Anasınıfımız Kodluyor

Anasınıfı öğrencilerimiz kodlama etkinliklerine büyük bir heyecan ile başladı. Öğrencilerimizin BEE-BOT (Basit programlanabilir eğitim robotu) ile tanıştıkları derste eğlenerek algoritma kurabilme üzerine çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Çocukların yaparak görerek dokunarak hissederek öğrenmeleri ve 21. Yüzyıl becerileri olarak adlandırılan farklı düşünme,yaratıcılık,iletişim gibi beceriler sağlaması için kodlama günümüzde kullanılan en güzel araçlardan birisi. Kodlama artık küçük yaşlarda çocuklarımızın hayatına girerek bu becerilerin daha erken kazanılmasında etkili oluyor.

İşte bugün anasınıfından itibaren çocukların severek kodlamaya giriş yapabileceği kodlamanın yanında yaş gruplarına göre renkleri, sayıları, şekilleri, şehirleri, ülkeleri, meslekleri ve farklı birçok bilgiyi öğrenebilecekleri Bee-Bot Programlanabilir Eğitim Robotu’nu tanıdık.

Videoları aşağıdaki linklere tıklayarak okulumuz Youtube kanalından izleyebilir, sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bal Böcekleri

https://youtu.be/2XqO8oKb6gQ

https://youtu.be/-LvJnFb8kMA

Deniz Yıldızları

https://youtu.be/lNSLVpnOO8k

 
 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa