Özel Fethiye İngiltere Dil Okulu’nda 2024

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri “İngiltere Dil Okulu Projesi” kapsamında İngiltere’ye gitti.

Okulumuz öğrencileri İngiltere’ye Yabancı Diller Zümre Başkanımız Elvan GÖÇER rehberliğinde gittiler. Bu gezide öğrencilerin, okulda öğrendikleri İngilizceyi gerçek ortamda kullanabilmeleri, öğretilen dilin kültürünü edinmeleri, dili kullanma yetenekleri ile ilgili özgüven geliştirmeleri ve farklı kültürlerden arkadaş edinmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz 15 gün boyunca Londra’da bulunan Brunel Üniversitesi’nde dil çalışmalarına katıldılar. Farklı kültürlerden gelen öğrencilerle birlikte derslere katılarak İngiliz öğretmenlerle dil çalışmalarını yürüttüler. Bu çalışmaların yanında spor ve sanat etkinlikleri de yapan öğrencilerimiz arta kalan zamanda da Londra‘nın görülmeye değer yerlerini gezdiler. Öğrenciler Londra’da Oxford Castle, Trafalgar Square, St. James's Park, Westminster Abbey, Buckingham Palace, London Eye, Natural History, Windsor Castle, Madame Tussuad Bal Mumu Müzesini ve Tower Bridge ziyaret ettiler. Ayrıca Thames Nehri’nde” tekne turu yaptılar.

 

 

Karne Heyecanımız

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 14 Haziran 2023 Cuma günü aldıkları karneleri ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 11 Eylül 2022 Pazartesi günü başladıkları 2023-2024 eğitim-öğretim yılına, 9 ay süren yoğun bir tempoyla anne ve babalarının da katımıyla 14 Haziran’da karnelerini alarak tatile çıktılar. Çok başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçiren öğrencilerimiz karnelerini alırken heyecanları yüzünden okunuyordu.
Özel Fethiyeli ailesi olarak karne alan tüm öğrenci, öğretmen ve velilere iyi tatiller dileriz.

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de Mezuniyet Sevincimiz

           Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2023–2024 Ders yılı 25. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 13 Haziran 2024 Perşembe günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

           Fen Bilimleri Öğretmeni Çilehan GÜRSOY ve Matematik Öğretmeni Begüm DURGUT’un sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına Hilal ÖZKİRİŞÇİ’nin yaptığı konuşmanın ardından 8. sınıf öğrencileri mezuniyet konuşmasını yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Mezuniyet Kütüğüne sınıf öğretmenleriyle birlikte tüm öğrenciler tarafından mezuniyet plakası çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Zehra Ela KADIOĞLU ve Demir ÖZDEMİR 7. sınıf öğrencileri Şevval KARA ve İlter GEZER bayrak ve flamayı teslim etti. Öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler sevinç, hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

            Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balböceklerimizin Karne Heyecanı

Okulumuzun en küçükleri Balböceklerimiz, karnelerini alıp tatillerine başladılar.

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba Programı

             Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2023–2024 Ders yılı “4.Sınıflar İlkokula Veda, Ortaokula Merhaba Programı” okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 11 Haziran 2024 Salı günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

            Türkçe Öğretmenleri Fatima ARSLAN ve Sinem TOKATÇI’nın sunumuyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Sınıf öğretmenlerimiz Zahide Erdoğan ve Leyla Onat’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerimiz vals dansını sergilediler.

            4. Sınıf öğrencilerinin sınıf öğretmenleri tarafından ortaokul öğretmenlerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Daha sonra günü anısına öğrencilerimize albüm ve başarı belgeleri verildi. Öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak ortaokullu olmanın mutluluğunu yaşadılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı. Mezuniyet pastasını da kesen öğrenciler sevinç, hüzün ve mutluluğu bir arada yaşadılar.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öğrencilerimizin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin ortaokul eğitimi yaşamlarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cimnastik Başarımız

5 Haziran 2024 tarihinde Muğla'da düzenlenen "Okullar Arası Minik A Kız Artistik Cimnastik Yarışmasında" ferdi olarak yarışan 142 sporcu arasında okulumuz öğrencilerinden Cemre GÖKÇEASLAN 7. ve Nilda Ayla ÖZKAN 42. olmuştur.

6 Haziran 2024 tarihinde Muğla'da düzenlenen "Okullar Arası Minik B Kız Artistik Cimnastik Yarışmasında" okulumuz öğrencilerinden İlay KAVAK, Talya CANLISOY, Eylül KARABULUT, Ezgi ÜNAL takım olarak il 1.si olmuştur.
Ayrıca İlay KAVAK ferdi olarak il 3.sü olmuştur.
Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eder, çalıştırıcılarımıza ve velilerimize de destekleri için teşekkür ederiz.

 

 

Özel Fethiye Öğrencileri Kapadokya'da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Kapadokya okul gezisi çok renkli geçti.
04-07 Haziran 2024 tarihlerinde Kapadokya’ya düzenlenen geziye 8 öğretmen ile okulumuz 7 ve 8. Sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz Kapadokya ve çevresinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.
04-07 Haziran 2024 tarihlerinde yapılan gezi birinci gününde Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi ve Vadi içinde Melendiz Çayı gezildi. Burada öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte Panoramik Peribacalarını gezdi. Buralar hakkında öğretmenlerinden detaylı bilgiler aldılar. Gezinin ikinci günü Devrent Hayal Vadisi, Zelve Açık Hava Müzesi, Paşa Bağları, Avanos, Kızılırmak Nehri etrafında yürüyüş, Çanak Çömlek Atölyesi Ziyareti, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Onyx Taşı Atölyesi, Peribacaları ve Ürgüp’ün simgesi Üç Güzeller ziyaret edildi. Öğrenciler buralar hakkında bölgede bulunan rehberlerden bilgiler edindiler. Gezinin üçüncü günü Konya ili ve Mevlana Müzesi gezildi. Daha sonra dönüşe geçildi.
Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de tarihi ve coğrafi özellikleri hakkında bölgede bulunan rehberler, tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Eğlenceli ve güzel bir gezi ile yaz tatiline başladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İngilizce Veli Portfolyo Sunumu 2024

Okulumuz 1. Sınıf öğrencileri, yıl boyunca öğrendikleri bilgileri "İngilizce Veli Portfolyo Sunumunda" velilerine başarı ile sergilediler.
Velilerimize eğitim kurumumuza olan güvenleri ve etkinliğimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de Okuma Bayramı Sevincimiz

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1. sınıfları 28-29 Mayıs 2024 tarihlerinde tüm öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla coşkulu bir programlarla okuma bayramlarını gerçekleştirdiler.

Geleceğimizin mimarları, Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileri minikler, tüm ders yılı boyunca yaptıkları çalışmaların meyvesini, okullu olmanın verdiği heyecanı öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları programla sundular. 1. Sınıf öğretmenlerimiz Ülkü Özyurt ve Şeyma Gültekin rehberliğinde hazırlanan programda öğrenciler “Alfabe Anne ve 29 Çocuğu ve Küçük Şeflerden Büyük Tarifler” oratoryosunu sergilediler. Müzik öğretmenleri eşliğinde çaldıkları melodikalardan sonra İngilizce şarkı söylediler. Halk oyunları öğretmenimiz eşliğinde dans ederek program sona erdi. Program boyunca ailelerinden de bolca alkış aldılar. Müzik ve danslarıyla birlikte büyük beğeni topladılar.

Program sonunda Okul Müdürü Ayser YILMAZ, “Öğrencilerimizi gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, öğrencilerimizin başarılarının eğitim öğretim hayatlarının ilk yılında olduğu gibi artarak devam etmesini diliyorum. Misafirlerimize de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Kermes Günleri Tamamlandı

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler tamamlandı.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermese bu ay 5. Sınıflar ile yapılan kermes ile tamamlandı. Okul aile birliğimize ve emeği geçen velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

4. Sınıflarımıza Trafik Eğitimi

Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğünce okulumuz 4. Sınıf öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denizli, Pamukkale Gezimiz

Okulumuz 5. Sınıf öğrencileri, 24 Mayıs 2024 Cuma günü Denizli, Pamukkale ve Hierapolis Antik Kentini ziyaret ettiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Sınıflarımızın İngilizce Tiyatro Oyunu

Okulumuz 2. Sınıf öğrencileri, "Three Billy Goats" adlı tiyatro oyununu sergilediler. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz ise öğrencilerimizin gösterisini büyük bir heyecanla izlediler.
Başta bu gösteriyi hazırlayan ve sunan öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve dil eğitimi konusunda her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

WEXT "Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınavı

17 Ekim 2023 Salı günü sene başı seviye tespiti amacı ile okulumuz 3.,4.,5.,6. ve 7.sınıf öğrencilerimize uygulanan WEXT "Yabancı Dil Bilgisi Ölçme ve Değerlendirme Sınavı'nın" 2. olan ve öğrencilerin bir ders yılı İngilizce ilerlemelerini ölçen WEXT sınavı 21 Mayıs 2024 tarihinde uygulanmıştır. Bu sınav yıl içerisinde öğrencilerin eksiklerini tespit edip yıl sonunda öğrencilerin geldiği noktayı görmek adına değerlendirilip bir "Progress Tes" veya "Final Achievement Test" şeklinde kullanılacaktır.
Öğrencilerimiz Grammar & Vocabulary, Listening, ve Reading bölümlerinde yaş gruplarına uygun ve kazanımlar doğrultusunda çeşitlendirilmiş tarzda sorularla karşılaştılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye 2024 Cambridge ESOL Sınavları Yapıldı.

Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en güvenilir yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin bilgilerinin sınanmasıdır. Bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sınavlar, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavlarıdır. Avrupa Dil Portfolyosu (The European Language Portfolio), bireylerin dil öğrenme nitelik ve deneyimlerini Avrupa standartlarında yansıta bilindiği bir araçtır.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak yabancı dil eğitimimizin düzeyini belirlemek için öğrencilerimizi uluslararası geçerliği olan bu sınavlara yönlendirmekte ve sertifika almalarını sağlamaktayız. Okulumuz öğrencileri 2004 yılından bu yana bu sınavlara katılmakta ve sınav merkezi olmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Cambridge Esol sınavlarının birinci basamağı olan starters sınavlarından başlayarak movers, flyers, ket ve pet aşamalarına bu yılda 114 öğrencimiz başvuru yapmıştır. 4. Sınıf öğrencilerimizden 8. Sınıf öğrencilerimize kadar her sene Avrupa Portfolyosunun önemli bir aşaması olan Cambridge sınavlarında büyük başarı elde etmekteyiz. 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nda gerçekleşen sınavlarda öğrencilerimiz rahat bir ortamda sınava girmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

 

 

 

 

4. Sınıflarımızın İngilizce Tiyatro Gösterisi

Okulumuz 4/A Sınıfı öğrencileri "Aladdin" ve yine okulumuz 4/B Sınıfı öğrencileri "F-Aladdin" adlı İngilizce tiyatro oyunlarını sergilediler. Velilerimiz ve öğretmenlerimiz, gösteriyi büyük bir keyif ve heyecanla izlediler.
Başta bu gösteriyi hazırlayan ve sunan öğrencilerimize ve dil eğitimi konusunda her zaman yanımızda olan velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'nin Teknologları TEKNOFEST 2024

Okulumuz 6. Sınıf öğrencilerinden oluşan Özel Fethiye'nin Teknologları takımı Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Yağmur ANDAÇ danışmanlığında katıldıkları TEKNOFEST 2024 Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışmasının "Ön Değerlendirme Raporu" aşamasından başarıyla geçmiştir.
Öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın diğer aşamalarında da kendilerine başarılar dilerken desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.
 
 
 

Özel Fethiye Öğrencileri Çanakkale'de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Çanakkale gezisi çok renkli geçti.

09-11 Mayıs 2024 tarihlerinde Çanakkale illerine düzenlenen geziye 6 öğretmen ile okulumuz 6.sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz ve Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

09-11 Mayıs 2024 tarihlerinde yapılan gezinin birinci gününde Aydın Tales Matematik Müzesi ve İzmir KEY Araba müzesi gezildi. Daha sonra Çanakkale’ye geçildi. Gezinin ikinci ve üçüncü gününde de öğrencilerimiz Çanakkale’nin tarihi ile ilgili detaylı bilgiler aldılar. Gelibolu Yarımadası’nı, Şehitlikleri, Şehitler Anıtı’nı ve müzeleri gezen öğrenciler bir kez daha tarihe tanıklık ettiler.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Ayrıca lise eğitimleri için tercih edebilecekleri liseleri de yakından görmüş oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-2024 Ders Yılı İlkokul 2.Dönem 2.Veli Toplantısı

Öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerinin, okul kültürüne uyumlarının, vb. eğitim öğretim durumlarının detaylı ve bireysel olarak görüşülmesi amacıyla 2023-2024 Ders yılı 2. Dönem 2. Veli Toplantılarımızı 11.05.2023 Cumartesi günü ilkokul öğrenci velilerimiz ile bireysel görüşme yaparak gerçekleştirdik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de 1. Sınıfların Kermesi

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler devam ediyor.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermese bu ay 1. Sınıflar ile devam etti.
Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si