Özel Fethiye’de Hayvanları Koruma Günü

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğrencilerine küçük yaştan itibaren hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla “Hayvanları Koruma Günü etkinliğini gerçekleştirdi.

04 Ekim 2016 Salı günü okul bahçesinde 2. Sınıf öğrencileriyle yaptıkları faaliyet ile kutladılar. Anne, baba, öğretmen ve tüm öğrencilerin de katıldığı bu programda minik yavrular, hayvanların yararları, dostlukları hakkında bilgi veren şarkılar söylediler. Şiirler ve fıkralar okudular. Bizlere bu kadar yararları olan hayvanları sevmenin ve korumanın önemini vurguladılar. Öğrenciler ayrıca Okul bahçesinde hazırlanan kumbaraya öğrenciler harçlıklarının bir kısmını atarak mama parası biriktirdiler.

Okul bahçesindeki etkinlikten sonra öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte FKM de düzenlenen faaliyetlere katıldılar. Öğleden sonra da anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri tüm okul adına öğretmenleriyle birlikte Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler okulda oluşturulan kumbara ile toplanan paradan mama alarak barınaktaki hayvanları besleme şansına sahip oldular. 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa