Özel Fethiye Eğitim Kurumları 1995 yılından günümüze kadar çağdaş, laik, Cumhuriyet ilkelerine sahip çıkan, Ulu önder Atatürk’ün yolunda ilerleyen ve aynı zamanda dünya insanı olacak yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Sevgiyle Büyütüyor, Bilgiyle Donatıyor.” İlkesiyle çıktığı eğitim yolunda, ilkokul eğitiminde her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur. İlkokulda bütünlük taşıyan bir eğitimin yanında bireysel farklılıklara önem veren, etik ve akademik standartlara sahip, sürekli etkin öğrenmeyi sağlayan, araştırmaya ve sorgulamaya yönelten programlarla çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yaptığımız eğitim çalışmalarımızda Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı ilkokul müfredatı uygulanmaktadır. Müfredat çalışmalarına ilaveten okulumuza özgü olarak sınıflarımızda İngilizce, Görsel Sanatlar, Müzik, Kodlama ve Robotik, Fen Bilimleri, Drama, Satranç, Halk Oyunları, Rehberlik, Beden Eğitimi ve oyun dersleri de uygulanmaktadır. Okul sonrasında da İngilizce drama, seramik, karikatür vb çalışmalarda yapılmaktadır. Bu dersler alanında uzman öğretmenler tarafından sınıflarında ya da atölyelerde yapılmaktadır. Bireysel farklılıklarının ortaya çıktığı gelişimlerinin hızlandığı ve biçimlendiği bu dönemde çocuklarımızla yaptığımız çalışmalarda, onların akademik yönlerinin kuvvetlenmesinin yanında ahlaki ve kültürel değerlerinin de gelişmesi adına çalışmalarımızda yürütülmektedir. İlkokulda 1. Sınıftan itibaren sürekli ve etkin öğrenmeye uygun düzenlenen eğitim ortamlarında farklılaştırılmış öğrenme yöntemlerine yer verilerek öğrencilerimizin akranlarından farklı olarak gelişmiş ya da gelişebilecek yanları da desteklenir. Öğrencilerimiz İngilizce ve ikinci bir dili akademik düzeyde çok iyi bir şekilde öğrenerek ortaokulumuza geçiş yaparlar. Bu programlar ve çalışmalar sürdürülürken öğrencilerimizin yanında olan ve her zaman onlara destek veren alanında uzman rehberlik servisimiz de eğitim süreçlerinde bire bir gözlem ve değerlendirme yaparak öğretmen ve velilerimiz ile sonuçları paylaşıp öğrenme deneyimlerinin daha kaliteli olmasını sağlamaktadırlar. Ayrıca sınıf öğretmenlerimiz tarafından tüm öğrenci velileriyle birebir görüşmeler yapılarak onların her yönden gelişimleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sosyal ve sportif yönlerinin gelişimini sağlamak amacıyla, yıl boyunca farklı çalışmalar yapılmakta olup gelişimsel süreçleri ileri seviye geçen öğrencilerimiz daha profesyonel birimlere yönlendirilir.  

Yirmi dört yıllık köklü eğitim geleneğimizi ve okulumuzu daha yakından tanımanız için sizleri Özel Fethiye Eğitim Kurumları ailesine davet ediyoruz.

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si