Değerli anne - babalar, Özel Fethiye Eğitim Kurumları'na hoş geldiniz!

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın hayatlarında bulundukları ilk toplumsal kurumun okul olması ve sizlerin bu en önemli ilkler için okulumuzu tercih etmenizle birlikteliğimiz başladı. Onun, okulumuzda bulunduğu sürece amacımız, hayatı boyunca ihtiyacı olacak her türlü bilgi ve değerleri kazanmasını sağlamak ve bundan sonra katılacağı toplumlara en iyi şekilde uyum sağlaması için gereken sosyalleşme becerilerini kazandırmaktır. Bilginin tohumları, ilköğretim sürecinde atılır. Zihnin bilimsel düşünce ve gücünü bir refleks gibi kullanması, akıl yürütmenin, soru sormanın ve deney yapmanın önemi bu dönemdeki eğitimle pekişir. İnsan bu dönemde gelecek hayalleri kurarken daha özgürdür. Bilginin kaynağına ulaşmak konusunda daha korkusuz ve daha içtendir. İşte bizler bu süreçte çocuğunuzun yanındayız. Kendimizi ve okulumuzu bu görevin başarıyla yerine getirilmesine uygun biçimde hazırlıyoruz ve bu bizim değişmez idealimizdir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1995 yılında geleceğin nesillerini çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Ulu önder Atatürk’ün yolunda ilerleyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin bekçileri ve aynı zamanda dünya insanı olarak yetiştirmek üzere eğitim dünyasına adım atmıştır. Eğitim anlayışımız ve Özel Fethiye Eğitim Kurumları güveni ile en değerli varlıklarımız, çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeyi hedef edinen kurumumuzda yirmi üç yılı geride bıraktık. Kuruluşumuzdan beri Özel Fethiye’yi Özel Fethiye yapan ilkelerimizden ödün vermeden tüm öğrencilerimizi akademik ve sosyal yönden, ulusal ve uluslararası toplumların her zaman önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve örnek alınacak bir eğitim kurumu olma çabasındayız. Bireysel farklılıkları gözeterek eğitimimizde etik ve akademik standartlara sahip, yenilikçi, sürekli etkin öğrenen, uluslar ve kültürler arası bilince sahip çift dilli vatandaşlar yetiştirmeyi amaçladık. O günden bu yana “En büyük yatırım insana yapılandır” diyerek çocuklarını güvenli ellere teslim eden velilerimizin güvenine layık olarak çalışmalarımızı, başarılarımızı artırdık. 5 yaşında güvendikleri sıcacık bir eli tutarak anaokulumuzun merdivenlerini küçük adımlarla çıkan çocuklarımız, edindikleri okul öncesi eğitim ile daha büyük ve sağlam adımlarla ilkokulumuzun ve daha sonrada ortaokulumuzun merdivenlerinden tırmandılar. Bundan sonraki basamakları ise daha sağlam, doğru ve güvenle çıkacaklarına eminiz.

Değerli okuyucular;

Anasınıfı grupları için hedefimiz ilkokula hazırlık temel eğitimini vermektir. İlkokul 1, 2, 3 ve 4.Sınıflarda ana amaçlarımızın dışında eğitim-öğretim için gerekli temel beceri ve kavramların oluşması; 5, 6, 7 ve 8.sınıflarda liselere giriş sınavlarında başarılı olarak en iyi liselere girebilmelerini amaçladık. Bu akademik çalışmalarımızı sanat, spor, yabancı diller, sosyal aktiviteler, geziler, deneyler, yurt dışı dil okulları ve gezileri, yardım kermesleri vb. ile süsledik. Çünkü biz bir okulun görevinin sadece akademik bilgileri olan bireyler yetiştirmek değil, aynı zamanda sosyal olarak da gelişmelerini sağlamak olduğuna inanıyoruz.

Sanat, Müzik, Beden eğitimi, Drama, Tiyatro, Satranç, Kodlama ve Robotik Eğitimi, Halk oyunları ve Kulüp çalışmalarımızla; öğrencilerimizin sanat eserlerine karşı duyarlı olmalarını, yaratıcı estetik bakış açısı kazanmalarını, müziksel ritimleri, sesleri doğru kullanmalarını, bir müzik aleti çalabilmelerini, nitelikli müzik beğenisi oluşturmalarını; sağlıklı bedensel gelişime sahip olmalarını amaçladık.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak bir diğer amacımız da gelecekte uluslararası iletişim kurabilecek düzeyde gençler yetiştirmektir. Bunun için İngilizce dil eğitimimizde; küçük yaşta öğrenilen yabancı dilin daha kalıcı öğrenildiği gerçeğinden hareketle; anasınıflarımızda haftada 5;  1–2–3-4-6-7-8. sınıflarda ise 8 saat İngilizce 5. sınıflarda ise hazırlık sınıfı dil eğitimi yapmaktayız. Öğrencilerimizin dil düzeyi gelişimine göre dersler, branşında uzman, gerekli üniversite eğitiminden sonra çeşitli seminerlerde eğitilmiş öğretmenlerimiz tarafından yürütülmektedir. Tüm İngilizce çalışmalarımız Oxford University Press desteği ve eğitimleri ile yapılmaktadır. Okulumuzda yabancı dil öğrenimini desteklemek amacıyla; İngilizce proje ve performans ödevleri; İngilizce portfolyo dosyaları; sınıf ve okul panoları; dergi sayfaları; sınıf ve okul gecelerinde skeçler, oyunlar, şarkılar, mektup arkadaşlığı, İngiltere–Amerika Dil okulları, İngiliz konsolosluğu tarafından düzenlenen Cambridge Young Learners sınavlarına katılım çalışmalarımız vardır. Bu sınavlar İngilizce öğreniminde başarıyı teşvik eden ve seviyeyi gösteren sınavlardır. Uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar öğrencilerimize dil konusunda avantajlar sağlayacak ve onları motive edecektir. Velilerimizin dil öğretimimizi tanımaları ve çocuklarımıza yardımcı olacakları konularla ilgili bilgilendirme toplantıları ve seminerleri düzenlenmektedir.

Okulumuzda 2. Yabancı dil Almanca’dır. 4. sınıfta başlayan Almanca eğitim programımız; öğrencilerin günlük yaşam dilini kullanabilecekleri, okuma, anlama, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik öğrenci merkezli bir programdır.

Rehberlik Servisinde sürdürülen çalışmalar; öğrencilerin temel sosyal becerileri ve bilişsel becerilerini keşfedip geliştirmeye, özgüven ve sorun çözme becerileri kazandırmaya yöneliktir. Ayrıca öğrencilerimizin kişisel hedeflerini belirleme ve gerçekleştirmelerine yardımcı olunur, gelecekleri için karar almalarında yol gösterilir. Etkin zaman kullanımı ve verimli ders çalışma yollarının aktarılması ile öğrencilerimizin akademik gelişimleri de desteklenir. Aile-okul işbirliği kapsamında yapılan paylaşım toplantıları, aile seminer programlarıyla gerek öğrencilere, gerekse ailelere yönlendirme çalışmalarında bulunulur.

Okulumuzun güvenli, temiz, sağlıklı ve hijyen ortamı, teknoloji ile donatılmış konforlu sınıfları, donanımlı bilgisayar ve Fen laboratuarları, resim-müzik atölyeleri, drama-satranç odaları, sağlık odası, yemekhanesi, kütüphanesi, tenis kortu, halı sahası, kantini, oyun alanları standartlara uygun olarak hazırlanmıştır.

Bu amaçlarla siz sevgili öğrencilerimizin başarıları bizlerin asıl mutluluğudur. İnanıyorum ki geleceğimiz sizler sayesinde daha da güzelleşecektir. Sizlerle gurur duyuyor ve sizleri çok seviyoruz.

Öğretim programlarımız, fark yaratan eğitimimiz, bireysel öğrenci takibimiz, sosyal etkinliklerimiz hakkında detaylı bilgi almak, kısacası bizleri tanımak üzere sizleri okulumuza bekliyoruz.

 

Saygılarımla…

Ayser YILMAZ / Okul Müdürü

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si