Lokman Hekim Fethiye Belediye Oyuncuları Özel Fethiye’de

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu okulumuz salonunda düzenlenen “Spor ve Sağlık” konulu söyleşiye katıldılar.

Okulumuz salonunda düzenlenen söyleşiye Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübünden Baş antrenör Alkım AY, oyuncular takım kaptanı Sercan Ergin, Ozan Dilik, Darnell Angelo, Erick Neal, Doğukan Sönmez katıldı. Söyleşiye Baş antrenör Alkım AY teşekkür konuşması yaparak ve oyuncularını tanıtarak başladı. Alkım Ay konuşmasında kulüp çalışmalarına, hedeflerine ve şuan bulundukları duruma değindi. Daha sonra sporun önemi, eğitim hayatına etkisini, başarma süreçlerini, sporu hayatlarının neresinde bulundurmaları gerektiğini, sağlık için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Alkım Ay’ın konuşmasından sonra sırayla oyuncular kendilerini tanıtarak çalışmaları hakkında bilgiler aktarıp, bulundukları nokta nasıl geldikleri konusunda bilgiler verdiler. Söyleşiye katılan öğrenciler oyunculara büyük ilgi gösterdi. Soru cevaplarla devam eden söyleşi Alkım Ay’ın Cumartesi günü oynanacak maça öğrencileri davetiyle sona erdi.

Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü Baş antrenörü Alkım AY söyleşi sonunda yaptığı açıklamada, “Sporla eğitimin birlikte yürütüldüğü takdirde öğrencilerin başarısının arttığına dikkat çekti. Ay, Özel Fethiye Eğitim Kurumları yetkililerinden bugün söyleşi ile ilgili davet alınca çok mutlu olduk. Basketbolun eğitime olan katkısı, çocukların geleceği açısından spor yapmalarının faydalarını anlattık. Ben ve oyuncularımız daha önceki tecrübelerimize dayanarak tecrübelerimizi paylaştık. Bizleri davet ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. Umarız çocuklarımız çok başarılı olurlar” diye konuştu.

Okul müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ da söyleşi sonunda, “Eğitim Kurumları olarak çocukların eğitim ve öğretiminde her konuyu önemsiyor ve bu konuda onların bilinçlenmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz. Bugün de Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosu konuğumuz oldular. Öğrencilerimize sporun hayatımızdaki önemi, bedenimize, ruhumuza, sağlımıza ve başarımıza katkısını anlatmaları amacıyla okulumuza davet ettik. Minik bir söyleşi gerçekleştirdik. Çocuklarımız da çok coşkuyla karşıladılar, çok mutlu oldular.   Lokman Hekim Fethiye Belediye Spor Kulübü basketbol oyuncuları ve teknik kadrosuna teşekkür ediyoruz, meslek hayatlarında ve şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz” dedi.


 

Özel Fethiye Öğrencilerinin Eskrim Başarısı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşıyor.

10-11 Şubat 2020 tarihlerinde Fethiye’de yapılan Eskrim İl Birinciliği yarışmalarında Küçük kızlar kategorisinde Lila BALTALI 1., Nisa ÇAMLICA 5., Yıldız kızlar kategorisinde yarışan Lidya KOÇGAZİ 2. olarak okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar.

Kazanılan başarılar sonrasında Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ öğrencileri, öğretmenlerini, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Seksenler Dizisinin Oyuncuları Özel Fethiye’de

Özel Fethiye Eğitim Kurumları FBKM’de gösterimi gerçekleşen "Hayat Kime Güzel" tiyatrosunun oyuncularını öğrencileriyle söyleşide buluşturdu.

Öğrencilerimizin televizyonlardan tanıdığı, yıllardır Türk tiyatrosuna, Türk sinemasına ve dizilere emeği geçen birbirinden değerli isimler öğrencilerimizle harika bir söyleşi yaptı. Televizyonun sevilen dizisi “Seksenlerde” de oynayan Sayın Faruk SOFUOGLU, Sayın Haci Ali KONUK, Sayın Tuba ERDEM, Sayın Deniz ORAL ve Sayın Burçak KABADAYI; tiyatro, sinema ve diziler hakkında bilgilendirmeler yaparak oyunculukla ve hayatlarıyla ilgili soruları cevapladılar. Öğrencilerin yoğun ilgisi karsısında samimi bir sohbet havasında geçen söyleşi, öğrencilerle fotoğraf çekimi yapılarak sona erdi.

Öğrencilerimizin bu güzel insanlarla buluşmasına katkı sağlayan Mesegün Organizasyon yetkililerine de ayrıca teşekkür ederiz.

GÜVENLİ YAŞAM EĞİTİMİ 1

İlkokul-Ortaokul öğrencilerimize iki haftalık gerçekleştirilecek olan Güvenli Yaşam Eğitimimizin 1.oturumunda 4.sınıf öğrencilerimize Tehlike-Güven-Risk kavramlarını,ilkyardım bilgisinin önemini,doğal ve insan kaynaklı riskler ve bunlardan korunma yöntemleri üzerinde bilgilendirme çalışması yapıldı.Ayrıca okul ortamında oluşabilecek tehlikeleri önleyici ve sonrasında oluşabilecek riskli durumlarda yapılması gerekenler anlatılırken uygulamalı ve örnekleme çalışması gerçekleşmiştir.
Güvenli Yaşam Eğitimi-2. çalışmasında ev ve dış ortamlarda kendimizi güvenli tutma yolları anlatılacaktır.

MİNİK DENİZ YILDIZLARI'NIN AİLE KATILIM GÜNÜ

Minik Deniz Yıldızlarımız dan Elif KARA'nın ailesi bugünkü Aile Katılım günümüzün ev sahipliğini üstelendi. Velimiz sayın Figen KARA çocuklarımız ile birlikte "Seramik Boyama" etkinliğini gerçekleştirdi. Velimize okulumuz ve Minik Deniz Yıldızlarımız adına katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz 


 

"5. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI"

Okulumuzun ev sahipliğinde 7 Mart 2020 Cumartesi günü uygulanacaktır. Yarışmaya tüm okullarımızın 3,4,5,6,7,8,9 ve 10 sınıflarında okuyan öğrencileri katılabilir. Başvuralar şahsen ÖZEL FETHİYE EĞİTİM KURUMLARINA 14 Şubat 2020 Cuma gününe kadar yapılacaktır. Tüm öğrencilerimizi bekliyoruz....


ÖZEL FETHİYE ÖĞRENCİLERİ MATEMATİK KAMPINDA

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 5 ve 6. Sınıf öğrencileri Tales Matematik Müzesi işbirliği ile 19-23 Ocak tarihleri arasında Antalya Belek IC Hotels Santai Family Resort de bu yıl 3. sü düzenlenen EDUCATİON&ADVENTURE CAMP DA VİNCİ de katıldılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak her zaman çalışmalarımızı soyut halden somut hale getirerek öğrencilerimizin dokunmalarını, uygulamalarını, problem çözme ve keşfetme becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yıl da katıldığımız EDUCATİON &ADVENTURE CAMP DA VİNCİ programı ile matematiksel düşünme yeteneğinin yanında resimden müziğe, mimariden, mühendisliğe, matematik müzesi ve atölye çalışmalarından, IQ Bilim Merkezi sergisine, bilim atölyelerinden geometri çalışmalarına, çok yönlü spor ve sanat aktivitelerini birlikte yaptılar. Kamp süresince eğitici ve eğlenceli bir zaman geçiren öğrencilerimiz 1. Gün Da Vinci icatlar sergisi, Vedik matematik atölyesi ve bilim müzesinde 2. Gün de ise Matematik atölyesi, speaking work shop, oyun atölyesi, spor ve yüzme etkinlikleri, gastronomi atölyesi, akıl oyunları atölyesi ve farklı yarışmalara katıldılar. Kampta geçen son günün ardından öğrencilerimiz öğretmenlerini ile birlikte katılım sertifikalarını alıp doyasıya eğlenerek programı tamamladılar.

Özel Fethiye Miniklerin Karne Heyecanı

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları minikleri, ilk karne heyecanını 17 Ocakta aldıkları karneleri ile yaşadılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Anasınıfı öğrencileri denizyıldızları ve bal böcekleri okul salonunda hazırladıkları gösteri ile karnelerini aldılar. Denizyıldızları ve bal böcekleri I. Dönem boyunca yaptıklarını ve tüm derslerde öğrendiklerini bir araya getirerek İngilizce şarkılar söyleyip ve müzikler eşliğinde ritim tuttular. Drama çalışmaları sergileyerek büyük beğeni topladılar. Minikler anne babalarından bolca alkışlar alıp onlara unutamayacakları bir gün yaşattılar.

Gösteri sonunda da minik öğrenciler Okul Müdürü Sayın Ayser Yılmaz’dan da karneleri ile birlikte hediyelerini aldılar.


Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2019-2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 17 Ocakta aldıkları karneleri ile tatile başladılar.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 9 Eylül’de başladıkları eğitim öğretim çalışmalarına, anne ve babalarının da katımıyla 17 Ocak’ta karnelerini alarak tatile çıktılar. Çok başarılı bir 1. Dönemden sonra kısa bir tatili hak eden öğrenciler karnelerini alırken heyecanları yüzünden okunuyordu.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencilerine, öğretmenlerine ve karne alan diğer tüm öğrenci ve öğretmenlerimize de iyi tatiller dileriz.

Uluslararası EKO-Okul projesi

Özel Fethiye, sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası eko okul programında ikinci senesini yürütüyor. Çocuklarımızla birlikte "geri dönüşüm ve atıklar" konusunda çalışmalar yapıyor, çevre konusunda farkındalığı yüksek çocuklar yetiştiriyoruz.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyoruz.

Yaşadığımız şehiri daha iyi tanıyıp , kendi şehrine yabancı olmasınlar diye Fethiye’nin geçmişi ve bugünü arasında gidip geldik...
-Türk Büyükleri Anıtı
-Uğur Mumcu Parkı
-Şehitler Anıtı
-Beşkaza Meydanı
-Özer Olgun Kültür Merkezi
-Fethiye Belediyesi
-Amintas Kral Mezarı
-Şehit Fethi Bey Parkı
Bu noktalara neden bu isimler verilmiş ve her gün duyduğumuz ,yanından geçtiğimiz, bu anıt ve isimlerin hikayeleri nelermiş hepsini öğrencilerimiz öğretmenler eşliğinde yerinde öğrendiler.


Eğitimde Öğretmen mi? Eğitimde Teknoloji mi?

Eğitimde Öğretmen mi?
Eğitimde Teknoloji mi?
5. sınıf öğrencilerimiz Eğitimde Öğretmen ve Eğitimde Teknoloji konuları hakkında münazara çalışması yaptılar.Eğitimde öğretmenin ve teknolojinin önemini vurgulayan öğrencilerimiz sunumlarını gerçekleştirdiler.Sunum çalışmalarından sonra öğrencilerimiz soru-cevap şeklinde münazara çalışmalarını tamamladılar.


Özel Fethiye Göcek’te Fidan Dikti.

Toprak yeşerince güzel
Bu slogan dilimizde,
Kazma kürek elimizde
100 çam ağacı diktik
O kararmış yamaçlara.
Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak bizler, ancak bir araya gelinirse doğanın daha rahat nefes alacağını biliyoruz. Bu nedenle, Resim ve Fotoğrafçılık Kulübü ve Ekotim öğrencileri öğretmenleri eşliğinde yanan Göcek ormanları için seferber oldular. Minik ellerden toprağa bırakılan fidanlarla kararmış topraklara can oldu.

 
 
 

Mektup Arkadaşlığı

Özel Fethiye İlkokulu 2. sınıf öğrencilerimiz, öğretmenlerinin desteğiyle mektup arkadaşları edindiler. Mardin'in Artuklu ilçesindeki Sakarya Aycan Caltekin İlkokulu ve Mersin'in Tarsus ilçesindeki Kurtuluş İlkokulu 2. sınıf öğrencileri ile mektuplasan öğrencilerimiz mektuplarını büyük bir neşe içinde okudular. Yıl boyunca mektuplasacak olan öğrencilerimiz cevaplarını yazmaya başladılar.


Özel Fethiye’de Matematik Semineri

Özel Fethiye Eğitim Kurumları kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında bir yazar ve öğrenci buluşmasına daha imza atmanın gururunu yaşadılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları konferans salonunda Matematik zümresi önderliğinde gerçekleştirilen “Yeni Nesil Taktikler" seminerinde yeni nesil sorular alanında Uzman Matematikçi Harun Özdemir ve İSEM Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Ersin Tuncer öğrencilerle buluştu. Seminerde öğrencilere sınava nasıl hazırlanması gerektiği, stres ve kaygıyı bastırma teknikleri, MEB yeni nesil sorulara bakış açısı ve yeni nesil matematik soruları çözme teknikleri hakkında bilgiler verildi. Seminer sürecinde hem eğlenceli hem de eğitici etkinlikler yapıldı. Seminer soru cevaplarla sona erdi.

Beslenme Dostu Okul Projesi Etkinlikleri

Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında 5.sınıf öğrencilerimiz Sağlıklı Beslenme ve Hareket konularında münazara çalışması yaptılar.

Sağlıklı Beslenme ve Hareketin önemini vurgulayan ve sunumlarını gerçekleştiren öğrencilerimiz soru-cevap şeklinde münazara çalışmalarını tamamladılar.

 


 

ÖZEL FETHİYE KARATE’DE İL BİRİNCİSİ

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, sportif başarılarına bir yenisini daha ekledi. 31.12.2019 Salı günü Muğla’da düzenlenen okullar arası Minik A Kız ve Küçük Erkek Karate İl Turnuvasına okulumuz öğrencileri de katılmıştır.

Muğla da düzenlenen Karate İl Birinciliği yarışmasında okulumuzu ve ilçemizi il seçmelerinde başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimiz Minik A Kız Kata kategorisinde İpek Bige SAVAŞCI ile Küçük Erkek Kata kategorisinde Deniz ASLANTAŞ il Birincisi olmuşlardır.

İl birinciliği nedeniyle öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, çalıştırıcılarını ve en büyük destekçileri olan ailelerini tebrik ve teşekkür ediyoruz.

Özel Fethiye’de Yeni Yıl Coşkusu

Yeni Yıl Özel Fethiye'de öğrenci, öğretmen ve velileriyle coşkuyla karşılandı.

31 Aralık 2019 Salı günü tüm öğrencilerimiz konferans salonunda düzenlenen yeni yıla merhaba partisinde gönüllerince eğlendiler, dans ettiler ve yeni yıla merhaba dediler. Yapılan bu etkinlikle öğrencilerimiz bütün bir yılın stresini attılar, yoğun ders temposuna bir ara vermiş oldular.

Özel Fethiye Ailesi olarak bizlerde herkesin yeni yılını en içten dileklerimizle kutlar, yeni yılın herkese sağlık ve mutluluk ve huzur getirmesini temenni ederiz.

 

Mezun Öğrencimiz Dr. Murat Güner Yapay Zeka Söyleşisi

            Okulumuzda bugün konuğumuz, mezun öğrencilerimizden Dr. Murat Güner oldu. Akademisyen Dr. Murat Güner ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz ile yapay zeka ve matematik hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.

            Okulumuzdan mezun olan Dr. Murat Güner üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdikten sonra yine aynı üniversite yüksek lisansını yapmıştır. Eğitim hayatına Amerika’da Rochester University’de doktora eğitimi alarak devam etmiştir. Yaşamını Amerika’da sürdüren Dr. Murat Güner Flatiron Scholl da “Veri Bilimi Eğitimcisi” olarak çalışmaktadır.   Burada yapay zeka ve makine öğrenimi üzerine dersler vermektedir.

            Okulumuz salonunda gerçekleşen söyleşiyi öğrencilerimiz dikkatle dinlediler. Dr. Murat Güner öğrencilere bu noktaya kadar nasıl geldiğini, neler yaptığını da anlatarak onlara tavsiyelerde bulundu. Yapay zeka, makine öğrenimi ve matematik üzerine bilgiler anlatarak çalışmalardan örnekler sundu. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği seminer, soru cevap sona erdi.

            Söyleşi için Okulumuzdan mezun olan Dr. Murat Güner’e teşekkür ediyor, eğitim ve çalışma hayatında başarılar diliyoruz.

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si