Yabancı Dil Öğretmenlerimiz "Delicious English Adventure" Adlı Eğitim Seminerinde

06 Mayıs - 08 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Cambridge Üniversitesi Yayınevi tarafından "Delicious English Adventure" adlı eğitim semineri düzenlenmiştir. Bu seminere katılan İngilizce öğretmenlerimiz "Elvan Göçer, Dilşad BOZDAĞ ve Bengü ÖZTÜRK ile Almanca öğretmenimiz Eylem AKDAĞ "Yabancı Dil Öğreniminde Hikaye Anlatımının Önemi", Clil Yöntemi (Branş derslerinin öğretimi sırasında anadilin ve yabancı dilin birlikte kullanılmasına dayanan yöntem), Geleneksel ve Mobil Öğrenme Kavramları (Karma Öğrenme) gibi konuları kapsayan eğitimler almışlardır. Ayrıca, William Shakespeare'ın 400. doğum günü olması sebebi ile O'nun anısına şiir dinletisi düzenlenmiş ve bu dinletide kısa hikayeler drama yöntemiyle, şiirler de ritim eşliğinde sunulmuştur.

Seminere katılan konuşmacılardan "Ian Whybrow" adlı çocuk kitaplarının yazarı ve Cambridge Üniversitesi Yayınevinin kitap yazarı "Herbert Puchta" da bulunmaktaydı. Öğretmenlerimiz yazarlarla söyleşi yapma imkanı bulmuş ve kendilerinin seçtiği bir kitabı imzalatmışlardır. Son derece verimli bilgiler edinen öğretmenlerimiz seminer sonunda ise, yayınevinin hazırlamış olduğu Alice Harikalar Diyarında adlı kostüm partisine katılmışlardır.

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa