23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Çocuklarımızın değerini bilmek onlara gereken önemi vermek ile olur. Bu değeri veren önderimiz Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan’ı hediye etmiş ve bu günü çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına sunmuştur.

Bugünün çocukları olanların yarın büyüyerek ülkeye faydalı bireyler olması, devlet ve millet idaresinde görev alacak olmaları aslında onların hassasiyetle yetiştirilmelerini gerektirmektedir. Bu bilince sahip olan Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla, heyecanla ve bir bayram sevinci ile kutlandı. Okul bahçesinden koridorlara,  sınıflardan panolara okulun her köşesinde bayram sevinci ve neşesi yansıtılmış, her yer öğrencilerin yaptığı resimler ve yazdığı şiirlerle süslenmişti. Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu Anasınıfları,1. 2. Ve 3. sınıf öğrencileri 21.04.2016 Perşembe günü okul bahçesinde hazırlamış oldukları resim sergisi, bando eşliğinde geçit töreni ve halkoyunları gösterileri ile program kutlamalarının ilkini coşkulu bir şekilde gerçekleştirdiler.

22.04.2016 Cuma günü sabah geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza sembolik olarak bir günlüğüne okul idaresinin devir teslimi yapıldı. Çok heyecanlanan ve görevlerini önemseyen küçükler görevlerinde çok başarılıydılar. Öğleden sonra ise okul salonun da “Atatürk Çocuk Olmuş Bizimle” adlı program sahnelendi. Programda temsili olarak görevi devralan öğrenci müdürün konuşması, 4.sınıf öğrencilerimizin “Şiirlerle Anadolu” adlı oratoryosu, şiirlerin okuması, 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizin hazırlamış oldukları dans gösterileri, 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin de korosu velilerce büyük beğeni topladı.

23 Nisan 2016 Cumartesi günüde Beşkaza Meydanı’nda düzenlenen çocuk şenliğiyle doyasıya bayram coşkusunu hep birlikte yaşadık.

Yaşasın 23 Nisan, karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz gün…

Yaşasın Yurdumuzun temeli, geleceğimiz çocuklarımız...

 

 

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa