Özel Fethiye Antalya’da

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle organize edilen Antalya Devlet Tiyatrosu “Komik Para” oyunu ve Antalya gezisi çok renkli geçti.

18-19/03/2017 tarihlerinde Antalya iline düzenlenen geziye 7 rehber öğretmen ve 1 idareci ile okulumuz ortaokul öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü kültür gezisinde öğrencilerimiz bolca moral depoladılar.

Gezinin birinci gününde öğrenciler önce Antalya Akvaryumu gezdi. Burada öğrenciler ilk olarak “Wild Park” bölümünü gezerek sürüngenleri yakından gördüler. Daha sonra akvaryum içerisindeki balık çeşitlerini ve deniz altı canlılarını gördüler ve bilgiler edindiler. Antalya Akvaryum turundan sonra öğrenciler Antalya Devlet Operası ve Balesi binasına geçerek burada oynanan 2 perdelik “Komik Para” oyununu izlediler. Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yapılan organizasyonda öğrenciler Ray Cooney’nin yazdığı Haldun Dormenin çevirdiği ve yönetmenliğini Hakkı Kuş’un yaptığı 2 perdelik “Komik Para” oyununu izlerken eğlenceli zaman geçirdiler. Tiyatro sonunda öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.  

Gezinin ikinci gününde önce “Antalya Müzesi’ni” gezen öğrenciler, burada bulunan tarihi eserler hakkında detaylı bilgiler alarak bölge tarihini daha yakından görüp öğrenmiş oldular. Antalya Müzesinden sonra Kale içinde bulunan Sunay Akın öncülüğünde Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarafından 2011 yılında açılan “Antalya Oyuncak Müzesi’ni” gezdiler. Oyuncak müzesi içerisinde bulunan farklı ülkelere ait oyuncakları tek tek inceleyen öğrenciler, bu oyuncaklar hakkında bilgiler edindiler. Antalya Oyuncak Müzesi’nden sonra “Atatürk Evi’ni” ziyaret eden öğrenciler, burada Atatürk’ün Antalya’ya geldiğinde kullandığı eşyaları, kıyafetlerini, çalışma odasını ve kaldığı odayı gezerek Atatürk ile ilgili bilmedikleri şeyleri de öğrenmiş oldular. Atatürk Evi ziyareti ile Antalya gezisi tamamlandı.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrenciler çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. 

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa