çalışmalarından,dernek faaliyetlerinden, yurt yaşantısından ve üniversite dereceleri ile ilgili bilgi aktardıktan sonra, okulumuz mezunlarından ve bu yıl İzmir Bornova Anadolu Lisesi'ni kazanan Defne Bingöl ; hedef belirlerken nelere dikkat ettiğini ve BAL'I niçin tercih ettiğini bizlerle paylaştı. Tüm konuklarımıza, veli ve öğrencilerimize katılımları için teşekkür ediyoruz.
 
 

İlkokullarımız Yüz Yüze Eğitime Başladı

2,3 ve 4. Sınıflarımız yüz yüze eğitime başladılar.

Mini Mini 1'lerimizden sonra 2,3 ve 4. Sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını yaşadı. 2020-2021 ders yılına seyreltilmiş şekilde başlayan öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

7. Sınıflar bireysel Veli toplantılarımız 2021

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı,2. dönem 7. Sınıflar bireysel Veli toplantılarımızı uzaktan eğitim platformu canlı Veli görüşme odalarımızda tamamladık.Toplantılarımızda velilerimiz , uzaktan eğitim süreci,öğrenci durumları,deneme sınavları,Lgs çalışmaları konularında bilgilendirildi.

 

ONLİNE KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVIMIZ başarıyla uygulanmıştır.

Uzaktan Eğitim Platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz Kazanım Değerlendirme Sınavımız 9.30-13.10 arasında, Ortaokul 5-6-7.sınıflarımızın katılımı ile tamamlanmış olup sonuçlar sistem üzerinden anında  öğrencilerimize rapor olarak aktarılmıştır .

Özel Fethiye’de 1.Sınıf Öğretmenlerini Tanıtım Toplantısı

Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2021-2022 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve derse giren branş öğretmenlerini 20.03.2021 Cumartesi günü Covid-19 tedbirleri kapsamında okul salonunda düzenlediği toplantı ile tanıttı. Tanışma toplantısına anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.
Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Hidayet ATLIHAN ile Erol ERDOĞAN veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda örnekler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra toplantı iyi dileklerle son buldu.

Özel Fethiye’de Online Veli Toplantıları

2020–2021 ders yılı 1. Dönem 2. veli toplantılarımızı online olarak tamamladık.

2020–2021 ders yılı 1.Dönem 2.Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bazında online olarak yaptık. 4 gün süren veli toplantılarımızda okul açılışından bu güne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilerin paylaşılması, uzaktan eğitim sürecinin değerlendirilmesi, veli işbirliği ve istekler konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Dört gün boyunca yoğun katımla geçen toplantı da velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler.

Özel Fethiye’de Çanakkale Zaferinin 106. Yılı Coşkusu

 
Çanakkale Zaferinin 106. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları bahçesinde gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı.
Türkçe öğretmenimiz Fatima ARSLAN’IN sunuculuğunu yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programa Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasından sonra 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimiz okuduğu şiirler ile devam edildi.
Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM eşliğinde okulumuz öğrencilerinin çaldığı türkülerden sonra 6. Sınıf öğrencimizin oynadığı zeybek ile program sona erdi.
 

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitim

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşadık. Okul bahçesinde yapılan sade bir törenle 1. sınıflarımız 2020-2021 ders yılına başladı. Pandemi nedeniyle ailelerin okul bahçesine alınmadığı törende öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

Özel Fethiye’de İstiklal Marşı Heyecanı 2021

Birlik ve beraberliğimizin sembolü, milletimizin hürriyet meşalesi, şehidimin son örtüsü, barışın güvercini, savaşın kartalı, yüksek yerlerde açan çiçeğim…
Rengini vatanı uğruna canını feda eden şehitlerin kanından olan yüce bayrağım, tarihim, şerefim…
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesi’nin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında coşkuyla kutlandı. Türk milleti olarak bu kadar zor şartlarda kazanılmış olan İstiklalimizin sembolü şanlı bayrağımız göklerde dalgalanırken seslendirdiğimiz İstiklal Marşımız ve bu marşımızın yazılış süreci bir kez daha hafızalarda canlandı. Öğrencilerimizin şiirler okunduğu programda Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Selçuk ZEYBEK günün anlam ve önemini anlatan konuşmasını yaptı. Ardından 3 ve 4.sınıf öğrencilerimiz Bilge SUCU ve Mete BİLEN’in okuduğu şiir ile program devam etti. “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasına katılan öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışmasında ilk üçe giren öğrencilerimizin İstiklal Marşımızı okumasıyla program sona erdi.
Yüce Atatürk, İstiklal Marşı’mızın yazarı merhum Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizi bu önemli günde Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında minnet, şükran ve rahmetle anıldı.
 

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod ünitesi kapsamında DNA'yı keçeden kestiğimiz parçalar ile modelledik ve DNA yapısını pekiştirdik. daha sonra muzdan DNA izolasyonu deneyini yaptık.


“İstiklal Marşı’mızı” Güzel Okuma Yarışması Ödül Töreni

 
Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin ardından sahip olduğu en büyük değer olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl geneli “İstiklal Marşı’mızı” güzel okuma yarışması düzenlendi. Yarışmaya Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri de katıldı. Okul seçmelerinde 1. Olan Ortaokul Öğrencimiz Melek Zehra GÜNAL İlçe seçmelerinde 2. Olarak bizleri gururlandırdı. 12 Mart 2021 Cuma günü yapılan ödül töreni ile öğrencimiz ödülünü Garnizon Komutanından aldı.
Öğrencimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.
 

Anasınıflarımız yüz yüze eğitime başladı.

Anasınıfları İngilizce, rehberlik, müzik, beden eğitimi, drama, satranç, robotik kodlama, görsel sanatlar dersleri  ve sınıf öğretmenlerinin etkinlikleriyle yüz yüze eğitimin  ikinci haftasında uyum sürecine devam ediyorlar.

Okulumuz 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile yüz yüze eğitime başladık

Okulumuz 3 ve 4. Sınıf öğrencileri ile yüz yüze eğitime başladık. 2020-2021 ders yılı ikinci dönemine 15 Şubat 2021 Pazartesi günü uzaktan eğitim ile başlayan öğrencilerimiz 4 Mart 2021 Perşembe itibariyle sınıflarımız ikiye bölünmüş olarak eğitime başladılar. Sabah ve öğle grubu olarak okula gelen öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi.

 

Özel Fethiye’de Okul Coşkusu 2020-2021

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileriyle 2020–2021 ders yılına başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle 13 Marttan bu yana kapalı olan okullar anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle 31.08.2020 Pazartesi günü açıldı. Anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde okul bahçesinde düzenlenen sade törenle 2020-2021 ders yılı başlamış oldu.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlık, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenniediyoruz.

Martıya Uçmayi Öğreten Kedi

Bir kitapta şöyle yazıyordu: Biz senin sayende göğsümüzü kabartan bir şey öğrendik: Farklı bir varlığı beğenmeyi, sevmeyi ona saygı göstermeyi. Bize benzeyenleri kabullenmek ve sevmek çok kolaydır ama farklı biriyle bu cok zordur sen bunu başarmamıza yardım ettin. ????????
Okulumuz Türkçe Zümre öğretmenleri tarafından her ders yilı başında farklı şubelerde okutulmak üzere seçilen ve belirli tarihlere göre düzenli olarak okutulan kitaplarımızdan " Martıya Uçmayi Öğreten Kedi" bugun 5B subesi ile değerlendirildi.
Çok keyifli gecen bu dersin sonunda öğrencilerimizin size bir mesaji var.
" Annelerimiz, babalarımiz, öğretmnlerimiz lutfen bu kitabı okuyun. Kitabı nasil bitirdiginizi anlamayacaksınız"
 

ORTAOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz ;Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu,

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Okul öğrenciyle güzel...

Okulumuz Anasınıfı, 1 ve 2. Sınıf öğrencileri ile yüz yüze eğitime başladık. 2020-2021 ders yılı ikinci dönemine 15 Şubat 2021 Pazartesi günü uzaktan eğitim ile başlayan öğrencilerimiz 2 Mart 2021 Salı itibariyle sınıflarımız ikiye bölünmüş olarak eğitime başladılar. Sabah ve öğle grubu olarak okula gelen öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi.


İLKOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz; Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu, Sınıf öğretmenimiz genel bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si