Okulumuz

Okulumuz 1995-1996 yılında eğitim öğretime başlamıştır. İlk yıllar kiralık bir binada hizmet veren kurumumuz, 1998-1999 öğretim yılında Çalış Mevkii'nde bulunan kendi binasına taşınmıştır. Yeni okulumuzda 21 derslik, Fen laboratuarı, Bilgisayar ve Teknoloji sınıfı, Müzik ve Resim-İş derslikleri, Drama ve Jimnastik salonu, Rehberlik odası, Sağlık odası, Anasınıfı oyun bahçesi, yemekhane, kantin, spor sahaları ve oyun alanları bulunmaktadır. Ana sınıfından itibaren yabancı dil eğitimi, 4. sınıftan itibaren de ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi verilmektedir. 

Okulumuzda ilkokul ve ortaokul olarak eğitim-öğretim hizmetleri verilmektedir. Okulumuzda eğitim öğretim, sabah 9:00 da başlar ve 16:10 da biter. Günlük 8 saat ders ve okul sonrası etüt yapılmaktadır. Ayrıca sosyal kulüplerimiz, hafta sonu etkinliklerimiz ve yaz okulu uygulamalarımız vardır. Sosyal etkinlik ve kulüp çalışmalarımızda; satranç, folklor, saz - org ve gitar öğretimi, tiyatro ve drama çalışmaları, kızlar ve erkekler ayrı ayrı olmak üzere çeşitli alanlarda sportif faaliyetlerimiz devam etmektedir.

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, Cumhuriyet ve demokrasiye sadık, gelişim ve değişime açık, ilim ve feni rehber edinen, akılcı, modern ve çağdaş nesiller yetiştirmeyi amaç edinmiş bir okuldur.

Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa