Özel Fethiye Ankara’da

Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen Ankara okul gezisi çok renkli geçti.

12-14 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara iline düzenlenen geziye 6 öğretmen ile okulun 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrenciler Ankara’nın Cumhuriyet Tarihi güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

12-14 Ekim 2018 tarihlerinde yapılan gezide önce Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı I. ve II. Meclis’i ziyaret edildi. Burada ki müzeleri öğretmenleri eşliğinde gezen öğrenciler bir kez daha o yılları hatırladılar. Daha sonra Anadolu Medeniyetler Müzesini ve Rahmi Koç müzesini gezdiler. Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri 13 Ekim Cumartesi günü Anıtkabir’de Atanın mozalesine çelenk koyup saygı duruşunda bulundular. Atasına olan saygı ve özlemlerini bir kez daha belirttiler. Öğrenciler rehberler eşliğinde daha sonra Anıtkabir’in bölümlerini gezdi. 

Özel Fethiye Eğitim Kurumları öğretmen ve öğrencileri akşam da ODTÜ’de gerçekleştirilen “Anadolu Ateşinin” muhteşem gösterisini izlediler. Anadolu Ateşi’nin 2 saat süren performansını heyecanla izleyen öğrenciler unutulmaz bir akşam yaşadılar.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar.

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa