Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1995 yılından günümüze kadar çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Ulu önder Atatürk’ün yolunda ilerleyen ve aynı zamanda dünya insanı olacak yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Sevgiyle Büyütüyor, Bilgiyle Donatıyor.” İlkesiyle çıktığı eğitim yolunda, ilkokul eğitiminde yaptığı çalışmaları ortaokul seviyesinde de sürdürmüştür. Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına önem vererek, etik ve akademik standartlara sahip, sürekli etkin öğrenmeyi sağlayan, araştırmaya ve sorgulamaya yönelten programlarla alanında uzman öğretmenlerimiz ile çalışmalarımız sürdürülmektedir.  Yapılan çalışmalarla öğrencilerimizin mutlu, başarılı, liderlik ve sorun çözme becerileri gelişmiş, yaratıcı, sosyal becerileri gelişmiş ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmesi amaçlanmaktadır.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yaptığımız eğitim çalışmalarımızda Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı ortaokul müfredatı uygulanmaktadır. Müfredat çalışmalarına ilaveten okulumuza özgü olarak sınıflarımızda İngilizce, Rehberlik, Seçmeli Dersler, birebir, grup ve sınıf etüt çalışmaları, uygulanmaktadır. Tüm dersler alanında uzman öğretmenler tarafından tam donanımlı sınıflarında, laboratuvarlarda, atölyelerde spor tesislerinde yapılmaktadır. Deneyden, kodlama çalışmalarına kadar tüm uygulamalara aktif bir şekilde katılan öğrenciler öğrenmelerini kalıcı hale getirmektedirler. Ortaokul birinci sınıftan öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimleri sınıf rehber öğretmenleri tarafından sürekli takip edilerek rehberlik servis ile fikir alış verişi yapılır. Dönemde 2 kez yapılan veli toplantılarının haricinde tüm öğrenci velileriyle ders öğretmenlerinin de katıldığı bireysel görüşmeler yapılarak detaylı bilgilendirmeler yapılır. Akademik çalışmaların yanında okulumuzda düzenlenen sosyal ve kültürel çalışmalara katılan öğrencilerimiz eğitimi bir bütün olarak alır.  

Yirmi dört yıllık köklü eğitim geleneğimizi ve okulumuzu daha yakından tanımanız için sizleri Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesine davet ediyoruz.

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si