“Drama hayatın provasıdır” der drama ile ilgilenen kuramcılar, eğitimciler ve uygulamacılar. Gerçekten de çocuklar girdikleri rollerde hayatlarının provasını yaparlar. Tüm bu sebeplerle drama, yabancı dil öğretiminin olmazsa olmazlarındandır. Özel Fethiye İlkokulu/Ortaokulu yabancı diller zümresi olarak drama yöntemini tüm sınıflarımızda kullanmaktayız. Her yıl drama konusunda yapılan yabancı dil seminerlerini de takip etmekteyiz. Derslerimizde kullanmanın ötesinde öğrencilerimize okul sonrasında drama kursu da veriyoruz.

Bu dönem kursumuz 11 Kasım 2016 tarihinde başlamaktadır. İngilizce drama kursunda ilk dönemde olduğu gibi her hafta farklı bir hikaye okunarak canlandırılacaktır. Drama yaparken amaç hikayelerde geçen hedef kelimelerin öğretilmesinin yanında öğrencilerin rol yaparak öz güvenlerinin arttırılmasını sağlamak, öğrendikleri dili konuşma ortamı sağlamak ve hayal güçlerini kullanarak çeşitli doğaçlamalar oluşturmaktır.

Çocuğunuzun drama kursuna katılmasını istiyorsanız Yabancı Diller Öğretmenlerimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

                                                                                                                                                     

 Yabancı Diller Zümresi

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa