Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Çocuklarımızın eve kapandığı bugünlerde bir nebze de olsa nefes aldırabilmek adına Beden Eğitimi zümresi olarak bisiklet turu organizasyonu düzenledik.

Kalabalık olmaması için sadece 6. Sınıflarımızla, Şehit Fethibey Parkından Çalış Plajı’na kadar bisiklet sürdük. İlerleyen haftalarda ayrı ayrı olmak üzere 7 ve 8inci sınıflarımızla organizasyona devam edeceğiz.

ÖZEL FETHİYE ATA’SINI SAYGI VE SEVGİYLE ÖZLEMLE ANDI 2020

82 yıl önce bugün Türk ulusu olarak en büyüğümüzü kaybettik. Bugünün acılarımızı umuda dönüştüren yönü “Beden Atatürk’ü” kaybederken “Düşüncede Atatürk’e” kavuşmuş olmamızdır. Saat 9′u 5 geçe insan ve insanlık sevgisiyle dolu, vatan sevgisiyle dolu koca bir yürek durdu ama saatler durmadı. Dünya dönüyordu. Gerçek olan ölüme yas tutmak değil onu yaşamak ve yaşatmaktır.

Hayatın her alanında O’nun düşüncelerini kendine rehber edinen, Atatürkçü düşünce ışığında ilerleyen Özel Fethiye Eğitim Kurumları da Atatürk’ü Anma Programı saat 09.00’da Çelenk Sunma Programı ile başladı. Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ tarafından sunulan çelengin ardından öğrenci gruplarının çiçeklerini Atatürk büstüne sunmasından sonra program, 09.05’e 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Mustafa KULAKSIZ tarafından yapılmasından sonra 2. Sınıf öğrencilerimiz Atatürk şiirlerini okudu. Müzik öğretmenimiz Önder YILDIRIM eşliğinde öğrencilerin söylediği şarkılar ile program tamamlandı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak Atamızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhun şad olsun ATAM!...

Özel Fethiye’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu 2020

“Cumhuriyet yurdumuz için en büyük kazançtır. Cumhuriyet bir erdemdir, aynı zamanda çağdaşlığın göstergesi ve demokrasinin dayanağıdır. Cumhuriyet halk, birliktelik ve kardeşlik demektir. Daima ileri gitmek, adil bir şekilde paylaşmak demektir. Yaşamın kendisine el uzatmaktır, kardeşliğin nefesiyle ve demokrasi ile olgunlaşmaktır. Bağımsızlık savaşının meyvesidir cumhuriyet.”

         Erdemdir cumhuriyet, adalettir, özgürlüğün güvencesidir. Bu yüzden bize emanettir ve onu yine biz yaşatacağız diyen Özel Fethiye Eğitim Kurumlarında Cumhuriyet’imizin 97.yıl dönümü Covid-19 salgını nedeniyle az sayıda öğrenci ile kutlandı. 30 Ekim 2020 Cuma günü saat 09.00’da okul bahçesinde yapılan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ bayram kutlama mesajından sonra şiirler okundu. Öğrencilerin hep birlikte marşlar okumasıyla bahçe töreni sona erdi.

Tören Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Uzaktan Eğitim” platformunda online olarak devam etti. Saat 09:30 da ortaokul, 10:30 da ilkokul öğrencileri ile yapılan program duruşu ve İstiklal Marşı başladı. Ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk Zeybek tarafından yapıldı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz’ın bayram kutlama videosunun izlenmesinden sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler okundu. Program bu güne özel hazırlanan Cumhuriyet izlenmesiyle sona erdi.

İlkokullarımız Yüz Yüze Eğitime Başladı

2,3 ve 4. Sınıflarımız yüz yüze eğitime başladılar.

Mini Mini 1'lerimizden sonra 2,3 ve 4. Sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını yaşadı. 2020-2021 ders yılına seyreltilmiş şekilde başlayan öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

ONLİNE KAZANIM DEĞERLENDİRME SINAVIMIZ başarıyla uygulanmıştır.

Uzaktan Eğitim Platformumuz üzerinden gerçekleştirdiğimiz Kazanım Değerlendirme Sınavımız 9.30-13.10 arasında, Ortaokul 5-6-7.sınıflarımızın katılımı ile tamamlanmış olup sonuçlar sistem üzerinden anında  öğrencilerimize rapor olarak aktarılmıştır .

Özel Fethiye’de Online Veli Toplantıları

2020–2021 ders yılı 1. Dönem 2. veli toplantılarımızı online olarak tamamladık.

2020–2021 ders yılı 1.Dönem 2.Veli Toplantılarımızı anasınıfı, ilkokul ve ortaokul bazında online olarak yaptık. 4 gün süren veli toplantılarımızda okul açılışından bu güne kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilerin paylaşılması, uzaktan eğitim sürecinin değerlendirilmesi, veli işbirliği ve istekler konularında bilgilendirmeler yapıldı.

Dört gün boyunca yoğun katımla geçen toplantı da velilerimiz öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini notlar alarak toplantıları takip ettiler.

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitim

Mini Mini 1'lerimiz ile yüz yüze eğitime başlamanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşadık. Okul bahçesinde yapılan sade bir törenle 1. sınıflarımız 2020-2021 ders yılına başladı. Pandemi nedeniyle ailelerin okul bahçesine alınmadığı törende öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte ilk gün heyecanını yaşadılar.

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod

8.sınıflarımız ile DNA ve Genetik Kod ünitesi kapsamında DNA'yı keçeden kestiğimiz parçalar ile modelledik ve DNA yapısını pekiştirdik. daha sonra muzdan DNA izolasyonu deneyini yaptık.


Anasınıflarımız yüz yüze eğitime başladı.

Anasınıfları İngilizce, rehberlik, müzik, beden eğitimi, drama, satranç, robotik kodlama, görsel sanatlar dersleri  ve sınıf öğretmenlerinin etkinlikleriyle yüz yüze eğitimin  ikinci haftasında uyum sürecine devam ediyorlar.

Özel Fethiye’de Okul Coşkusu 2020-2021

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileriyle 2020–2021 ders yılına başladı.

Tüm dünyada etkisini gösteren Covid-19 salgını nedeniyle 13 Marttan bu yana kapalı olan okullar anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle 31.08.2020 Pazartesi günü açıldı. Anasınıfı ve 8.sınıf öğrencileriyle sosyal mesafe kuralları çerçevesinde okul bahçesinde düzenlenen sade törenle 2020-2021 ders yılı başlamış oldu.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen ve veliler için sağlık, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenniediyoruz.

ORTAOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz ;Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu,

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

İLKOKUL GRUBUMUZ ile ONLINE VELİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARIMIZ tamamlanmıştır.

Veli Yönetim ekibimiz, Branş Öğretmenlerimiz, Sınıf Öğretmenimiz ve Rehberlik Servisimizin velilerimiz ile buluştuğu toplantıda; Müdür Yardımcımızın Uzaktan Eğitim, Okulumuzda alınan PANDEMİ dönemi önlem ve tedbirler,

Rehberlik Servisimiz; Uzaktan Eğitimin işleyişi, veli desteği ve Çevrim içi Ebeveyn konulu sunumu, Sınıf öğretmenimiz genel bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Branş öğretmenlerimiz; uzaktan eğitimde kendi branşları ile ilgi yapacakları dersler hakkında bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

Katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz..

Özel Fethiye’de Mezuniyet Sevinci 2020

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın 2019–2020 Ders yılı 21. Dönem Mezuniyet Töreni ve Geleneksel Keşkek Günü okul kurucuları, öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve okul çalışanlarının katılımı ile 21 Ağustos 2020 Cuma günü resmi bir tören ile gerçekleşti.

Fen Bilimleri Öğretmeni Özlem KİPER ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Selçuk ZEYBEK’in sunumlarıyla başlayan programa Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ’ın konuşması ile devam edildi. Veliler adına Sevgi ERKAN’ın yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler adına konuşmayı 8. sınıf öğrencisi Nihan Dilay BOZ yaptı.

            Mezun olan öğrencilerin öğretmenleri tarafından ailelerine teslim edildiği seremoni herkese duygusal anlar yaşattı. Pandemi süreci nedeniyle sosyal maske ve sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleşen törende Mezuniyet Kütüğüne mezuniyet plakası tüm öğrenciler adı Müdür yardımcıları tarafından çakıldı. Tüm öğrenciler yerlerini aldıktan sonra da bayrak flama devir tesliminde 8. sınıf öğrencileri Ege BİLEN ve Ilgın YAĞCI ile 7. sınıf öğrencileri Orhan SAĞLICAN ve Berfin Azra GÜRSOY’a bayrak ve filamayı teslim etti. Daha sonra öğrenciler coşkulu bir şekilde keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesi bir mutlu ana daha imzasını attı.

Programın sonunda Okul Müdürümüz Sayın Ayser YILMAZ yaptığı konuşmada öncelikle mezunların yaşamında en değerli anlardan biri olan mezuniyet töreninin coşkusunu hep birlikte yaşamanın mutluluğunu, her yönden destek veren ailelerin değerinin büyük olduğunu ifade ederek, tüm öğretmenlere, ailelere ve törene katılanlara teşekkür etti ve öğrencilerin bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

 

Liselere Giriş Sınavında Üstün Başarı

LGS'de elde edilen üstün başarı ses getirmeye devam ediyor.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2019-2020 ders yılında yapılan Liselere Giriş Sınavında üstün bir başarıya imza attı. 

Yapılan sınavda okulumuz ilçe birincisi olmuştur. Ayrıca ilk üçte yer alan öğrenciler yine okulumuz öğrencisidir.

Ahmet ERKAN : İl - ilçe 1.si

Nihan Dilay BOZ : İlçe 2.si

Ilgın YAĞCI : İlçe 3.sü

Emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.


“Beslenme Dostu Okul Özel Fethiye”

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantı ile aldı.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün denetimleri sonucunda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunan okullara verilen “Beslenme Dostu Okul Sertifikası” Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen sertifika töreni ile Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, İlçe Milli Eğitim Özel Büro Sorumlusu İsmail Cazağ ve okul müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Müdürü Ayser Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Huriye Ersoy’un katıldığı toplantıda “Beslenme Dostu Okul Sertifikasını” okul müdürümüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’dan aldı.

2021 LGS Çalışmaları

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileriyle 2021 LGS çalışmalarına 13 Temmuz 2020 Pazartesi günü başladı.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları 8.sınıf öğrencileri 2020-2021 ders yılı LGS hazırlığına uzaktan eğitim ile başladı. Online olarak yapılacak çalışmalar yaz dönemi boyunca devam edecektir.

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı 2020

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile tatile başladılar.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencileri, 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başladıkları 2019-2020 eğitim-öğretim yılına, 19 Haziran 2020 Cuma günü temsili olarak verilen karne ile veda ettiler. Covid-19 salgını nedeniyle buruk bir yılsonu yaşayan Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğrencisiz bir törenle yaz tatiline başladı. Okul Müdürü Ayser Yılmaz tüm sınıflara online bağlanarak uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayretli ve sabırlı çalışmalar için öğrencileri tebrik ederek iyi tatiller dileklerinde bulundu.  

Özel Fethiyeli ailesi olarak tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi 2019-2020 eğitim-öğretim yılındaki çalışmaları ile uzaktan eğitim sürecinde gösterdikleri gayret, sabır ve özveri için tebrik ediyor ve iyi tatiller diliyoruz.

Özel Fethiye’de Okul Aile Birliği Toplantısı Yapıldı - Haziran 2020

 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Okul Aile Birliği” toplantısı 12.06.2020 Cuma günü okul salonunda gerçekleştirildi.
Okul salonunda gerçekleştirilen toplantı Okul Müdürü Sayın Ayser YILMAZ başkanlığında yapıldı. Gerekli hijyen tedbirlerinin alındığı toplantıya tüm sınıfların temsilcileri katıldı. Toplantıda 2019-2020 ders yılı çalışmaları ve Covid-19 nedeniyle ara verilen süre de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı. Okul Aile birliğinin ders yılı içerisinde yaptığı kermesler, yardım kampanyaları ve diğer çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra ise 13 Mart 2020 tarihinden itibaren yapılan çalışmalar, alınan tedbirler ve bundan sonra süreçte nasıl bir yol izleneceği velilere aktarıldı. Fikir alışverişinin yapıldığı toplantı sağlık ve mutluluk dilekleriyle sona erdi.

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si