Yabancı Diller Öğretmenleri “Express Publishing” Eğitim Seminerinde

Özel Fethiye Eğitim Kurumları yabancı diller öğretmenleri,  yabancı dil eğitiminin çok daha etkin ve verimli olabilmesi için uluslararası gerçekleştirilen eğitim seminerlerine katılmaktadır.

10 Mayıs – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Antalya’da “Express Publishing” tarafından gerçekleştirilen “From Tradition to the Future” adlı seminere yabancı dil öğretmenlerimizden Bilge ÖZDEMİR, Dilşad BOZDAĞ, Bengü ÖZTÜRK ve Eylem AKDAĞ katılmışlardır. “Express Publishing” bu seminerde, yaklaşık 85 adet yabancı dil kitap yazarı olan “Jenny DOOLEY”, bunun yanında eğitim danışmanları “Fannie Daou” ve “Kristy Koursari”, yazar ve iletişim uzmanı “Metin HARA” konuşmacı olarak katılmışlardır.

Dünyanın dört bir tarafında yayınlanan, özellikle yabancı dil eğitiminde kullanılan zengin içerikli, ilgi çekici ve eğlenceli yaklaşık 85 kitabın yazarı olan, İngilizce eğitimine çok büyük katkıları olan“Express Publishing” yazarlarından Jenny Dooley başlıca konuşmacı olarak iki ayrı seminer yapmıştır.

“Specific Learning Difficulties and English Language Teaching” başlıklı seminerde, öğrencilerin yabancı dili öğrenmede yaşadığı zorlukları, çeşitli yöntem ve teknikler kullanarak bu zorluklarla baş etmenin yollarını anlatmıştır. İkinci gün, “Developing Language Communicative Competence” başlıklı seminerinde ise, öğretmenlerimize yabancı dil eğitiminde etkin olmak için farklı bakış açıları ve yöntemler sunmuştur. Kullandığımız kitapların da yazarı olan Jenny Dooley yapmış olduğu sunumlarla öğretmenlerimize büyük ölçüde yararlı bilgiler vermiştir.

Seminerde ayrıca  “Fannie Daou” ve “Kristy Koursari” adlı eğitim danışmanları, “The Core and Evolution of the Modern Coursebook” ve “ Clil in Primary Elt” başlıklı seminerlerle, kitapları kullanırken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar, derste kullanılan yararlı ve etkili yöntemler ile ilgili çeşitli bilgiler vermişlerdir.

“Trust Human – İnsana güven” projesi ile seanslar ve seminerler veren ünlü yazar ve iletişim uzmanı “Metin HARA” da seminere konuşmacı olarak katılmıştır. Öğretmenlere “etkili iletişim ve insanın düşünme gücünü kullanma” ile ilgili bir seminer vermiştir. Eğitime farklı bir bakış açısı kazandıran ünlü yazar, öğretmenlerimize son derece yararlı bir sunum yapmıştır.

“Express Publishing” semineri keyifli ve eğlenceli bir sunum ile sonlanmıştır. Türkiye’nin ilk ev yapımı talk shov yıldızı “Kaan SEKBAN” seminere yapmış olduğu gösteri ile katılmış ve öğretmenlerin son derece eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamıştır.

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa