Özel Fethiye Öğrencileri “Oxford Big Read” Okuma Yarışması’nda “Akdeniz ve Ege Bölgesi” Finalisti Seçildi!

Özel Fethiye Eğitim Kurumları, öğrencilerinin okuma alışkanlığı kazanabilmeleri ve İngilizce seviyelerini daha iyi bir düzeye getirebilmeleri için 8 yıldır Oxford Yayınevi tarafından düzenlenen “Oxford Big Read” (Geniş Kapsamlı Okuma) okuma yarışmasına katılmaktadır.

Okumanın öneminin farkında olan ve yıllardır bu tecrübeyle öğrencilerini yetiştiren, yabancı dilde kendisini ispatlamış bir okul olan Özel Fethiye Eğitim Kurumları, öğrencilerinin bu yarışmaya katılmalarının ve yarışmalarda her yıl bölge finalisti olmalarının haklı gururunu yaşamaktadır.

Yarışmaya katılma sürecinde öğrenciler, kendi düzeylerinde, kendi seçtikleri kitaplarla okumayı eğlenceli hale dönüştürüp, farklı kategorilerde hazırladıkları projelerle yarışmaya girmektedirler. 2017/2018 eğitim öğretim yılı I. döneminde düzenlenen yarışmaya katılan tüm öğrencilerden 2. Sınıf öğrencisi Demir ÖZDEMİR ile 5. Sınıf öğrencisi Demir ÇERÇİNLİ büyük bir başarı elde ederek Akdeniz ve Ege Bölgesi Finalisti olmaya hak kazanmışlardır. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve dereceye giren öğrencileri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Konu ile ilgili olarak Yabancı Diller Zümre Başkanı sayın Elvan GÖÇER “Öğrencilerimize okuma becerisi kazandırma ve yabancı dil seviyelerini artırmak adına her yıl katıldığımız Oxford Big Read yarışmasında öğrencilerimiz bu yılda bizleri gururlandırdı. İki öğrencimiz kategorilerinde yüzlerce öğrenci arasından ilk on öğrenci arasına girerek Ege ve Akdeniz Bölge finalisti olmuşlardır. Projelerini özenle ve itinayla yapan öğrencilerimize, bu süreçte destek olan velilerimize ve yabancı dil zümresine teşekkür ederiz.” Dedi.

 
Küçük Kızlar Yüksek Atlama 1.si - Bursa Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Takım 1.si - Muğla Türkiye Yıldız Kızlar Tenis 9.su-İzmir Küçük Kızlar Uzun Atlama 3.sü - Bursa Erkek Basketbol İlçe 3.sü 23 Nisan Satranç Turnuvası 3.sü - Muğla Küçük Kızlar Tenis İl 1.si - Muğla Küçük Kızlar Yüksek Atlama İl 1.si-Muğla Yıldız Kızlar Artistik Jimnastik Türkiye 9.su - Ankara Tenis Tek Bayan Türkiye 2. si- Ankara Küçük Kızlar Atletizm Yüksek Atlama Türkiye 2. si - Bursa