Özel Fethiye’den Bir Birincilik Daha

FETAV’ın düzenlediği “Çevre Sizlere Emanet” proje yarışmasında Özel Fethiye Eğitim Kurumları “Deniz Kaplumbağaları Koruma Kafeslerine Yeni Bir Yaklaşım” isimli projeleri ile birinci oldu.

Çevre Haftası kapsamında düzenlenen bu yarışma ile çevre ile ilgili sorunlara, bilim ve teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak çözüm üretmek, üretilen çözümleri geliştirip projelendirirken bilim dilini genç yaşlarda öğrenerek, alıştırma yapma ve uygulama keyfini tatmayı ve meraklarını arttırarak geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlayacak ortamlar yaratmayı hedefleyen FETAV düzenlediği bu proje ile çevre konusundaki duyarlılığını bir kez daha gösterdi.

Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nda bu eğitim öğretim yılı başında Fethiye’mizin ünlü Carettaları hakkında farkındalık yaratmak, Çalış sahillerinin önemini bir kez daha hatırlatmak amacıyla “ Dostum Caretta” adlı bir proje başlatılmıştı. FETAV’ın “Çevre Sizlere Emanet” proje yarışmasına da yine Carettalar ile ilgili bir proje ile katılan Özel Fethiye Eğitim Kurumları’nın projesi büyük ilgi uyandırdı ve birinciliğe layık görüldü.

 

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa