Özel Fethiye’de Oryantasyon Eğitimi

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları, 2017-2018 Ders yılı hazırlıklarını tamamladı.

            Özel Fethiye Eğitim Kurumları Anasınıfı, 1.Sınıf ve 5.Sınıf velileri ile 7-8 Eylül 2017 tarihlerinde oryantasyon çalışması yaptı. 11-14 Eylül tarihlerinde yapılacak olan “Uyum Haftası” öncesinde velileri ile buluşan okul idaresi ve öğretmenler, okulun fiziki yapısı, okulun işleyişi, uygulanacak eğitim öğretim hizmetleri, sınıflar bazındaki programların özellikleri, yöntem ve hedefler konusunda detaylı bilgi verdi.

            Oryantasyon çalışmasında Rehber Öğretmenimiz Müjde Yorulmaz tarafından okul hakkında detaylı bilgiler vererek çocukların genel yaş özelliklerine göre Anasınıfı ve 1.Sınıf öğrencilerini ne bekliyor, hangi durumla karşılaşacaklar, uyum haftasında neler yapacağız gibi konularda bilgilendirme yapıldı. 5.Sınıf velilerine de yaş özellikleri, kademe geçişlerinde karşılaşılabilecek sorunlar ve bunlarla mücadele konusunda gerekli bilgiler verildi.

            Konu ile ilgili olarak Özel Fethiye Eğitim Kurumları Müdürü Ayser YILMAZ “21 Ağustos’ta başladığımız 2017-2018 ders yılı hazırlıklarını tamamladık. 11 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan “Uyum Haftası” çalışmalarından önce de Anasınıfı, 1.Sınıf ve 5. Sınıf velilerimiz tanışma ve oryantasyon çalışması yaptık. Toplantıda okulumuz hakkında detaylı bilgiler, çalışmalarımız ve işleyişimiz ile ilgili bilgileri aktardık. Ayrıca branşlarımız öğretmenlerimizde kendilerini tanıtarak, kısa bilgiler aktardılar. Güzel ve bilgilendirici bir oryantasyon çalışması yaptık. 11 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren de 2017-2018 ders yılına başlayacağız. 2017-2018 ders yılının tüm öğrenci, öğretmen, veli ve eğitim camiasına hayırlı olmasını ve başarılarla dolu geçmesini temenni ederim.” Dedi. 

            Oryantasyon çalışması, velilerin sorularının cevaplanmasından sonra sona erdi.

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa