2024-2025 Ders Yılı 1.Sınıf Öğretmenlerinle Tanışma Toplantısı

           Eğitim öğretim hayatında ilköğretim birinci kademede çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, öğretmen tutumu çocuğun okula alışması ve okulunu sevmesinin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinen ve gerekli önlemler alınmazsa neler doğurabileceği ortadadır. Bunların bilince olan Özel Fethiye İlköğretim Okulu da 2024-2025 ders yılında 1.sınıf olacak olan öğrenci velilerine 1. Sınıf öğretmenlerini ve branş öğretmenlerini 02.03.2024 Cumartesi günü okul salonunda düzenlediği toplantı ile tanıttı. Tanışma toplantısına anasınıfı velilerinin yanı sıra dışarıdan Özel Fethiye İlköğretim Okulu’nu takip eden veli adayları da katıldı.

            Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşmasıyla başlayan toplantı eğitim, okul ve yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra 1. sınıf öğretmenleri Sayın Özlem ÇAY ŞAHİN ile Hilal ARACI veliler ile tanıştırıldı. Söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak önümüzdeki ders yılı neler yapacakları ve eğitim anlayışları konusunda bilgiler verdiler. Sınıf öğretmenlerinden sonra branş öğretmenlerinin de tanıtımı yapıldı. Onlarda çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Öğretmenlere ve okul idaresine yöneltilen soruların cevaplanmasından sonra toplantı iyi dileklerle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Okullar Arası 3x3 Basketbol Yıldız Kız Turnuvası Başarımız

Muğla’da düzenlenen "Okullar Arası 3x3 Basketbol Yıldız Kız Turnuvasında" okulumuz öğrencilerinden İpek Bige SAVAŞCI, Asya ÇAYIROĞLU, İpek Selin BUĞDAYCI ve Ezgi DURSUN İl 2.si olmuşlardır.
Başarılarından dolayı öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

Özel Fethiye'de Deprem Tatbikatı ve Yangın Eğitimi

28 Şubat 2024 Çarşamba günü öğretmenler tarafından yapılan "Afet Bilinçlendirme Eğitimi" sonrasında bugün okulumuzda deprem tatbikatı ve yangın eğitimi yapıldı. Yapılan tatbikata tüm öğrenci, öğretmen ve personel katıldı. Sirenlerin çalmasından sonra öğretmenler kontrolü ile okul en kısa sürede tahliye edildi.
Tahliye edilen öğrencilerimize Muğla İtfaiyesi tarafından "Yangın Eğitimi" verildi. İtfaiyeden sonra ise Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Ambulans ekibi tarafından "112" hakkında bilgilendirme yapıldı.
Tatbikatımızda ve eğitimimizde bizlere destek olan MAG Fethiye Ekibine, Fethiye Emniyet Müdürlüğüne, Lokman Hekim Esnaf Hastanesine ve Muğla İtfaiyesine teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasına" okulumuz öğrencileri de katılım gösterdi.
Katılımlarından dolayı öğrencilerimize ve desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

Öğrencimizin Atletizm Başarısı

Muğla’da düzenlenen "Okullar Arası Küçük Kız Atletizm Yarışmasında" öğrencimiz Defne Ela KÜÇÜKÇOBAN "60 Metre Kısa Mesafede" il 1.si, "800 Metre Uzun Mesafede" il 4.sü olmuştur.
Öğrencimizi başarılarından dolayı tebrik eder, desteklerinden dolayı da ailemize teşekkür ederiz.

 

 

Özel Fethiye'de Kermes Günlerimiz Devam Ediyor

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler devam ediyor.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermese bu ay 6. Sınıflar ile devam etti.
Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Kız Satranç Takımımızın Başarısı

13 - 15 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen 2023-2024 ÖĞRETİM YILI OKULLARARASI MUĞLA KÜÇÜKLER SATRANÇ YARIŞMASI KÜÇÜKLER Kategorisinde yarışan okulumuz Kız Satranç Takımı (Gülse SUZAN, Ayşe UYSAL, Nehir DEĞİRMENCİ, Elif ÖNGEL, Eylül ÇETKİN); bütün rakiplerini yenerek Şampiyon olmayı başarmıştır.
Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Desteklerinden dolayı da velilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

22. Geleneksel Antalya Eğitim Sempozyumu

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) tarafından Antalya’da 22. Geleneksel Eğitim Sempozyumu düzenlendi. "Eğitime Bütünsel Yaklaşım ve Yapay Zeka" konulu sempozyuma okulumuz yönetimi ve öğretmenleri de katıldı.
Farklı üniversitelerden akademisyenlerin ve yazarların yer aldığı sempozyuma katılım oldukça yoğundu. 

 

 

 

 

 

Öğrencimizin Squash Başarısı

Okulumuz 8. Sınıf öğrencilerinden Ege ÖZDAMAR, Türkiye Squash Şampiyonasında Türkiye 3.sü olup Türkiye Squash Milli Takımına girmeye hak kazanmıştır.

Başarılarından dolayı öğrencimizi tebrik eder, devamını dileriz.

 

 

 

 

Özel Fethiye'de 2023-2024 Ders Yılı 1. Dönem Karne Heyecanı

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 2023-2024 Ders Yılı 1. Dönem karnelerini bugün alarak 15 günlük yarıyıl tatiline çıktılar.

Yorucu ama emek dolu bir dönem geçiren tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyoruz...

Desteklerinden dolayı da tüm velilerimize de teşekkür ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Yerli Malı Haftası Kutlamaları

Özel Fethiye Eğitim Kurumları ilkokul öğrencileri Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı coşkulu bir şekilde kutladılar.

12–18 Aralık tarihlerinde “Tutum, Yatırım ve Türk Malları” haftası olarak kutlandığı haftada yerli malı üretiminin tüketilmesini bilinçli olarak artmasını sağlamak, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli malı kullanmanın önemi okulumuzda yapılan etkinliklerle vurgulandı. İlkokul öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde evlerinden getirdikleri yerli yiyecek ve içecekler eşliğinde, şarkılar söyleyerek “Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı” sınıflarında coşkuyla kutladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de İlkokul Veli Toplantısı

2023–2024 ders yılı I. Dönem II. Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul kademesinde tamamladık. 09.12.2023 Cumartesi günü ilkokul kademesiyle farklı saatlerde bireysel olarak yapılan veli toplantılarımızda öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri, okul kültürüne uyumları ve eğitim öğretim durumlarının detaylı görüşmesi yapıldı.
Yoğun katılımla geçen toplantılarda velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler. Toplantılarımız başarılı dönem dilekleriyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Ortaokul Veli Toplantısı

2023–2024 ders yılı I. Dönem II. Veli Toplantılarımızı ortaokul kademesinde tamamladık. 16.12.2023 Cumartesi günü ortaokul kademesiyle farklı saatlerde bireysel olarak yapılan veli toplantılarımızda öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimleri, okul kültürüne uyumları ve eğitim öğretim durumlarının detaylı görüşmesi yapıldı.
Yoğun katılımla geçen toplantılarda velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler. Toplantılarımız başarılı dönem dilekleriyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye’de Kermes Günleri Devam Ediyor

Okulumuzda, okul aile birliği velileri tarafından düzenlenen kermesler devam ediyor.
2023-2024 ders yılının başında okul aile birliği tarafından yapılan toplantı sonucunda okulumuzda farklı zamanlarda kermes yapılması kararlaştırılmıştı. Her ay farklı sınıflarla birlikte yapılan kermesler geçen ay 8. Sınıf ile başlayıp bu ay 4. Sınıflar ile devam etti.
Ev yapımı ürünler öğrencilerimiz tarafından çok beğenildi. Okul aile birliği başkanımız Sayın Leman Deretaşı kermes ile ilgili olarak “Yaptığımız bu çalışmalar öğrencilerimiz tarafından beğeni topladı. Kermes sonucunda elde edilen gelirler ise daha sonra herhangi bir yere yardım için kullanılacaktır.” dedi.
Okul yönetimi olarak da okul aile birliğine ve diğer velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'nin Cambrigde ESOL Sınavı Başarıları

2022-2023 Eğitim öğretim yılı 11 Haziran 2023'te Özel Fethiye Eğitim Kurumların 102 öğrencisi Cambridge ESOL sınavlarına katıldı. Sınav sonuçları Cambridge Üniversitesi'nde UCLES tarafından değerlendirilerek sertifikalar gönderildi. Sonuçlara göre, uluslararası bir niteliğe sahip olan Cambridge Üniversitesi’nin Avrupa Dil Çerçeve Programı (Common European Framework) kapsamında öğrencilerin dil yeterliliklerini ölçen Cambridge ESOL Sınavlarında (Starters, Movers, Flyers,  Ket  ve Pet), Özel Fethiye Koleji öğrencileri yüzde 100 başarı elde etmeyi başardı. ESOL sınavlarında başarılı olan öğrencilere sertifikaları 1 Aralık 2023 tarinde okulda düzenlenen törende verildi. Yabancı diller bölüm başkanı Elvan Göçer, öğrencilerin uluslararası sınavlara katılımlarını her zaman teşvik ettiklerini, 14 yıldır Cambridge sınav merkezi olduklarını, öğrencilerin sınavlarda elde ettikleri başarıdan dolayı gurur duyduklarını ifade etti. “Bu sınavlar bir dilde temel yetenekler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarının her birinde ayrı ayrı ölçüm yaparak güvenilir bir sonuç ortaya koymakta, okulumuz öğrencilerinin ESOL gibi merkezi sınavlarda elde ettiği başarılar okulumuzda verilen yabancı dil eğitimin kalitesini kanıtlamakta ve yüksek başarı istatistiklerimiz okulumuzu bölgemizde ve Türkiye genelinde en başarılı eğitim kurumlarının arasına taşımaktadır." dedi. Okul Müdürü Ayser YILMAZ başarılarından dolayı öğrencileri kutlayarak emekleri için yabancı dil öğretmenlerine ve destekleri için velilere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Özel Fethiye'de Öğretmenler Günü Kutlaması

Öğretmenler altın kanatlı kelebeklere benzer. Durmadan, yorulmadan çiçeklerin arasında dolaşır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerine Baş Öğretmeni olmasından dolayı her yıl coşkuyla kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında gurur ve coşkuyla kutlandı.

24 Kasım 2023 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde gerçekleştirilen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Emekli öğretmenimiz Beden Eğitimi öğretmeni Turgut OLCAŞ’IN konuşmasıyla devam eden program da günün anlam ve önemini belirten konuşma İngilizce Öğretmeni Sinem KUTLU tarafından yapıldı. Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM önderliğinde okul orkestrası ile öğrenciler ve öğretmenlerinden oluşan orkestra ve koronun müzik dinletisi ayrı bir mutluluk yaşattılar.

Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

 

 

 

 

 

 

 

 

T.B.M.M.'yi ve Eskişehir'i Ziyaret Ettik.

Okulumuz 7. ve 8. Sınıf öğrencileri 2-5 Kasım 2023 tarihlerinde "Cumhuriyetin 100. Yılı" etkinliklerimiz kapsamında "Ankara Gezisi (Cumhuriyet'in Çocukları)" etkinliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Eskişehir'i ziyaret etti.

 

 

 

ATA’MIZI SAYGI VE ÖZLEMLE ANDIK.

85 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Atatürk’ü Anma Programına okul bahçesinde Türkçe öğretmeni Sayın Fatma ARSLAN’ın sunumu ile başlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapıldı. Anasınıfı öğrencilerinin Ata’ya saygı seremonisi Ata’mıza özlemimizin çocuksu yansımasıydı. 6.sınıflarımızın ve okul orkestrasının 10 Kasım Korosu ile 7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Benim Mustafa” adlı oratoryo tüm izleyicilerde duygu yoğunluğu ile program sona erdi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CUMHURİYET BAYRAMININ 100. YIL COŞKUSU

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”
Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 100.yıl dönümü günün anlam ve önemine yakışır bir şekilde coşkuyla kutlandı.
27 Ekim 2023 Cuma günü saat 09.30’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. Ardından anasınıflarının “Cumhuriyet Dansı” ile program devam etti. 6.sınıf öğrencilerinin oluşturduğu “Ya İstiklal Ya Ölüm” oratoryosu ve 7. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro ile Cumhuriyet coşkusu yaşandı. Bütün öğretmen ve öğrencilerin bando eşliğinde yaptığı tören geçidinden öğrenci ve öğretmenler “Atatürk Çocukları” şarkısıyla hep birlikte dans ettiler ve marşların söylenmesinden sonra program sona erdi.
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ 100. YILI KUTLU OLSUN…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si