Özel Fethiye’de Kostüm Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu’nda, 5 Haziran “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında yapılan “Atık Malzemelerden Kostüm Yarışması” etkinliği oldukça renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu tarafından 5 Haziran “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında “Atık Malzemelerden Kostüm Yarışması” etkinliği öğrencilerde çevre duyarlılığını arttırmak ve geri dönüşümün dünya geleceği için önemini hatırlatmak amacıyla gerçekleştirildi. Yarışmada, öğrenci ve velilerinin yoğun katılımı ile yapıldı. Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu “Bilim ve Çevre Kulübü” öğrencilerinin tasarladığı birbirinden ilgi çekici 25 kostümün sunulduğu yarışmada, Fethiye Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Mahmut Bayraktar, Çevre Mühendisi Hatice Selver Kabak ile Turmepa Derneği Eğitim ve İdari sorumlusu Ersin Özer ve proje koordinatörü Songül Turan jüri üyeliği yaptı. Öğrenciler tarafından tasarlanan kostümler izleyenlere tek tek tanıtıldı. Jüri üyelerinin de zorlandığı yarışmada, “Rengarek” isimli kostüm tasarımları ile Ceren Özyer ve Ayşe Çaput birinci olurken, “Karmakarışık” adlı kostümleri ile Buse Kavasoğlu ve Eda Naz Ünal ikinci, “Venüs” isimli tasarımları ile Başak Su Demirbuğa ve Doğa Kıvrak üçüncü, Ege Bilen, Baran Çavdar, Emre Sel’in kostümleri de dördüncü olmaya hak kazandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Pınar Kırtasiye, Alper Kırtasiye, İlkem Kırtasiye ve ABC Kitapevi hediye çekleri ile yarışmacılara sponsor oldular. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerin Okul Müdürü Ayser Yılmaz tarafından verilmesinden sonra jüri olarak bulunan misafirlere de çiçek takdiminden sonra yarışma sona erdi. 

Tüm fotoğrafları görmek için tıklayınız: 

https://www.facebook.com/OzelFethiyeIlkogretimOkulu/posts/1537592209599031

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa