Bilim ve Matematik Şenliğimiz

Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu’nda bilimin üretkenliği baharın renkleriyle buluştu. 31 Mayıs 2016 tarihinde Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu salonunda gerçekleştirilen geleneksel Bilim Şenliği etkinliğinde öğrenciler deneysel ve özgün çalışmalarıyla beraber matematiksel çalışmalar ile ilgili etkinlikler yaptılar.

Her yıl farklı çalışmalarla bilimi destekleyen, çocuklara küçük yaştan itibaren bilimin önemini aşılayan Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu öğrencileri bu yılda değişik projelerle okullarını renklendirdi. Fen Bilimleri ve Matematik etkinlikleri ile beşinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar bütün öğrencilerin projelerinin katılımıyla gerçekleşti. Fen Bilimleri ve Matematik etkinlikleri öğrenciler ve veliler tarafından da yoğun bir ilgi gördü.

Fen Bilimleri ve Matematik etkinlikleri kapsamında, öğrenciler bilim, teknoloji ve matematik alanındaki projelerini sergilerken bir taraftan da etkinliğe katılan misafirlere çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Yıl boyunca Fen Bilimleri ve Matematik derslerinde yapılan bu etkinliklerin bilime, matematiğe ve bilimsel çalışmalara ilgiyi ve merakı arttırdığı, öğrencileri araştırmaya ve düşünmeye yönelttiği gözlendi.

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa