Çanakkale Zaferinin 104. Yılı

Çanakkale Zaferinin 104. Yılı Özel Fethiye Eğitim Kurumları salonunda gerçekleştirilen programla coşkulu bir şekilde kutlandı. 

Öğrenci velileri ve tüm okul öğrencilerinin de katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz Türkçe öğretmenleri Sayın Özlem AKÇİN, Fatima ÇAYLI ve Emine Gülden ÇOLAK tarafından sunulan tören programında günün anlam ve önemini belirten konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sayın Selçuk ZEYBEK tarafından yapıldı. Şanlı zaferin öyküsünü 7. sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları “Bir Kahramanlık Öyküsü” adlı tiyatro gösterisi ile anlatıldı. 
7.sınıf öğrencilerinin hazırladığı tiyatroda “Binlerce ananın yavrusu ardından gözyaşı dökerek, binlerce yavrunun yetim kalmasıyla elde edilen vatan toprağının bir karışının bile kolay kazanılmadığı ve şehidinin kanı elinin kınası olan kahraman Türk kadınının elinde silah cephede vatan için, bayrak için mücadelesi” anlatıldı. 7.sınıf öğrencilerinin izleyenlere duygulu anlar yaşattığı programa, Müzik Öğretmeni Önder YILDIRIM ile 4, 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerinin çalıp seslendirdiği türküler ile 5 ve 6.sınıflar öğrencilerimizin oluşturduğu koro ile eşlik etti. 
Duygulu anların yaşandığı ve bu vatanın kolay kazanılmadığının vurgulandığı program öğrencilerin Çanakkale türküsü eşliğinde son buldu. Program sonunda günün anlam ve önemine hitaben konuklara üzüm hoşafı ikram edildi.


 

 

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si   Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su   Küçük Kızlar Atlama Türkiye 3.sü   Erkek Basketbol İl 3.sü   İl Satranç Turnuvası 3.sü   Tenis Küçük Kızlar İl 1.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si   Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su   Tenis Tek Bayan Türkiye 2.si   Küçük Kızlar Yüksek Atlama Türkiye 2.si